Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или не?

Модератор: nkolev66

gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от gunman »

Юли, радвам се, че след бая писане най-накрая се разбрахме :drinkers: , ама нали за това са пустите му форуми! Да разискваме...
Както виждаш препирнята с теб започна след моя пост в който обявих, че българина е така устроен, че за него требе само "къс юлар и дебела сопа". Ваярвай ми, така го мисля и не отстъпвам и йота от думите си.
Писна ми. Знаеш ли? Ей ся ги гледам тука на язовира. Поне 20 лодки са вътре.Има от тях излизат с по 10-15 килограма бяла. И К'ВО като са с билети ? (Демек редовни). Догодина кому у'я ше ловите бе, магарета недни.Да не говорим,ч е на пролет съм ги виждал същите тия да излизат с по два чувала. Разбирай над 40-50 килограма. И хукват по кръчми и магазини да я изтъргуват.
Ти си бил свидетел на същите изстъпления в Турско. За какво говорим тогава ??? Къде е тогава ролята на харпуниста , за обезрибяването на нашите водоеми. Сега, поне когато има пълна забрана, са по-малко идиотите, които отстрелват безразборно в началото на лятото, сомовете пазещи хайвера си. И това пак не е малко...
Това е...
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от gunman »

gogo26 написа:Гънмен,как определяш кои са месарите? Някой се беше похвалил,за успешна година,с стотина кила продадена риба,избити разходи и тн. ма не се сещам кой :wink: Но това не е месарщина а бизнес нюх :butthead:
Гоги, специално за тебе, приятелю, ще кажа, че наистина тая година имах НЕудоволствието да прочистя един водоем.( А иначе, рибата беше мноооого над стоте килограма.Ама страшно много над тях)
ЕДНА СТОТИНКА НЕ СЪМ ВЗЕЛ ОТ ПРОДАДЕНА РИБА. ЕДИН ГРАМ НЕ СЪМ ПРОДАЛ (и в децата си мога да се закълна) .Както и не съм искал пари за направените от мен разходи.
Трябваше да го прочистя, защото това беше единственото решение да не стане сериозна беля.В противен случай рискувахме някой от пазачите на водоема да бъде пребит или даже убит от новозаселили се в района мангали, след като и полицията беше вдигнала ръце.Когато отидохме там на втория ден заварихме единия от пазачите толкова уплашен, че не можа да ме познае и доста време го успокоявахме, докато да осъзнае, че сме от "добрите", за да пусне ножа който стискаше в треперещата си ръка.За щастие бяхме силна бригада и момчетата които бяха с мен, успяха да удържат (буквално) на напъна от другата страна.
Това е... един добър човек, поиска да направи едно райско местенце, за спортен риболов, но се оказа, че пак по посочените горе прични за "късия юлар и дебелата сопа" ТУКА НЕ СТАВА!

Бе... хайде нещо по-весело.Нова година е все пак... :partyman:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от spear »

gunman написа:... Ей ся ги гледам тука на язовира. Поне 20 лодки са вътре.Има от тях излизат с по 10-15 килограма бяла. ...
Така е, това е масовост типична за голяма част от българските риболовци, наследство от недалечното бъдещо когато водоемите бяха бъкани с риба.
За сметка на това пък се забелязва все по-често пускането обратно на уловената риба, това доскоро го нямаше по нашите форуми.
Нещата при любителския риболов определено вървят на оправия, но разбира се в по-голямата си част са все още ненормални като примера който си дал.

Преди 15 години когато за първи път реших да гмурна на Егейско, слязох чак до Мармарис. Беше края на септември и туристите бяха само възрастни хора и не толкова много както в сезона. На втория ден, след гмуркане, след като си бях оставил нещата в колата спряна на пътеката за плажа, запалих цигара и по стар социалистически навик, без да се замислям хвърлих празната кутия до един храст. Обаче в това време край мен минаваше жена на около 60 год. Веднага се спря, погледна ме изключително гадно и като отвори една уста, не ти е работа. Нищо не и разбирах на приказките, но веднага разбрах за какво става дума. Стана ми изключително кофти, взех кутията и се качих в колата. Тя продължи да стои отвън и да ме гледа гадно.
Е този урок ми беше достатъчен за цял живот. От тогава дори фас като хвърлям се оглеждам къде да го пусна без значение в коя държава се намирам.
Мисълта ми е че и ние така трябва да правим. Устна забележка, ако са агресивни и поглед е достатъчен, важното е да има явен укор.
Разправяли са ми в Сингапур като си хвърлиш фаса на улицата, всички минувачи спирали и почвали да те гледат гадно, без да говорят :) . И така докато дойде някой и ти лепне глоба 500 долара...
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от roko-koko »

