За новия сезон

Модератор: nkolev66

GEORGE_SHARK
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 6:14 pm
Местоположение: Варна

За новия сезон

Мнение от GEORGE_SHARK »

Колеги, не знам дали сте имали време за надзъртане в любимите сайтове за оборудване , но вижте намаленията на харпуни SALVIMAR на сайта на Видракс. Някой ако го напъва да се сдобие с ново пушкало нека се възползва. Намалението е много атрактивно. Между другото ходих миналата седмица на кратко проучване на места, до които може лесно да се стигне с кола, за да се мъкне по-малко оборудването, което както всички знаем си е доста мъчителен процес.............и намерих до Обзор на мястото до бившия къмпинг "Луна". Къмпинга почти не съществува, но северно от новопостроения хотел е изградена дамба, пирс, кей или както щете го наречете, но се стига с кола, а носа и подводните камъни и пясъчни долини са на 50–100м пред него и в северна посока. Изключително удобно за влизане без изнурително мъкнене на оборудване.
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: За новия сезон

Мнение от justinian »

Благодаря, колега. :smt023
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: За новия сезон

Мнение от gogo26 »

Дааа където свършва кея,на 200метра по дивия плаж има едни дървета.Пред тях в морето започва каменно глинеста ивица птодължаваща около 100-150м навътре.Дълбочина от0.50 до 3м.Държи много риба-кефал и платерина.Много удобно местенце :idea: Кофти е че от глината при вълни, доста се размътва.
Кой черпи... :drinkers: :lol: :lol:
GEORGE_SHARK
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 6:14 pm
Местоположение: Варна

Re: За новия сезон

Мнение от GEORGE_SHARK »

Много благодаря за напътствията. Ако даде време в неделя може да се цопна и да открия сезона за мен. На всички останали – НА СЛУКА и дълги пълни кукани!
GEORGE_SHARK
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 6:14 pm
Местоположение: Варна

Re: За новия сезон

Мнение от GEORGE_SHARK »

Открих сезона преди месец, но беше доста студено и нямаше рибоци. Този и предния уикенд се завъртях около Почивка/рибарското пристанище/, но е такъв мътляк, че не си виждах края на харпуна......но иначе покиснах по час. Еднократно мина малко стадо платерина, за съжаление между върха на харпуна и маската..........Някой да препоръча места в близост до Варна с по-нормална видимост та да видим и ние някоя риба пред върха на стрелата, че срамота да излизам само с кая.
GEORGE_SHARK
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 6:14 pm
Местоположение: Варна

Re: За новия сезон

Мнение от GEORGE_SHARK »

Прекратих сезона на 17.12. на Траката. Отлично, но изключително студено море. 40мин със 7мм Креси Компетишън....замръзнаха ми глезените - чорапи Салвимар 5мм/ни си ги купувайте!/, които пропускат вода, чувства се каксе движи около глезените, макар да бяха вкарани под крачолите. Два пахура и пет морки игли ме поздравиха и никой друг........пусто, но красиво 10-12м видимост.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: За новия сезон

Мнение от tolio_pm »

- чорапи Салвимар 5мм/ни си ги купувайте!/, които пропускат вода, чувства се каксе движи около глезените, макар да бяха вкарани под крачолите.

Бе и аз сЪ "минах" и си ги вземах,на 7 гр. вода искарах час и четирдесет минути,ми освен краката всичко друго ми беше бетон :wink: По-топли "терлици" от въпросното "Салви" не бях ползвзл досега :wink: То и около моЙто глезен се плицикаше "нещо"-но не беше вода :D
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За новия сезон

Мнение от Булти »

...ако уринирате в неопрена , урината заминава в чорапите и ви замръзват краката , не вярвам посочената марка чорапи да пропускат :shock: ...аз лично ползвам на НАВА и съм доволен ...някой ся , да не ме обяви за скрита лимонка :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”