Ролер 85

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

- Работен ход на тетивата 80см
- стрела 6,5/105, долна контра, акулки
- ластици 14мм ,коеф. 3,7
- ролки от ПОМ, лагерувани с неръждаеми лагери
- 5 къси водача( по 2см) с графит, V- образни
Има да се пипне тук и там, още малко по камуфлажа и да се лакира.....по принцип може да се ползва и в момента....
Прикачени файлове
P1120353.JPG
P1120353.JPG (244.62 KiB) Преглеждано 2494 пъти
P1120352.JPG
P1120352.JPG (206.47 KiB) Преглеждано 2494 пъти
P1120351.JPG
P1120351.JPG (191.69 KiB) Преглеждано 2494 пъти
Последно промяна от Шуменеца на Чет Юни 16, 2011 7:00 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

още снимки...
Прикачени файлове
P1120359.JPG
P1120359.JPG (196.42 KiB) Преглеждано 2493 пъти
P1120354.JPG
P1120354.JPG (184.85 KiB) Преглеждано 2493 пъти
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Ролер 85

Мнение от spear »

Най-после :)
Ами честито, чакаме резултати!
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

:) мерси! Днес ще го топна в сладка вода да видя плаваемостта, че солената ми е на 80 км, а напоследък свободното време е кът....
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ролер 85

Мнение от Pretor »

Мнооого добре изглежда. И на мен са ми интересни резултатите от теста.
Изображение
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Благодаря Претор, но май ще има корекции....цопнах го в един напоителен канал- потъва бавно :( ....в морската , по плътна вода, незнам, другата седмица ще го потопя край Царево и после край Шкорпиловци и ако морето дава, ще пострелям по мишена...
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Ролер 85

Мнение от gunman »

Шуменеца написа:Благодаря Претор, но май ще има корекции....цопнах го в един напоителен канал- потъва бавно :( ....в морската , по плътна вода, незнам, другата седмица ще го потопя край Царево и после край Шкорпиловци и ако морето дава, ще пострелям по мишена...
Не изглежда никак лошо според мен.Очакваме резултатите от тестовата стрелба.
Иначе не стана ясно. Потъва бавно без стрелата или с нея?
Не е страшно.Плаваемостта се оправя лесно :wink:
Пламене, днес ми пристигна материала и се надявам да ми остане време да стъкмя и аз един принципно нов прототип. Вътрят ми се тука едни мухи в главата. Нови идеи за неплъзгаща се дръжка, разполжение на ролките и т.н. Ще гледам да понаправя това-онова, че онуй чудовище със сложните ролки, нещо много трудно изглежда за прекопиране, пък и е прекалено мощно.Няма смисъл.
Ще гледам да представя на кибиците, дето само това и чакат,някоя идейка дето по-лесно да може да се крадне (в смисъл копира). :D :D :D
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

хахаха...Владо, последните ти писания са ми ясни...ще се появят критици ( като в древният италиански филм- "сътворението на света) дето ще "препикаят" стореното от теб и ще "съградят " своето пикване, ще го представят като уникално и ще те изкритикуват :D ...тоя ролер, против всички правила и горчивият ми опит го пробвах в купчина пръст от 5 метра..стрелата се нацепи като х...в г...до края..чак не повярвах...има хляб в тия ролери!
..на ония отворковци, кибиците, им подай приблизителна тема,,,да си поблъскат главиците, че така се ражда истината...белким(това е на старогръцки) не всички са толкова велики, толкова харпунджии, математици и физици :D :D :D ..всъщност некои крокодили плават, но не плуват :D :D :D

След тия истини очакявам БАН( не е Българска Академия на Науките) :D ............ ( Иво(Пипин), когото наистина харесвам като пич след споровете ни, предположи, че мълча, за да няма скандали и че са ми снели бана, не беше така, бана си стоеше, но е прав, че просто не искам и нямам желание да пиша там......ще видим колко гении ще се навъдят и тук и вероятно ще спра и тук да пиша...както в другия форум..като гледам, най способните почти не пишат...как да спорят с такива капацитети?????,,Иво звъних ти тази вечер да ти се похваля, ама, те нямаше :) ..пусни сигналче, има за казване :) .......та, никъде различните мнения не се толерират..ко да прайм :ANAL:
PP. Seal, ако влизаш в тоя форум ми пиши на лични......бърз и правилен ум имаш. евалла...
Бат' Гойко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 9:01 pm

Re: Ролер 85

Мнение от Бат' Гойко »