[, всички минувачи спирали и почвали да те гледат гадно, без да говорят :) . И така докато дойде някой и ти лепне глоба 500 долара...[/quote]
Ха виж леко леко как дойдохме до правилния отговор,само да има органи оторизирани и най -вече имащи желание да спазват разпоредбите и съответно санкциите срещу провинили се лица или група от лица.Така че даже и да не те гледат гадно и с укорение ,като знаеш ,че от някъде ще изскочи служител на съответния орган и с усмивка ще ти напише глоба от 500 лева и учтиво ще те откара до участъка след което ще ти конфискуват рибарското (харпунджийското )оборудване и по бързата процедура можеш да отнесеш от няколко месеца до година от усмихнат и приветлив съдия ,бая ще се почудиш изобщо дали да си помислиш да сложиш неопрена или камуфлажа на неподходящото и не обособено за целта места. Поздрави и весело изкарване на новогодишните празници :D :drinkers:
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от gogo26 »

Гънмен извинявай за острия тон,ако това е истината :oops:
Но заради пролетните "харпунджии" в шаварите и други подобни изпълнения.Харпунджия е равно на бракониер-месар в съзнанието на повечето хора.
valter1953
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 7:24 am

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от valter1953 »

години на ред бракониерствах на блатата "Чепинци" знаете резултара-обезрибих ги!Извинете обезблатих ги! Да сте живи и здрави колеги.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от vatus56 »

Валтер, доколкото знам не само блатата, ами и южното черноморие обезрибихте с Владо. :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от australia »

Е като не може да пуцаме в слака вода , може да гледаме братушките и да им завиждаме благородно
http://www.rybaki.kz/?video
Зяпайте и плакнете очите!

Хайде със здраве и на здраве :drinkers: пожелавам на всички колеги чиста вода и винаги да се връщате на брега!
:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Ачо ♣

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от Ачо ♣ »

spear написа:
gunman написа:... запалих цигара и по стар социалистически навик, без да се замислям хвърлих празната кутия....
Тук нещо не схващам какво общо има" стария социалистически навик "!" Сега като е капитализъм какво ? Бай Ганьо си е Бай Ганьо -преди девети септември,след девети и след десети ноември !!!Напълно подкрепям колегата,който казва,че за българина е нужно само "къс юлар и дебела сопа".!?
valter1953
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 7:24 am

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от valter1953 »

някъде към 1962 г. в Черноморец гледах един батко всеки ден към 17ч. да излиза на евиния плаж с 2 кефала/ по 3 кг./ и години по късно се запознахме.Оказа се софянец художник,попитах го защо вадеше само по два а отговора беше прост-стигаха за моабет на компаниата ни.Нещата са простички нали?Тези които ме познават по от близо ,знаят,че от много години не закачам врани,взимам по десетина платерини за котарака ми и нещо за прятели,дни на ред излизам без риба защото ходя да търся торуци .Не подминавам само лавраци и лефери.За южното краибрежие отдавна отговаря Стамен. МОРАЛ И ДЕБЕЛА СОПА може би ще опазят природата ни. Бъдете здрави през новата 2011 година.А дане забравя и много КЪСМЕТ!!!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от baretata »

Колега ти да не би да си Валтер Ръсовски, ако е така ще бъде чест за мен да се запозная с един от доайените на подводния риболов.
Пашата обича смелите.
valter1953
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 7:24 am

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от valter1953 »

Аз съм.Ако мога ще помагам с каквото трябва до колкото мога.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от adventurebg »

Добре дошъл в форума :)
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от tolio_pm »

valter1953 написа:Аз съм.Ако мога ще помагам с каквото трябва до колкото мога.

Еееее,баш НИ Е(позволявам си да говоря от името на колегите) драго, че си тук Валтер :D
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
valter1953
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 7:24 am

Re: Подводен риболов в сладководни водоеми в България да или

Мнение от valter1953 »

ДА ви е честита новата 2011 година. За съжаление много от по младите няма как да помнят" Чепинските" блата.Върнете се на първото ми писание .Те не бяха обезрибени,а "ОБЕЗБЛАТЕНИ"-тогава му казваха-рекултивация. От околовръсното до селото бяха прекрасни места за риболов и почивка/много хора ходеха просто на палатка/.От това остана едно поле с тръни.Ако някои си мисли,че може да обезриби водоемите ни се лъже-това го може само бехаберието на държавата ни .ОТ нас -малко МОРАЛ .
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”