марки харпуни

Модератор: nkolev66

Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от australia »

Виноват ша го зема в предвид :P
И за да се върнеме в темата предлагам да си покажеме пушкалата с който пуцаме и да си ги коментираме :smt024
Ето и моята пръчка

Изображение
Изображение

На горната снимка тествах дали ще държи 3 ластика,
но не го ползвам така .

Вие сте на ход :wink:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: марки харпуни

Мнение от gunman »

safridcho написа:........
Надявам се да не съм ви отегчил :D
Момко, никой не си отегчил. Чети сега внимателно съвета на стария пес :wink:
За да ти излезе най-евтино и да не сгрешиш с избора си, намери някой от колегите харпунджии по нашето крайбрежие. Това лято го навести по някое време и съм сигурен, че няма да ти откаже да ти даде съвет "от извора". Никой от тях не е само с един харпун, така че ако паднеш на човек, винаги ще ти покаже това и онова, ще ти услужи с оръжие, а освен това, ще усетиш някои неща, които няма как да ти ги каже човек.
Не бързай с покупката на харпун. Сега харпуни да искаш. Всякакви има навсякъде. Не е като едно време...
Айде... и успех в боксовата зала. :wink:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от adventurebg »

Моят скромен арсенал :D
Марес 75 с българска/ руска преработена алуминиева дръжка, скъсена салви стрела. Специално за почета.

Най-новото дръвце 82 см. за сега е на стендбай, но иначе по рапан е тестван 6+ от мен, нали си е мой :wink:

Дръвцето с пластмасовата дръжка е моят сериен убиец 90 см. С него и комари бия :wink:
Ластик 17.5 мм. Праймлйн, стрела буша 6 мм на 115 дълга. дръжката е от 75 см. марес. До сега си лових с него и нямам абсолютно никакви забележки към него. :D

И най-дългият млад боец 100 см., първият изцяло направен от мен харпун.
Страхотия е, нямам търпение да му направя сефтето. Първата му риба лефер или лаврак да бъде :D
Прикачени файлове
DSCF2757.JPG
DSCF2757.JPG (144.74 KiB) Преглеждано 5479 пъти
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: марки харпуни

Мнение от Jack Daniels »

adventurebg написа:И най-дългият млад боец 100 см., първият изцяло направен от мен харпун.
Страхотия е, нямам търпение да му направя сефтето. Първата му риба лефер или лаврак да бъде :D
С него голям шлем да направиш - лаврак,лефер и торук :drinkers:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от australia »

Jack Daniels написа:
adventurebg написа:И най-дългият млад боец 100 см., първият изцяло направен от мен харпун.
Страхотия е, нямам търпение да му направя сефтето. Първата му риба лефер или лаврак да бъде :D
С него голям шлем да направиш - лаврак,лефер и торук :drinkers:

Голем шлем да направиш ,с приятели да го поделиш
Голем кеф да си докараш , душманите да ти завиждат
Дълго време да го ползваш много риби да вземеш
А да не ти е уроки ПУ ПУ ПУ
АМИН дай БОЖЕ :prayer: :prayer: :prayer:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от adventurebg »

Jack Daniels написа:
adventurebg написа:И най-дългият млад боец 100 см., първият изцяло направен от мен харпун.
Страхотия е, нямам търпение да му направя сефтето. Първата му риба лефер или лаврак да бъде :D
С него голям шлем да направиш - лаврак,лефер и торук :drinkers:

Пуууууу от твойте уста в божийте уши, ако това се случи лично до вас ще ти донеса по ботилка и от двете: Jeam Beam и Jack Daniel's :wink:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от adventurebg »

australia написа:
Jack Daniels написа:
adventurebg написа:И най-дългият млад боец 100 см., първият изцяло направен от мен харпун.
Страхотия е, нямам търпение да му направя сефтето. Първата му риба лефер или лаврак да бъде :D
С него голям шлем да направиш - лаврак,лефер и торук :drinkers:

Голем шлем да направиш ,с приятели да го поделиш
Голем кеф да си докараш , душманите да ти завиждат
Дълго време да го ползваш много риби да вземеш
А да не ти е уроки ПУ ПУ ПУ
АМИН дай БОЖЕ :prayer: :prayer: :prayer:
Убеден съм- ще се случи, щом е от сърце :smt041 :smt041 :smt041 :supz:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: марки харпуни

Мнение от roko-koko »

baretata написа:Я приятелю отвори харпунджийския сайт и си купи един 90 см готов стъкмен харпун. Нищо че е употребяван, поне е свикнал сам да бие риба. Аз като новобранец си купих един 75 см Ефесуб и така си стои . Почти не съм стрелял с него. Ползвам само 90 см Патос.
Пичове ,влизам най -много на 6-7 метра дълбочина (и не се застоявам много :lol: )гмуркам си предимно за кеф и само с маска и шнорхел .Имам си някакви уреди като хавайско копие и един йелмъз дениз 75 с който не мога да се похваля с нещо повече от някоя и друга заблудена дребна платерина,виж с хавайката съм пич и никога не съм капо .Така до тука предполагам ви стана ясно ,че съм лаик абсолютен в гмуркането и подводния риболов...обаче колкото повече се застоявам тука взех все повече да си се паля и реших леко леко да посменя оборудването (ако мога така да нарека това което имам)Та въпроса ми е или по-точно молбата ако може да пуснете някакви сайтове за оборудване втора ръка
както е споменал в цитирания текст Баретата.Всичко това е продиктувано(търсенето на оборудване втора употреба)от прозаичната и клиширана вече досадна причина -перманентният недостиг на кинти.И да не се отплесвам много много да ви запитам за един модел харпун има го в нашия сайт купува продава-колега от форума го продава-Imersion J.B. Esklapez Merou d'or 90 см.Ама не спомена какъв модел са ластиците,няма ги жълъдите и стрелата е счупена на 5-см.от острието ама била заварена подобаващо .Благодаря ви предварително ,сигурен съм че ще ме насочите в правилна посока :D :drinkers: ...Май не му беше тука мястото на тоя пост...а бе карай пак :drinkers: Поздрави и приятен уикенд.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: марки харпуни

