Ролер 85

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Ролер 85

Мнение от yavorsub »

Пичове не знам кой от вас колко бос е с компютрите, но аз освен да пиша и ползвам скайп -не мога нищо друго.
Тези които ме познават6 добре знаят какъв НАхакер съм. :oops:
Ако ще крия или не искам да кажа нещо -направо си го казвам.Много пъти съм писал че когато не искам да издам тайна -не я издавам.Даже не загатвам за нея. А зная вече доста.
Ако имаш профил във фейса -ще го видиш.Аз не знам как да ппостна снимки от там -тук.А и не знам дали е редно.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Яворе,погледни в лични .....аз също съм дискретен и ДИРЕКТЕН и затова, естествено неудобен, че даже ме баннаха, ама духачи бол.... :)
П.П. Знам какво прави Владо, но не бих написал и ред, преди той да напише нещо :wink:...аз ползвам друга пътека , той също я знае и също не ме е коментирал
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Ролер 85

Мнение от gunman »

Абе не го взимайте чак толкова навътре.Не си го туряйте на сърце.
Като кажете ролер та ролер... какво толкова. И цялата работа е да се намери начин да се увеличи разстоянието през което ластика дърпа стрелата респ. нейната скорост. Иначе казано да намерим начин да използваме ластични харпуни с по-голямо КПД или КПИ (на кой както му се харесва). Нали това е патакламата покрай цялата система наречена ролергън.

И не знам сега, трябва ли да вземем, та да ги класифицираме. Например:
Клас 1: Един чифт ролки при главата. дели се на:
Клас 1. А. Мидролер - ластиците са хванати за средата на тялото на харпуна.
Клас 1. В. Фулролер - ластиците са захванати чак при дръжката.
Клас 1. С. Хептен фул ролер - ластиците са захванати на петата
Клас 1. Д. Инверсен ролер - ластиците са хванати при главата, но обикалят тялото още веднъж откъм корема. За справка - харпуна на Анте Перика

Клас 2. Един стационарен чифт ролки и още един чифт някъде "плуващи". Тях да ги разделим на:
Клас 2.А. Ала Владо-Акулата ( не, че той го е измислил де :oops: ) и после направен, ама като хората от хърватина.
Клас 2.В. Ала Пламен Шуменеца, дето върза ролката за края на ластика.Там още няма желаещи да го копират, поради простата причина, че е само един българин. Виж, ако беше някой не нашенец (например италианец или хърватин, па може и грък или турчин), бая тюхкане щеше да падне. :lol:

И така: Да не се обиди някой, ще обясня защо ги нарекох Клас 1 и Клас 2... Ами много просто, защото първите придават скорост на стрелата равна на скоростта на съкращаване на ластика, а вторите (поне на теория) биха могли да я удвоят.

...........
Клас N. Седи в къщи. Там теория няма (поне за сега), щото никой не е правил (или поне оповестил да е правил) нещо такова.Иначе си има и теория, и сметки, и изпитателни резултати, при това много интересни и любопитни като цяло.

П.П...Моля, който се сети, да допълни класовете
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Ролер 85

Мнение от Jack Daniels »

Клас 0 - тези дето са пълна нула /то важи не само за ролерите де/ :wink:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Аз допълвам класовете:
- Владо прави ролер клас N ( на балканско наречие- "бамбашка ролер")
- в момента аз правя клас 3- "машаллах" ролер и замислям клас ....
- " машаллах хава белким ролер" :lol: :lol: :lol: :ANAL: :ANAL: :ANAL:

А сега сериозно...на хърватина харпуна е ИЗЯЩЕН, видях снимките, просто като изработка е БЕЗ забележки....но като се позамислих, за тоя размер ролер, не надвишава показателите на "нормален" фул ролер....айретен, че по моему ползва два чифта 16мм, което се равнява на чифт 22мм :!: моето ролерче е с работна дължина 78( грешно го писах 85, днес мерих) и прави на 5 метра дистанция по як изстрел с един единствен чифт 16мм( мишената беше 5 сантиметра дебел ПОДОВ фибран и стрелата излезе повече от половината си)
Колкото до написаното от Владо е ПОВЕЧЕ ОТ ПРАВ! Ако беше някой "смотан " българин, румънец, а да не говорим за руснаците, сътворили толкова уникални неща...НИКОЙ дума не обелва..нали не са(сме) "СРЕДИЗЕМНОМОРЦИ ВЕЛИКИ!" :evil: ....на мен ми трябваха 8 (осем) години, докато почнат изделията ми ( нямащи нищо общо с харпунджелъка) да се налагат в Европа и света, въпреки че са едни от най- добрите в класа си и още се боря и търпя негативи, защото съм се родил в България, а не в някоя "велика" държава
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Ролер 85

Мнение от yavorsub »