Шуменеца написа:хахаха...Владо, последните ти писания са ми ясни...ще се появят критици ( като в древният италиански филм- "сътворението на света) дето ще "препикаят" стореното от теб и ще "съградят " своето пикване, ще го представят като уникално и ще те изкритикуват :D ...тоя ролер, против всички правила и горчивият ми опит го пробвах в купчина пръст от 5 метра..стрелата се нацепи като х...в г...до края..чак не повярвах...има хляб в тия ролери!
..на ония отворковци, кибиците, им подай приблизителна тема,,,да си поблъскат главиците, че така се ражда истината...белким(това е на старогръцки) не всички са толкова велики, толкова харпунджии, математици и физици :D :D :D ..всъщност некои крокодили плават, но не плуват :D :D :D

След тия истини очакявам БАН( не е Българска Академия на Науките) :D ............ ( Иво(Пипин), когото наистина харесвам като пич след споровете ни, предположи, че мълча, за да няма скандали и че са ми снели бана, не беше така, бана си стоеше, но е прав, че просто не искам и нямам желание да пиша там......ще видим колко гении ще се навъдят и тук и вероятно ще спра и тук да пиша...както в другия форум..като гледам, най способните почти не пишат...как да спорят с такива капацитети?????,,Иво звъних ти тази вечер да ти се похваля, ама, те нямаше :) ..пусни сигналче, има за казване :) .......та, никъде различните мнения не се толерират..ко да прайм :ANAL:
PP. Seal, ако влизаш в тоя форум ми пиши на лични......бърз и правилен ум имаш. евалла...
:partyman: :vom:
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Ролер 85

Мнение от gogo26 »

Не така ве пичове :partyman:
Аз влизам по такива сайтове заради такива като вас,които могат да мислят :idea: .....и мога да науча нещо ново(не и да го открадна,поради ред причини :oops: )Определено не ме интересува кой колко кефала е гръмнал...това го мога и не ми е забавно.
Да не ви пука от критикари и разбирачи...те това само могат...... :butthead:
Успех :smt006
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Ролер 85

Мнение от gunman »

Гого и ние не сме тука за това, батка!
Отдавна вече съм проумял ( а то иначе бавно стоплям), че да представиш нов харпун в БГ, ефекта е ,че само предизвикваш прозявките на аудиторията. Нищо ново.Скука пълна.
Какво като представиш поредния си ( номер 457 например) харпун.
Същото е да представиш и 238-мия си кефал.
Както виждаш, с бат' ти Пламен се знаем и можем да контактуваме по всяко време.Приятели сме. Знаем си и телефоните и скайповете.Знаем си и номерата на плавниците :D
Лаф да става. Весело да е. :wink:
Ей го, на... и Бат' Гойко... и на него му е весело. :lol:
Видя че от него харпунджия не става.При "дърводелците" не може да пекне. За фридайвър се цани, белким да оправдае празния кукан :finga: пред булката и дяцата .Хич го няма, ама и той на хорото се държи.Не пуща.Жив и здрав да е. :drinkers:
Та... Гого, не знам дали съм споменал по форумите, ама оня прословут ролер, дето никой (от вас тука :wink: ) не го е виждал, пък "парите му" стоят в гаража ми, сега се опитвам да го направя удобен и лесен за правене. Специално за нашенската аудитория.И като успея ( а това ще е скоро) ще го обнародвам.
Ей за това идеше реч.
Ама нека не отклоняваме темата на човека.
Пламене, давай да видим резултатите от морското изпитание :partyman:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Ролер 85

Мнение от gogo26 »

Владо, :D лекичко се заблуждаваш,не си мисли че като представиш нов харпун и липсват куртоазни възклицания,той не е огледан и "опипан" основно и е безинтересен......не е така :!:
Аз например познавам повечето ти произведения,и ако ги видя в нечии ръце знам за какво иде реч :smt023
Кефя се на такива хора като вас :smt041 ....иначе всичко останало е ясно и познато и.......скучно :mrgreen:
Бат' Гойко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 9:01 pm

Re: Ролер 85

Мнение от Бат' Гойко »

gunman написа:... Ей го, на... и Бат' Гойко... и на него му е весело. :lol:
Видя че от него харпунджия не става.При "дърводелците" не може да пекне. За фридайвър се цани, белким да оправдае празния кукан :finga: пред булката и дяцата .Хич го няма, ама и той на хорото се държи.Не пуща.Жив и здрав да е. :drinkers:
:partyman:
Това би трябвало да е по мой адрес. Няма да го коментирам, защото е продукт на една голяма уста с малко логистика зад нея. Тази голяма уста стана причина две талантливи и трудолюбиви ръце да се провалят и да загубят уважението на много хора, горещо подкрепяли ги преди това. Gunman, по този признак и очевидно сте се сближили с Шуменеца - и той много обича да се изока, пък после да мисли. Даже го отчита като голямо свое достойнство. Бъдете здрави!

