марки харпуни

Модератор: nkolev66

darknessfairy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:08 pm

марки харпуни

Мнение от darknessfairy »

пускам тази тема за да чуя и разбера мнението ви за марките OMER,CRESSI,BEUCATH,и най-вече ако някой е чувал за американската марка JBL.Аз лично имам 3 харпуна ОМЕР,ЛАНАРА И ТИГУЛИО.След около 2-3 дни ще купувам и JBL,ТА ЗА ТОВА ИСКАМ АКО НЯКОЙ ИМА МНЕНИЕ И ПОЗНАНИЯ за последната нека сподели ,защото аз разглеждах сайта им и характеристиките са повече от добри за да е истина,та за това искам да чуя и други ако има такива.М/у другото в БГ сега не знам как е защото не сьм се прибирал 4 години но тук трябват харпуни с тежки стрели.Е споделете и вие.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: марки харпуни

Мнение от spear »

Ако под "тук" имаш предвид някъде из световния океан ти препоръчвам харпуните на нашия сънародник Джордан Хамилтън: http://www.hamiltonspearguns.com/
Много по-добри от JBL, Riffe и подобни.
mpower5
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2010 4:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: марки харпуни

Мнение от mpower5 »

A Pathos? :D
Malashenko
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Авг 07, 2010 10:15 pm
Местоположение: София

Re: марки харпуни

Мнение от Malashenko »

По-добро от "Mares" не можеш да намериш. Е, вярно чупи се по някоя частичка, ма се оправя. Малко са скъпички за българина, но поне е качествено! И един съвет ако купиш пневнатичен: НИКОГА НЕ СТРЕЛЯЙ НА СУХО, ще счупиш буталото (от опит го знам) :lol:
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: марки харпуни

Мнение от Jack Daniels »

Malashenko написа:...И един съвет ако купиш пневнатичен: НИКОГА НЕ СТРЕЛЯЙ НА СУХО, ще счупиш буталото (от опит го знам) :lol:
Сигурно си искал да видиш какво ще стане
:D
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Malashenko
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Авг 07, 2010 10:15 pm
Местоположение: София

Re: марки харпуни

Мнение от Malashenko »

Всъщност наруших грубо правилника :roll: Бях му ударил към 300-350 помпи и излезнах зад блока на поляната(нямаше никой!). Заредих го, стрелата без корда :roll: няколко пъти стрелях - всичко точно. Заредих го накрая и викам, бе дай да не стрелям сега, къде ще търся стрели и т.н Та го издумках на сухо и това буталцето като е пластмасово.. представи си каква лютеница става пластмаса в метал, ма го смених, 23 евра ми излезна пратката. Всичко си е точно.
Единственото нещо, което ме възхити тогава е, че това нещо бие на.... 50-60 метра с доста солидна пробивна сила.
Пак да го повторя НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА!!!!!!!!!!! НИКОГА!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: марки харпуни

Мнение от baretata »

Миналата седмица си купих 70 см Креси. Пипин ми го стъкми, без да го помпи. Фабрично бе напомпен. Не знам след тези 300 помпи как го зареждаш.
Пашата обича смелите.
acho888
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 10:24 pm

Re: марки харпуни

Мнение от acho888 »

Писането на Кирилица в сайта е задължително!
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: марки харпуни

Мнение от deathwalker »

acho888 написа:zdraveite, iskam da vi popitam poneje ne sam mnogo naqsno s ne6tata, ta vaprosa mi e sledniqt: iskam da si kupq harpun no kakuv 6te mi prepora4vate elasti4en ili pnevmati4en, iskam i da vi otbeleja, 4e nqma da go izpolzvam vatre vav vodata, (poneje tam kudeto 6te hodq ribata se vijda i e na povarhnostta) i da li e hubavo da se izpolzava na suho??? mersi predvaritelno
За хубаво не знам ама да използваш харпун на сухо си е направо "прекрасно" ако се разровиш в you tube ще видиш много случки с еластични харпуни използвани не по предназначение:D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=D60-Ml67 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=TOubTxNP ... re=related
Та съвета ми е да си вземеш арбалет или лък а не харпун
Последно промяна от deathwalker на Чет Окт 21, 2010 10:55 am, променено общо 1 път.
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: марки харпуни

Мнение от Pretor »

Пнеже си копнал мнението си от по-горната тема, за да не пиша наново и тук, ще ти копна и аз мнението си от предната тема:
Pretor написа:Че го е объркал, объркал го е (форума-бел.авт.). Ама дай все пак някакви насоки що ще чиниш с харпун на сушата. По какво ще стреляш и на какво разстояние. Току виж се окаже, че си за оружията, които Явор ти е посочил. Защото ние тука за друго освен за стрелба във вода и по риба не използваме тея пущини.

ПС И понеже тук сме повечето хора (доста) над средношколската възраст вече сме позабравили да четем на латиница. Ако може да ни дадеш разясненията на булгаришен алфабетен плийз :wink: .
ППС Тук четем всички теми подред, а не избирателно, поради което и постването не един и същ въпрос и само в една тема е достатъчно :wink: .
Изображение
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от australia »

Пичаго не знам какви са ти намеренията ама харпуна е харпун когато се ползва под водата иначе ако си решил да правиш глупости има лъкове и арбалети за тази цел
А и само да вметна че резервни пръсти и очи не се продават в аптеките :!:
Сори за спама :?
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
acho888
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 10:24 pm

Re: марки харпуни

Мнение от acho888 »

Не съм решил да правя глупости с харпуна или да го зема за играчка. Просто ще стрелям от брега и това е! Какво сложно има в това не мога да разбера. Пък ако си зема арбалет няма как да я вадя рибата, защото нямат въже. ОПАСНО ли е да се изстрелва с харпуна от брега (сушата) във водата??? Някакви предпазни мерки за ЕЛАСТИЧНИЯТ ХАРПУН и конкретно ако ми пишете за опастността кое и как да се предпазим ще се зарадвам много.
Аватар
morgan
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 7:55 pm

Re: марки харпуни

Мнение от morgan »

Добре бе, пич, защо мислиш има различни оръжия (харпуни, лъкове, арбалети) за различните видове лов (риболов), а?
Колегите ти казаха, че не става и ти пак не вдяваш. И аз ти казвам, че не става. Харпуна има съвсем различно поведение на стрелба на сушата и във водата.
За твоя начин на риболов има специално пригодени лъкове, с макара и въже (абе това май и други го написаха).
В youtube може да намериш стотици клипове и да се ориентираш, кое е най-добро и подходящо за теб. Но за харпун - забрави.
Не прави глупости, ами се вслушай в съветите, които сам поиска.
Толкова от мен.
Хайде със здраве!
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: марки харпуни

Мнение от roko-koko »

Ами то май няма какво повече да се напише .Получи съветите които поиска сега сам ще решиш какви ще ги вършиш.....Ама умната . Поздрави и .....
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от australia »

А пък да не мислиш че само те критикуваме ако си от Софиа мога да ти кажа от къде да си купиш подобен род оръжие [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yn73OfqgB10?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yn73OfqgB10?fs=1&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube][youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yslbUBaBOug?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yslbUBaBOug?fs=1&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
И ако след тeзи клипoве все още мислиш че това е хуманно значи си с изкривена ценносна система .Подобен род екзекуций не са лицеприятни за никого!
Бъди здрав и на слука

п.п.Ако те интересува моля пиши на лични!
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”