Не бързайте да слагате всички и всичко в торбата.Това че не сте видели или някой друг не е видял не значи че сме винаги първи.
На Пламен ролера беше с плаващи ролки , но до колкото си спомням имаше някакво "загатване" за конструкторски недостатък. Аз лично смятам че именно подобна конструкция би извадила макс КПД, или може би смесица от нея и инверсен.
През годините съм виждал десетки разработки, като някои от тях са изключително интересни, но поради различни аргументи , така и не се чу нещо ново за тях.Смея да твърдя че първия ролер с плаващите ролки на Владо бе една такава супер разработка, която с малко еволюция би се намърдало на челото в класацията.
Тук сега се вихрят едни дискусии и спорове относно ролера на Сии Улф и изобщо ролерите, като доста хора смятат че ролера просто стрелял малко по-силно , но по-БАВНО. :)
С нетърпение чакам поредния шедьовър на Владо и дано да е още по-добър от предния. а аз ша си чакам. :oops: Ама някой ден ще си барна и аз един , ей така -да си имам. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Яворе, "плаващите ролки" са си чист ПОЛИСПАСТ( учехме в гимназията механика и кинематика по физика в 10- ти клас) и както писах, тая идея я имах преди 5 години(има свидетели), но на Владо също му е била хрумнала (познавам се с него от година), но за разлика от мен я е реализирал :D ..но забележете ВСИЧКИ колеги....ръкопляскаме на хърватина копирал идеята и РЕАЛИЗАЦИЯТА НА ВЛАДО, а Владо остана в сянка, да го духа, защото е БЪЛГАРИН...това нещо да ви мирише на гадна дискриминация???? ..или както е казал БЪЛГАРИНА...."о, неразумний юроде...." " :twisted: "Конструктивните забележки са много...сам си ги отправям към себе си, но основната е, че с ласик 19 се опитах да стрелям със стрела 140/6,5, което е смешно, защото след редукцията от полиспаста, ластика 19, като сила е равен на 13)
П.П. Има развитие...ако някой е по бързак , здраве да е :wink:..пак някой от великите "средиземноморски творци"..основно крадци :wink: , ще се закичи с медалите.....аман
в моята област, един колега беше пуснал уред, откраднат 1:1 от руснаците и понеже беше с тъпо процесорче, логото на руснака си излизаше....пладнешка кражба, ама.... :ANAL:
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Ролер 85

Мнение от gunman »

Далече, ама мнооого далече от мисълта съм, че съм пръв в нещо. А че не си доразвих тогава почти готовата идея, само и единствено, заради вроденото си чувство за мързел, то аз сам, съм си за йебанье. :lol: ... Карай, майната му.
По принцип идеята за ролера, сама по себе си е интересна и наистина не всичко е толкова елементарно.Затова искам да завърша идеята до край, преди да я представя. Иначе може да стане така, че всичката пара да отиде само в свирката на локомотива и нищо за колелетата му. :D
Сега нещата във форумите, в огромната си част, се правят на принципа "проба-грешка" , с тая особеност, че не винаги сме наясно от къде е дошла аджеба грешката.Погледнал си някоя и друга снимка, прегледал си някое и друго клипче с ниска резолюция и лошо качество, мислиш си че всичко ти е ясно и...си готов да "твориш". Да, ама не...
Ще дам пример с това, че за новата ми пушка се наложи доста време да умувам как точно да оформя заточването на върха на стрелата.Оказа се, че той има огромно значение за траекторията на стрелата :idea: Нищо работа уж, но...
Така че... абе с една дума: Не бързам за никъде :D
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Ето , когато рибата е кът, а моренцето е бахърляво, за какво служи един дърт самоделен харпун (и макарата е самоделка :lol: , а тръбата е от летва за висок скок :wink: ) :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
DSCF7104.JPG
DSCF7104.JPG (239.27 KiB) Преглеждано 851 пъти
DSCF7105.JPG
DSCF7105.JPG (145.92 KiB) Преглеждано 851 пъти
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Ролер 85

Мнение от spear »

Хаха :lol:
Супер снимка :D
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Ролер 85

Мнение от ildobrev »

:D А пък червеното канапче сигурно е дайнима. :)
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Ролер 85

Мнение от Шуменеца »

Дайнима от прежда тип "целволе" :lol: ...чакам кога ще изсъхне телешкото нещо под дайнимата :wink:
mirocomm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 5:21 pm

Re: Ролер 85

Мнение от mirocomm »

Направо уби рибата с тая снимка :)
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Ролер 85

Мнение от gunman »

Пламене,пак иновация :shock: Браво ! Тука гледам ролките си ги разположил напречно на тръбата :lol: 60/40 ли е мат'ряла?
Не е зле да донесеш да пробваме от тоя мат'рял да видим как ще хвърля пушкалото с 4х100.
Дълга ще е зимата по вашия край, струва ми се :D
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ролер 85

Мнение от Pretor »

Добре изглеждат! На какъв коефициент си ги срязал ония елиптичните ;)?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”