Лов на едри риби

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от Булти »

deathwalker написа:също въпрос на усещане е когато всеки път като удариш 5 платерини ги снимаш и се фукаш с тях във форума.....
...за пък си мисля , че тук сме приятели и можем да си се фукаме , споделяме и веселим , колкото си искаме ...определено съм ЗА колегите , които всеки път слагат снимка с улова , колкото и незначителен да е той , така си сверявам часовника и придобивам информация къде има риба , къде няма ...в това мисля е смисъла на форума ..който не иска да качва снимки , насила не можем да го накараме , който не може да бие риба - също :D , който не му се гледат снимки с риби - да не гледа ....Момо не искам да те засегна с нищо да знайш , но определено с тва ти мнение никак не съм съгласен ...ний сме тука хора обикновени и се радваме и се хвалим и с най- дребните неща от живота ...като 5 платерини например :D ....богоизбраните да не ни се сърдят ...

:drinkers:
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лов на едри риби

Мнение от Pretor »

Май ще влезем в ненужна полемика :) . Въпросът беше за дребната риба. Всеки е удрял такава.Едва ли това е толкова голям проблем. Според мен важното е да не става навик и да се пуца безогледно. А за снимките - който има желание да снима - нека прави снимки и да ги пуска. За мен по-важни са два реда с обяснения за поне приблизителното :wink: място на отстрела, състоянието на морето, температура на водата, движение на рибата и т.н, отколкото да видя някоя риба. Разбира се трофейните екземпляри радват окото, но те са рядкост и именно затова трябва задължително да се показват. Все пак като се давиш 4-5 часа в морето и си положил достатъчно усилия за добиеш добър улов заслужаваш и поощрение от колегите. Всички имаме различен светоглед и не бива да се сърдим на мислещите по-различно от нас. И нека не се заблуждаваме, че хората в този раздел са причина за намаляването на рибната популация.
Изображение
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от gunman »

Бе ... де да знам..... :?
То ни така...ни иначе...
Покаже някой две-три риби... :? защо се е похвалил с този слаб улов.
Друг покаже една връзка с 20 риби - тоя пък е касапин дето не знае мяра :? .
Имало било майстори дето ловели по незнам си колко и какви риби, ама не ги показвали в интернет. Ами нека да има. И тука в квартала има едно цигане. Самороден талант (има-няма 60кила собствено тегло), дето с 50кила бронзова бълванка, пребяга през 2008ма година,през 1км поле с такава скорост, че с НИВА-та на горското и MZ-та на кварталния не можаха да го стигнат (хем тогава НИВА-та беше още чистак-бърсак, дето се вика нова-новиничка), ама ей го-на :( не отиде на олимпиадата, та да донесе медали на родината и да стане гордост за катуна.Само му сложи бълванката на финалната линия и му пошушни, че оня големия негър в четвърти коридор(световния шампион, ама това не му го казвай), ако го изпревари, ще му я вземе :D
Това е положението.
Аз пък вчера гледах по "Нешънал джеографик" за азиатския шаран, амура и толстолоба, които са наистина заплаха за екосистемата в Севрна Америка. Истинско бедствие са. Без естествен враг и със способността си да се плодят по няколко пъти в годината, те са се превърнали в истинско бедствие и заплаха за водните басейни и реките в САЩ. След тях всичко е пустиня. :(
Като гледам и тука-в язовирите Жребчево и Копринка, как вървят нещата, щуката ще унищожи де що има живот.Вярвайте ми. И няма спасение от тая гад.Яде всичко - риби, раци, жаби, мишки.... За щастие или нещастие, по нашите земи толупите и амурите нещо не могат да се плодят в естествени условия, че и тука ще стане страшно.
Не само че няма да са забранени за лов с харпун, ами и поущрения ще има за тяхното избиване .
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от gogo26 »

Владо не говори глупости за щуките в двата язовира :smt011 Ти поне си виждал голяма щука под вода(така си мисля),в радиус 20тина метра от нея друга няма.При тях има два основни фактора които ги ограничават:територалност и канибализъм :!:
Ако са стадни риби....лошо ни се пише.А и мангалите и рибарите ги ограничават още повече :wink:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Лов на едри риби

Мнение от G.Petkov »

gunman написа: И тука в квартала има едно цигане. Самороден талант (има-няма 60кила собствено тегло), дето с 50кила бронзова бълванка, пребяга през 2008ма година,през 1км поле с такава скорост, че с НИВА-та на горското и MZ-та на кварталния не можаха да го стигнат (хем тогава НИВА-та беше още чистак-бърсак, дето се вика нова-новиничка), ама ей го-на :( не отиде на олимпиадата, та да донесе медали на родината и да стане гордост за катуна.Само му сложи бълванката на финалната линия и му пошушни, че оня големия негър в четвърти коридор(световния шампион, ама това не му го казвай), ако го изпревари, ще му я вземе :D
.
:lol: :lol: :lol: :lol: Прощавай, че ви се намесвам в темата, ама това ме разсмя до сълзи.Наистина метала е еденствения стимул при тях!
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от deathwalker »

Булти,не ме засягаш по никакъв начин,аз изразявам единствено и само личното си мнение и казах че е въпрос на лично усещане,кой какво удря и какво качва във форума и не е нужно да си съгласен с мен.............
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от gunman »

Gogo 26, не знам приятелю, що за поведение има пущината, но съм свидетел, как от едно заливче на Жребчево, с площ не по-голяма от два пъти моя хол, за нула време двама колеги-въдичари хванаха 27 щуки, като по едно време броих, как от десет замятания, хванаха 7 парчета. Вярно, все "пишлигари" и само една около килограм и нещо, но все пак факта е тревожен :( А по-интерсното е, че колегите все пак се опитаха да "селекционират" ударите, но се оказа, че пишлигарите смело скачаха на блесна с размери близки до техните.
Не съм специалист по рибите, но доколкото съм чувал щуката май хвърля хайвер по-рано от мирните риби, така че когато малките на другите риби се излюпват от хайвера , то нейните малки вече могат да ги папкат. Дано все пак аз да съм в грешка, а не ти.Искрено се надявам.
Колега Петков...Изпуснахме го таланта :( . Бързал да се прибира една вечер с каруцата и ударил коня с дъската по гърба. Оня пък му залепил едно копито в мутрата и му изпочупил половината лицеви кости.Изкара няколко дена в болница и уж се оправи, ама сега като се понапъне получава главоболие. :cry:
spear... Ето точно за това говорех. Язък за рибата. Така си е умряла някъде. Прибързан и необмислен изстрел с неподходящо потготвено оръжие.Аз лично бих пропуснал. :?
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”