Тежести за крака

Модератор: nkolev66

Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Тежести за крака

Мнение от Pretor »

Тъй като темата "Тежести" я направихме голяма каша, реших да отворя нова, отнасяща се само до тежестите за крака. Като цяло такива тежести не се ползват толкова масово. Въпреки всичко, понякога се налага поставянето и на такива тежести по различни причини. Тук http://apox.ru/equip/equip-handmade/111 ... a-20-minut и тук http://apox.ru/equip/equip-handmade/825 ... iz-dzhinsy в братския руски сайт са дадени няколко от многото възможни идеи за изработването им.
Последно промяна от Pretor на Сря Апр 06, 2011 1:39 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Тежести за крака

Мнение от spear »

Преди няколко години и аз ползвах тежести за крака. След това разбрах че може и без тях, въпрос на усещане е, тоест човек като разбере как да си свие краката тежести няма да му трябват.
В момента с 7мм неопрен и карбонов плавник на дълбочина 3-4 метра краката ми не "летят" нагоре и са си прилепнали към дъното :). Няма нищо трудно, просто се замисляш защо, и се получава.
Краката са най-големия консуматор на кислород и затова не трябва да се товарят допълнително. По напредналите дори ножа не слагат на крака че е 100гр. Това е и причината да се търсят най-леките пантофи и пера, за да е леко на крака. Същото важи и при дълги преходи в километри по хоризонтала, ако имате 2 тежести по половин кило на краката се пада по хиляда маха на километър, тоест 1 тон на километър в повече сте натоварили крака. Не е малко :)

Разбира се не искам никой в нищо да убеждавам, всеки сам си решава, аз просто споделям според мен кое е по-добре :)
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тежести за крака

Мнение от Pretor »

Съгласен съм. Аз също не ползвам, въпреки че съм си направил тежести. Важното е да усъвършенстваме положението на тялото и по-специално на краката под вода. В началото както при придобиването на повечето навици "натискането" на краката към дъното става волево, а по-късно се автоматизира.
Изображение
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Тежести за крака

Мнение от gmurkacha »

Като плувам без неопрен тежести не ползвам защото ми тежат.Но като сложа костюм и чорапи нещата са различни,тогава тежести си ми трябват,за да компенсират плаваемоста на неопрена.Ползвам ги най-вече при плуване по повърхноста и малки дълбочини до 7-8 метра.При дни в който съм на места където главно гмуркам и нямам преход и дълбочините са над 7-8 метра не ползвам,защото по добре релаксирам ,а и като смачка налягането неопрена краката си потъват.Кой както си свикне.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тежести за крака

Мнение от Pretor »

Това са едни от тежестите, които съм си правил. Оловни пластини, облечени с неопрен.

Изображение
Изображение
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Тежести за крака

Мнение от Valyo68 »

Хубави са, Браво! Жалко, че не ги ползваш Преторе. :wink: :drinkers:
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тежести за крака

Мнение от Pretor »

Защо бе Вальо, жалко щеше да е ако ги нямах :D .
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Тежести за крака

Мнение от baretata »

Аз си мисля че тежестите за крака са удобни за гмуркане по време на миграцията, когато гмуркаме по буните. Там е дълбоко и мястото за спускане надолу е късо и трябва постоянно да натискаш краката си за да ги прибереш за да не са високо. За първо време мисля да си стъкмя едни такива като руските от велосипедна гума, ще пробвам как е. Ако не е удобно ще ги махна, а пък и разхода не е кои знае какъв. А за тежести мисля да събера куршуми от стрелбището, от пистолет са с добри размери.
Пашата обича смелите.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тежести за крака

Мнение от Pretor »

За куршумите идеята е добра. На времето, когато не само вървях :) си бях ушил гети с джобове, които пълнех точно с куршуми.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”