Помощ эа пневматичен харпун

Модератор: nkolev66

dragomana
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:27 pm
Местоположение: Варна

Помощ эа пневматичен харпун

Мнение от dragomana »

Подариха ми руски пневматичен харпун-неиэполэван. Не мога да го накарам да стреля. И преди мен някой се е мъчил "да го подкара", и аэ се мъчих-НЕ ЩЕ :cry: Има си всичко, и реэервни части също :shock: нещо не мога да го настроя.
Може ли някой да ми помогне-нищо не пише на него и не энам как да го опиша. Раэчитам на някой от Варна, който раэбира и му се эанимава, да ми пише. Естествено ще си платя :D
Основно проблемите са 2.
1. "Иэдиша" след като напомпя
2. Не откача стрелата :roll:
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Приятелски съвет- изхвърли го, не ти трябва. Дори да го поправиш, това ще е временно. Освен това тези руски харпуни имат съществени недостатъци- много често "изтърват" стрелата, а когато са напомпани повече от необходимото спусъкът става много твърд, което влияе на точността на изстрела, няколко песъчинки са нужни за да надраскат цилиндъра на буталото и да започне да изпуска въздух и т.н. Мога да продължа, но мисля, че ме разбираш.
Дай 250-300 лева и си купи пневматичен харпун на Марес или на Креси суб, ако си решил да ползваш такъв вид харпуни. Лично мое мнение е, че от ластичните по-добри няма. Дори лицензните такива, произвеждани от турската фирма Йълмаз са много качествени и цените им са съвсем поносими- около 70 лева.
Сам прецени дали си заслужава да се занимаваш с руския боклук и да трошиш нерви и време с него.
Успех!
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

justinian написа: Дори Дори лицензните такива, произвеждани от турската фирма Йълмаз са много качествени и цените им са съвсем поносими- около 70 лева.
Сам прецени дали си заслужава да се занимаваш с руския боклук и да трошиш нерви и време с него.
Успех!
Със специално лятно намеление всички са до 45 лв :wink:

90см - 45 лв :)
Клавиатура риба не лови!!!
Скорпид
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:47 pm
Местоположение: burgas

Мнение от Скорпид »

Несе замайвай куписи ластичен докато неси пострадал от руския :wink: :?:
Мера според мера
dragomana
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:27 pm
Местоположение: Варна

Благодаря ви много

Мнение от dragomana »

:Д Ще последвам съвета ви. Благодаря още веднъж :wink: на всички
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Помощ эа пневматичен харпун

Мнение от sampo »

dragomana написа:Не мога да го накарам да стреля.
Единственото руско нещо , което върши работата си безотказно е автомат "Калашников" , всичко сътворено след това е за кофата за боклук /разделно събиране/ :lol: :lol:
И жива рускиня да ти предлагат , откажи я със реверанс .. :wink: :wink: :wink:
На платено не одим !
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Мнение от krasii »

зелен ли е,моя е зелен. има един винт най отзад развиваш го,навиваш помпичката и помпиш,пазвиваш я и пак слагаш винтчето после стрелата се вкарва отпред в ляво имаш предпазител-една бяла пласмаса.вържи стрелата с някакво въже за харпуна да не я изгубиш и успех .не ги слушай тия добре си работи харпуна...ако е същия де :)
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

krasii написа:зелен ли е,моя е зелен. има един винт най отзад развиваш го,навиваш помпичката и помпиш,пазвиваш я и пак слагаш винтчето после стрелата се вкарва отпред в ляво имаш предпазител-една бяла пласмаса.вържи стрелата с някакво въже за харпуна да не я изгубиш и успех .не ги слушай тия добре си работи харпуна...ако е същия де :)
krasii,
Понеже си наше момче, морски, че и от Несебър, ще те посъветвам най-приятелски следното:
Ако имаш възможност пробвай да постреляш с харпуни от марките Бюша, Есклапез, Марес, Марлин, Омер, Креси суб, Технисуб. Пробвай ластичните и пневматичните. После постреляй с твоя зелен и с бяла дръжка руски пневматичен харпун. :lol: Анализирай безпристрастно качествата на руския харпун и на другите, които си ползвал. После давай съвети...
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
dimitar baharov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:53 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от dimitar baharov »

няма значение какъв ти е харпуна-важно е да хващаш
Скорпид
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:47 pm
Местоположение: burgas

Мнение от Скорпид »

:lol: Всеедно да отидеш на лов и няма значение със каква пушкаси и съответно патрон всичко ще можеш :wink: да свалиш безначение от дивеча и разтоянието :wink: :?: :?: :?: :?: :?:Пък ако чифтето е кримаклийка и незнаеш кога може дате осакати и стреля горе-долу точно лова става много интересен .Самоче подводата всичко е много различно и нелепите грешки се заплащат скъпо :cry: :?:
Мера според мера
Аватар
dimitar baharov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:53 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от dimitar baharov »

Аз пък лових две години с един турски харпун който си купих за 18 лв.-е тамън с него хванах най-много риба в досегашната ми подводнориболовна кариера.Сега съм с Cressisub и не намирам особена разлика/и двата са ластични/
Според мен трика е в добрата засада.
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

За това спор няма. Тази тема не е посветена на тактиката на подводния риболов, а на чисто технически въпрос. Както си прочел по-горе аз също съм удовлетворен от качеството на турските лицензни харпуни и съм имал много сериозни постижения с тях- пеленгаси, лавраци, кефалите и платерините няма да ги споменавам...
Аз ползвам Кавалеро 90 см на Бюша. Безпогрешен е. Преди него имах два харпуна Марлин на същата фирма, с метални дръжки. От тях бях най-доволен, но нали знаеш, мода и си купих кавалерото. Имал съм и Креси Суб. Дръжката им е с особена форма и на мен лично не ми е удобна. Иначе са прекрасни оръжия. Установих за себе си, че с годините надделява колекционерската страст към нови и нови оръжия над мерака за подводен риболов...
По отношение на руските пневматични харпуни обаче и то на модел отпреди 20-25 години съм категоричен в оценката за качеството им, а именно: ПЪЛЕН БОКЛУК!
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

руските пневматични харпуни и по- точно гореописания за опасни за вашето здраве и на околните , чувал съм за разбити носове и зъби от тях , при самоволно изстрелване на стрелата....аз лично щях да се самозастрелям при зареждане като стрелата щеше да ми влезе под брадичката и да ми излезе през темето :shock: , разминах се с няколко сантиметра като стрелата се заби в тавана на стаята в която правах проби :shock: ...в крайна сметка всеки може да прави кот му е кеф , но аз се почувствах длъжен да предупредя :!:
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ эа пневматичен харпун

Мнение от grizmin »

преди да го изхвърлиш му огъни стрелата напълно, да не се изпозастрелят мангалите в казана,
а на този ,който ти го е подарил,му кажи ,че е развален. не е от значение каква е марката, дори и самоделките вършат
работа, стига да имат предпазител, който е сигурен, спусък, който е надежден и мек,
и акъл, с който да го ползваш.
никога не стреляй пробно на сушата, дори и със слабо зареден(напомпан) харпун... :!:


късмет.
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
outsider 59
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 9:33 pm
Местоположение: Силистра,на Реката

Re: Помощ эа пневматичен харпун

Мнение от outsider 59 »

0887 145316- ОБАДИ СЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”