Кой колан с марсилска тока

Модератор: nkolev66

Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Кой колан с марсилска тока

Мнение от spear »

Petyof има :lol:

Булти захапващата е по-удобна наистина, но всеки който гмури по-надълбоко се страхува да не би да блокира нещо и да не може да си изхвърли колана когато се налага. Затова масово се ползва класиката, при нея няма какво да блокира.
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Кой колан с марсилска тока

Мнение от gunman »

spear написа:Petyof има :lol:

Булти захапващата е по-удобна наистина, но всеки който гмури по-надълбоко се страхува да не би да блокира нещо и да не може да си изхвърли колана когато се налага. Затова масово се ползва класиката, при нея няма какво да блокира.
Аз ползвам захапваща тока и не виждам начин тя да блокира. Едно движение на ръката и е "аут" . Дори да не я "улучиш" нея,а езика на колана и пак си готов.
Имало е случаи по 3 пъти на ден съм свалял аварийно колана, но не от дълбочината де,а от зор ... :oops:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Кой колан с марсилска тока

Мнение от yavorsub »

Прекалено много дискутиране стана за тема по която де факто няма какво повече да се научи. :D
Правени са опити с марсилска тока и нормална тока и....резултатите са различни. :idea:

Ако на нормална тока се сложи по-дебел колан , който захапва с трудност, тогава може да се затрудни и самото освобождаване.

Ако на колан с марсилска тока не е спазена най-важната подробност-дупката за езика да е леко изместена , като по този начин да го държи под напрежение винаги в отворена позиция-пак стават проблеми и бели.

Много от момчетата у нас се оплакват че на нормален колан не могата да сложат повече и по-тежки колани понеже колана "поддава" и се огъва.По тази причина предпочитат дебелите колани с марсилска тока.

Лично аз намирам за топ в момента (при условие че не се налага да го товарим с много кила) :wink: мекия колан на Салви. Направен е от неопрен :idea: и ми се вижда че ще издържи доста време освен ако не го повредя механично.
Аватар
Petyof
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 10:36 am
Местоположение: Бургас

Re: Кой колан с марсилска тока

Мнение от Petyof »

Искам да благодаря на всички за помощта - колана е поръчан :D
Благодарности и на alex_vp, за предложението му - да видя колана преди да го поръчам!
:drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”