марки харпуни

Модератор: nkolev66

safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: марки харпуни

Мнение от safridcho »

Здравейте колеги,
Щом видях тази тема реших, че е по - добре да питам тук за харпуни. Та въпроса ми е дали тези харпуни стават за начинаещи, имам предвид за хора, които тепърва искат да проходят в този спорт и ще се учат предимно в/у попчета :P .
http://www.divingshopbg.com/harpuni/arrow-2.html
http://www.divingshopbg.com/harpuni/crossbow-2.html
П.С: Ако някой може да ми даде компетентно мнение или някой който да има опит с тези оръжия :) да пише ще съм благодарен
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от adventurebg »

Сафридчо, както вече ти писах дължината на харпуна е препоръчително да е 75 - 85 см,!!!!!!! Стрелите на харпуните които си показал са 7мм. дебели което ще рече, че ще трябва да ги смениш с 6 мм. или 6.25милиметрова. Препоръчително е да смениш и ластика. С тези харпунчета които си показал дори и попче ще ти е трудно да вземеш :lol: Както виждам профила ти разбирам, че си на 15 год. и сигурно ще се вслушаш в съветите на вече минали по този път. Като цяло харпуните не са лоши :wink:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: марки харпуни

Мнение от safridcho »

Нали за това питам да ми се разяснят нещата ;)
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: марки харпуни

Мнение от ildobrev »

Идеални са за попчета. Само смени върха с някакъв тризъбец. Харпуна Arrow, с тези ластици, го зареждай на първата засечка, че иначе ще разцепваш каите. С този харпун, ако е 75 см., можеш да вземаш и пелагични риби, лятото, в мътилката. Тогава по-добрият вариант е да сложиш по-тънка стрела - 6мм. Пак зареждай на първата засечка, защото на втората дава голям откат и разваля точността.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: марки харпуни

Мнение от gogo26 »

Не лъжете момчето!Имам arrow,и в тоя вид в който го продават,не става за нищо.И на втора засечка плюе стрелата.Трябва да си на 10см. от попчето,да се уцели :lol:
Задължително се сменя стрелата с 6мм.и ластика-или се скъсява подходящо или се сменя.
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: марки харпуни

Мнение от safridcho »

Е добре поне предложете откъде, какъв ластик се взима. От каде, каква стрела ( разбрах 6 мм, че е ама все пак дали има различни стрели за различните харпуни ! ) и колко би ми излязло всички ?
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: марки харпуни

Мнение от terzo »

Слушай батка кво ще ти кажа а отам нататък си решавай какво да правиш.Този харпун дето си се наумил да си вземеш ще стане но не си заслужава,знаеш ли защо.Първо харпуна го купуваш за 85-90лв.стрелата и ластиците не стават,а отука какво следва нова стрела около 40лв нов ластик около 30лв и какво се получава в крайна сметка идва около 150-160лв.По добре събери още малко парички и си вземи качествен харпун.Има харпуни за по 180-190лв дето са перфекни и нищо няма да се налага да сменяш примерно http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1351 Има и други но сега ти решаваш.Дано съм ти бил полезен.
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от justinian »

A да не говорим за това- http://store.spearfish.org/product.php?id_product=1425
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: марки харпуни

Мнение от baretata »

Я приятелю отвори харпунджийския сайт и си купи един 90 см готов стъкмен харпун. Нищо че е употребяван, поне е свикнал сам да бие риба. Аз като новобранец си купих един 75 см Ефесуб и така си стои . Почти не съм стрелял с него. Ползвам само 90 см Патос.
Пашата обича смелите.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: марки харпуни

Мнение от ildobrev »

Хора, човекът ще се учи върху попчета в началото. Какви 90 см., какви 190 лв.? Един турски харпун 45 - 50 см. за 40 - 45 лв. е достатъчен. Нека първо да разбере за какво става въпрос и дали това е спорта на живота му. :) Дано да е така. Тогава сам ще разбере какъв харпун му трябва, а пък за парите сигурно няма да се замисля много. :)
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: марки харпуни

Мнение от safridcho »

За това лято едно хавайско мисля
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: марки харпуни

Мнение от terzo »

Колега ildobrev нека посъветваме момчето да не прави тези грешки който правхме ние на времето.Да купува един , втори харпун и накрая пак да дойде на това което му препоръчваме за начало.Все пак това са си разходи защо да не му помогнем да си ги спести. :D
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: марки харпуни

Мнение от ildobrev »

Така е, но ми се струва, че да си купиш сравнително скъпа екипировка, а после да се окаже, че няма да я ползваш, защото този спорт не ти допада, също не е икономически оправдано. Когато се запалиш по един спорт, цената като фактор остава на втори план. Пък и кой от нас има само един харпун и един неопрен. Сигурен съм , че повечето са с поне три харпуна и два неопрена. :)
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от australia »

А аз ще допълня Лъчо като кажа само че с колкото по качествена пушка почне толкова повече ще бъде запленен от тази страст.
А това дали ще бъде спорта на живота му мисля че вече е направил своя избор .Нали така батка? :smt002 :smt023
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: марки харпуни

Мнение от safridcho »

По - начало обичам да ходя за риба от край време. Първата ми въдица беше 1,60 м, но със нея съм опаткал доста попчета и барбуни :D. След месец си купих някакъв по - ниско качество карбон 2,70 м за 33 лева, а макара нямах пари да си взма хубава и си взех evox master за 5 лева. Сега имам 4 въдици на обща стойност ( с макари и простотии ) 270 лева, а отделен въпрос сакчета, кепчета, палатка ( аз която не съжалявам ) и т.н. Предвид това, което съм написал искам да стане ясно, че като почнеш някой спорт или хоби още от първото ходене трябва да разбереш дали това е за теб. Същото стана и на 2 април 2010, когато за пръв път влязох в залато по тай бокс. Въпреки, че 1.5 месец седях пред едно огледало упражнявайки удари и движения съм останал запленен и до сега, а и за февруари месец се готвя за състезание.
Надявам се да не съм ви отегчил :D
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”