Ролер 85

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

да, накрая нещо хубаво....добре е да се подкрепяме. а колкото до "трудното и сложно" зареждане не е вярно...на моя мърляв клип няма много зор при зареждането мисля( аз се гмуркам само от 30 години и се надявам да съм натрупал малко опит кое е целесъобразно и кое не) :wink: . Скоро ще правя клип по буквално брутален сухоземен тест...ще бъде и реален тест с някои измервания, ще е весело...не знам резултатите, но ще бъдат реални тестове...на сухо
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от australia »

Шуменеца написа:да, накрая нещо хубаво....добре е да се подкрепяме. а колкото до "трудното и сложно" зареждане не е вярно...на моя мърляв клип няма много зор при зареждането мисля( аз се гмуркам само от 30 години и се надявам да съм натрупал малко опит кое е целесъобразно и кое не) :wink: . Скоро ще правя клип по буквално брутален сухоземен тест...ще бъде и реален тест с някои измервания, ще е весело...не знам резултатите, но ще бъдат реални тестове...на сухо
Пламене НЕ дърпай Рогатия за опашката :!: :!: :!:
Даваш лош пример на по младите .
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

:lol: Прав си Австралия, но всичко с необходимите МЕРКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ(под "брутален" имам предвид ИЗСТРЕЛИТЕ, което НЯМА никаква връзка с някаква ЖЕСТОКОСТ, ако това имаш предвид)....пък и имам стари стрели за чупене :wink:...зиморничав съм и в морето сега е скучно и дискомфортно :(
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

помислих, че пак ме изплющяха, даже писах на админа :lol: :lol: :lol: ...ще публикувам всичко скоро....товя е ядрото на идейката, живот и здраве ще направя и по готиното :) ...в "отвъдното" не мога да пиша за да се защитя и да обясня и да навра в нечия тъмна пещера някои "умници- критици", но както един приятел каза..." за всяка свиня си има коледа"...
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Ето го "Торук суб" :lol: , справка за "производителя" му на : http://deeptech-bg.com/
Прикачени файлове
Image007.jpg
Image007.jpg (39.63 KiB) Преглеждано 1348 пъти
Image002.jpg
Image002.jpg (41.28 KiB) Преглеждано 1348 пъти
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Ролер 85

Мнение от yavorsub »

Екстра изглежда, браво ! Като гледам ролката от долу -само тя ли ще е или ще има и по-предни засечки?
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Засега няма да има...тоя е полиспастен, но ако не се представи добре, слагам една помощна по напред отдолу и си става нормален ролер....поне като такъв стреляше отлично
chaf
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 21, 2009 10:27 am

Re: Ролер 85

Мнение от chaf »

Ще е интересно да го видим зареден.Иначе по това ,което се вижда от снимките си прилича на обикновен фулролер.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

не , бе Чафо, полиспаст е, но го фотнах с телефона минути след като го сторих на скумрия...днес даже ми направиха забележка във Варна, че фототата ми приличат на задник, ама с телефон- толкова, съгласен съм :) ..оставих го за тестове...при вода 0- 1 градус е само за сух костюм и приятелче ще го тества, надявам се през почивните дни...дано покаже нещо добро...той е честен пич и ако харпуна не струва, ще го обявя тук публично :) ...ако се прояви ПРИЛИЧНО при тия скапани температури, значи при над 10 градуса ще е.....
П.П. дадох харпуна заедно с камерата си и се надявам при тоя западен вятър да има добра видимост....така , че, ако се представи добре "скумрията" ще пусна клип, а ако не....ще си запазя срама за себе си :lol:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Ролер 85

Мнение от baretata »

Пламене даже и да не си доволен от резултата , не би трябвало да се срамуваш от труда си. Каквото и да стане, има проба-грешка и поправка.
Пашата обича смелите.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Барета, май така се очертава тая работа :oops: ..днес го тестваха в морето, вярно, че е студено много, но явно идва слаб ластика и ще трябва да се подсили. Стрелял малко по- добре от нормален харпун на 4 метра, точността много добра (при 3 изстрела "разброса" в попаденията не повече от 1-2 сантиметра).Тая 19-ка, редуцирана през полиспаста се равнява на ластик 13,4, което за стрела дори 271 грама е твърде малко, слагайки и загубите от триенето на самите ролки...... Минимума е поне 14,5 (+20%)
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Ролер 85

Мнение от ildobrev »

Според мен, изчакай да се стопли малко водата. Освен ако си тествал и нормалния харпун при същите условия - температура на водата и ластици.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Ролер 85

Мнение от Диканаров »

Точна забележка! :smt023
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Една "МАЛКА" корекция...аз съм издънкаджията....ластика съм го оразмерил като за фулролер и сега е работил на коефициент 2,3 :oops: :oops: :oops: , вместо 3,5....Значи е добро харпунчето :) . Сравнявали са го с един 105см, с 3 х14 и тегло на харпуна около2,5 кг- голямо оръдие...стрелял малко по силно....е, нормално...3х14= 24мм ластик(!!!!!!!!!!!!!) :lol:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Ролер 85

Мнение от Диканаров »

А и при това разсейване си е направо отлично оръжие! :rolleyes: Да е без промах! :!: По-бързо да става 12-15 градуса! :D
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”