Мнение от gogo26 »

Роко,не си струва това което предлага колегата.В случая можеш да използваш само тялото на харпуна.Задължително слагаш нови ластици,жълъд,стрела,въженце,амортисьорче.Не се знае спусъка в какво състояние е.
Ластик около 30,стрела-около40,жълъд-около15-20.И какво става :lol:
Погледни това
http://www.divingshopbg.com/harpuni/ark ... ion-2.html
Имам такъв 5-та година,здрав и непретенциозен,удобен колец :lol: Един 75см. върши работа за нашето море.Като се купи трябва само леко да се скъсят ластиците,а като задобрееш и да ги смениш с 18мм.Може да пробваш да ти ги заменят и в магаазина,но 18ките ще те мъчат при зареждането ако не си свикнал.
Има и по 90см. но ти си прецени :smt006
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от gmurkacha »

Колега Арката която препоръчваш не е нещо по различно от този имерсион.Ето тука виж http://spearfish.org/e107_plugins/forum ... hp?46256.0 Харпуните като гледам са стъкмени и готови за бой ,дано нещо е останало.Харпуните са Креси Сиукс и Креси Команчи.Изпитани и доста точни ,та ако му е останало нещо взимай без да се замисляш.Другото е ако е останал още някой Ефес суб в Дием Фишинг,бяха на промоция 120 лева взимай ,само ги накарай да ти сменят ластиците защото ги продават с стари.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от Valyo68 »

Имам една Аpnea Power Point 90см. чисто нова за продан. Ако прецениш, че харпуна ще ти върши работа, ще бъде твой, ако не си остава при мене. Утре оркриваме мото сезона във Велико Търново и няма да ми е до снимки. :D Нисък профил на затворената глава, 28мм. черна алуминиева тръба с антирефлектиращо покритие, с цял водач по дължината на тялото, 18мм. латексови ластици, стрела 6,15мм. дълга 130см. с полирани засечки, чупещ жълъд, бънджи и 1,5мм. монофилна линия.Цена 140 лв. като поемам разхода по доставката.Има и калъф.Харпуна е неизползван. Може да го видиш в магазина на diverstore на този линк:
http://diverstore.net/product.php?id_product=385
Аватар
morgan
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 7:55 pm

Re: марки харпуни

Мнение от morgan »

Valyo68 написа:Имам една Аpnea Power Point 90см. чисто нова за продан. Ако прецениш, че харпуна ще ти върши работа, ще бъде твой, ако не си остава при мене. Утре оркриваме мото сезона във Велико Търново и няма да ми е до снимки. :D Нисък профил на затворената глава, 28мм. черна алуминиева тръба с антирефлектиращо покритие, с цял водач по дължината на тялото, 18мм. латексови ластици, стрела 6,15мм. дълга 130см. с полирани засечки, чупещ жълъд, бънджи и 1,5мм. монофилна линия.Цена 140 лв. като поемам разхода по доставката.Има и калъф.Харпуна е неизползван. Може да го видиш в магазина на diverstore на този линк:
http://diverstore.net/product.php?id_product=385
Роко, офертата е страхотна. Взимай го, докато друг не го е отнесъл :D
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: марки харпуни

Мнение от roko-koko »

Пичове сте ,признавам. Благодаря ви за отговорите и напътствията.Вальо, благодаря ти и на теб, ако до към средата на следващия месец не си го дал ще се възползвам от предложението ти ,което по никакъв начин не трябва да те ангажира при предложение да го дадеш :D .Още един път признателност към всички и приятна Събота и Неделя.Ако имам и други въпроси(а то ще има и то не един )ще знам къде да ги задам. :D :drinkers:
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: марки харпуни

Мнение от Valyo68 »

Роко, нямаш проблеми запазвам ти го. :D Когато си готов ще се обадиш. :wink: Днес открихме сезона,покарахме моторите, а сега изчезвам за веселата част. :drinkers:
Аватар
live_game999999999
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 12:05 pm

Re: марки харпуни

Мнение от live_game999999999 »

Искам съвет за харпун ,понеже до сега не съм имал, а се колебая доста между тези, които ще напиша след текста ,Arka Competition,Espadon sport,Mundial95 или Thuder95 ,благодарен съм на всички които се занимават с този спорт, страста ми е да сегмуркам в подводния свят ,но през последните 3-4 години искам да стрелна с пушкало под водата ,дано само много не съм оспамил темата
хвани, пусни, дари живот,......... и те така
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”