За останалите потребители: предишният пост от потребител Бат' Гойко по-горе не е пуснат от мен - Гришата Балчев. Обаждане от приятел ме накара да погледна и се изумих, че някой пак е писал през този акаунт. Не го изтрих умишлено, за да не се загуби причината за напоителните коментари след това.
Мисля, че бях сменил паролата, но не съм вече сигурен. Пак я смених, но за всеки случай лично ще се подписвам с името си, ако случайно реша да се включа пак в дискусията. Тези, които ме познават знаят, че аз никога не използвам подобни емотикони. Както бе отбелязано по-горе, трайно загубих интерес към убиването на риби и тяхното изяждане (колегата по-горе много прозорливо е обяснил причините) и не виждам с какво мога повече да бъда полезен тук.
Поздрави на всички!
Григор Балчев
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Верно, че понякога първо се изаквам, а после мисля как да събера омазаното :lol: , но в случая не е така....имах предвид един индивид от другият форум, позволил си да се прави на велик и да се опитва да ме засегне с неща, които най малкото не го засягат, още повече, че няма как да ги знае, освен ако упорито не е разпитвал като пълен цурвулан, не, че ме притесняват, но е кретенско...аз тоя не го познавам и той мен също!!!! :shock:
Ролерчето, живот и здраве ще го пробвам в събота ( имам опасения, в почивните дни дават северен вятър, а долу при север става "дармадан"- сиреч миш- маш - мътно).....ще споделя и хубаво и лошо....със сигурност ще излезе нещо недомислено, ама така е при всякакъв вид конструиране. Всъщност в тоя харпун само ролерната част е моя, останалото е дело на други хора, на които им благодаря за отлично свършената работа!!! :)
П.П. На оня отворко постовете му са залети с терминология( няма лошо) и витиевата фразеология, ама поне да се беше пробвал да направи нещо, та да го видим какво действително може, иначе такива народа ги нарича дървени философи.... :wink:
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Ролер 85

Мнение от gunman »

Бат' Гойко написа:...........
Това би трябвало да е по мой адрес. Няма да го коментирам, защото е продукт на една голяма уста с малко логистика зад нея. Тази голяма уста стана причина две талантливи и трудолюбиви ръце да се провалят и да загубят уважението на много хора, горещо подкрепяли ги преди това.
Сори, батка, но за твое най-голямо неудоволствие се "провалих'' доста по-малко отколкото на теб ти се е искало. Наистина поспрях се да правя "губещи" харпуни. В смисъл такива от които дефакто нищо не се печели. Живота е "сурав и курав", и всеки си търси място под слънцето, както намери за добре.
Да ти преведа на български език, намека си от по-горе. Не знам дали си имаш на представа за колко може да се продаде харпун ( в смисъл концепция) , но аз се убедих че може да се продаде на паричната равностойност на хубав ( за моите скромни представи) автомобил. Скромни.... разбирай със 165 коня под капака, климатроници, автоматици, кожени салони с отопляеми седалки, неонови салони, дискотеки и пълни ел.пакети ... и още куп подробности, дето сега не са за писане. Хубавицата е в гаража ми и може както да мърка като котенце, така и да хапе като подивяла пантера, летяща с 240км/ч :wink:(може и повече, но не съм я мъчил, че ме е шубе) :?
И тъй като ме прекараха с част парите, аз се презастраховах, като им турих "пръста" и ся се чудят, що пушкалото бие ту у лево, ту у десно.Иначе яко, пък не мери. Решението им е пред очите, ама нека се поблъскат докато не се издължат за това, за което си бяхме "стиснали ръцете" (виртуално, разбира се).Тъй че...ще имам още да взимам.

Бат' Гойко написа:...........
За останалите потребители: предишният пост от потребител Бат' Гойко по-горе не е пуснат от мен - Гришата Балчев. Обаждане от приятел ме накара да погледна и се изумих, че някой пак е писал през този акаунт. Не го изтрих умишлено, за да не се загуби причината за напоителните коментари след това.
Сори и за това. Помниш ли първия си(или един от първите ти постове) тука, под името Бат' Гойко? Аз щото го помня.
Сега си търпи последствията, без да мрънкаш! Макар, да не съм убеден, че и този път не лъжеш.
Регистрирай се на ново и си пиши от собственото име, и бъди мъж. Аз лично не виждам с какво можеш да бъдеш полезен тук, като личен опит в подводния риболов, но има хора, които не те познават и на тях можеш да им разказваш теории до......без край.

Пламене, извинявай приятелю, че в твоята тема се наложи да отговарям на глупости. :oops:
Последно промяна от gunman на Съб Юни 25, 2011 10:14 pm, променено общо 1 път.
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”