Видимост на морската вода , температура , течения ...

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от fishermann2 »

Я да си признае,днес кой се" цамбурка" точно на носа на Калиакра и дали набоде нещо?Щото, ние с лодките се поизложихме пак... :oops: Голяма вълна вдигна и силен вятър. :rolleyes:
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

За днес незнам, но мисля тази седмица веднъж да съм там. Днес в Каварна от6 до 7.30 хубави платерини в Каварна не видях. Дребни имаше много стотици, но нищо едро сред тях или след тах. Дребни чернокопчета се виждаха в мътилката на буната, а вчера беше толкова бистро. Вода около 20гр. долница бивша седмица и горница бивша петтица боти с дупки и ръкавици 3ка и след час излязох щот имах повик студ усещех на краката и на главата. Риба има, но май вече почва да се групира тук на север.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

Днес след обяд в района около Камен бряг водата изстина за часове. Още с влизането видях копче, но го погалих и изпратих. Водата ми се стори доста топла и дори през скъсаните ми чолапки не ми беше никак студено. После в дълбокото до едни големи камъни бях легнал и гледам напред и по едно време нещо пред мен и по на долу се размърда. Две големи очи ме гледат огромни и черни, като на извън земно от сериалите! Изплувах. Повъртях се в района не мърдаше и си стоеше на мястото. Маркирах си мястото. Върнах се в плиткото там колегата чакаше до камъните, но нищо не видял извиках го да му я покажа. Водата беше бистра и се виждаше добре. Поогледахме я разбор решението да взема бодиборда, който бях оставил на брега заради вълните харпун завързан за боди борда и тогава изстрел. Ники ме посъветва още преди да вляза да го направя, но не го послушах. След монтажът отпраших навътре, по едно време гледам платерина на метър и половина под повърхността и не мъдра зависнала, като хеликоптер. Щом ми е на пътя значи е за мен при положение,че час не видях нищо. Малко преди изстрелът си мислех, че не е случайно бях минал от там 4 пъти и не видях нищо и ако я взема може да спася котката. Толкова точен изстрел отдавна не бях правил. Докато оправя линията гледам и колегата дошъл и имаше още една платерина хеликоптер, оставих го да стреля. Отидохме до котешкото място, но от нея нямаше и помен. Обиколих района стори ми се, че и видях очите, но съм се излъгал. Не е била за мен не съм подготвен и ако бях сам въобще нямаше и да си помисля да стрелям беше доста едра почти, като капак на кола. После нищо не видях нито платерини нито атерини, нито писалки, нито гюмуши, нито уви, нито хищници малки и големи почти пълно безрибие, само любопитни лапини ме навестяваха, понякога. Последният един час водата на дъното почна да става една размесена както мастика почти на кристали. първо беше само на дъното после започна да се покачва и по-нагоре и започна да ми става студено на краката и главата, разумно си излязох, че е само началото на отпуската. Дали рибата беше усетила промяната и беше много навътре или имаше и нещо друго незнам. Утре пак но по-на юг и по на топло..
ruslani4
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 5:21 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от ruslani4 »

Боби, виждал ли си калкан досега под водата? Зарежи ги тези морски котки. Сега е му е времето на калкана в тази студена вода. Само се пази от горския, пардон морския :)
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Pretor »

Не мой са бият копчета, братя по оружие ;)! Виждаш, галиш, цалуваш и пускаш! Без лоши помисли и неЗаконоугодни деяния!
Изображение
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от vatus56 »

Pretor написа:Не мой са бият копчета, братя по оружие ;)! Виждаш, галиш, цалуваш и пускаш! Без лоши помисли и неЗаконоугодни деяния!
Да бе, да, ша го галя, ша го целувам, ти ша ма призовеш и любов да прая с него и после ходи се обяснявай,че не си содомит. :oops: :D
Никоя риба не е по - важна от живота !
ruslani4
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 5:21 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от ruslani4 »

Pretor написа:Не мой са бият копчета, братя по оружие ;)! Виждаш, галиш, цалуваш и пускаш! Без лоши помисли и неЗаконоугодни деяния!
И аз това казвам :-D
GeorgiPetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 11:49 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от GeorgiPetrov »

Абе, на кое казвате "копче"?
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Pretor »

На онез сплесканите, дето харпунджиите ги изтребиха в нашето море, че чак със закон им забраниха да ги ловуват ;).
Изображение
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

Днес по обяд на Болата водата беше малко по-топла. Дребни рибки се виждаха в плиткото в дълбокото доста мрежи над тях преминаваха заргани от време на време. Много бистро и красиво тишина и спокоиствие. Изведнъж вятърат се промени и за 30 минути морето стана различно. въпреки подходящото време мрежите ме притесняваха и се прибрах на завет в залива там срешнах две платерини, едната от които със сигурност беше решила да се прибира с мен. Стрелях първо с големият харпун от разстояние а тя продължи бавно към мен. Оставих го и взех от бодиборда 75цата и този път не пропуснах, но тя и рибата не бягаше явно още я дършеше от снощи. Тръгнах към 15.30 към Зеленка. Там водата ми изглежда мътна, но нямя как дошъл съм ще влизам. За час и половина видях един чернокоп, един сафрид десетина иларии и нищо едро. Почистих малко буната от рапаните и си тръгнах..
1238811_10200106037327531_6058342_n[2].jpg
1238811_10200106037327531_6058342_n[2].jpg (128.83 KiB) Преглеждано 3725 пъти
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Angel73 »

Някой ще ми каже ли какъв трябва да е вятърът за да не е толкова мътно морето.Днес сутринта пробвах да се погмуркам ,но видимост много зле и отгоре и отдолу на около 3-4 метра. След обяд пак се разходих към буните във Варна ,но пак ми се видя голяма боза. И дали изобщо това че е мътно под водата в свързано само с посоката на вятъра?
Извинявам се ако въпроса ми е глупав.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

Аз много малко разбирам, но когато вятърът е насрещен а дъното дори и леко тинесто почти винаги е мътно в плиткото. Понякога може да има граница малко по-навътре където водата да е по-бистра. Мисля че днес на Галата под фара може да е било малко по бистро. Ако ходиш там внимавай за багажа в колата, че много пипат! Пробвай и утре пак може нещата да са се променили и гледай при какъв вятър къде е мътно е къде бистро. Така по-малко ще ти се налага да гмуркаш в мътното!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от rikitikitavi »

По мои наблюдения докато температурата на водата е над 10градуса около варна 3 метра е една добра видимост. По често е да срещнеш видимост между метър и два. Понякога със седмици е към половин метър и пак си става за стрелба.
паднели водата под 10 градуса почти винаги е бистро ако няма вълни. (има някакви водорасли дето определят това и тогава мрът)
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Angel73 »

Очертава се утре пак да пробвам,може и по на дълбоко да опитам,но днес малко се притесних защото не си виждах върха на харпуна ,а той е само 0,60см. със стрелата малко повече :) Това на Траката,но и по буните така ми се стори.
Сигурно ще е гадно да си блъсна главата в някой камък ,не знам това колко сантиметра видимост е но единственото което видях е пясъка малко преди да стигна дъното и няколко премръзнали медузи пак на дъното :)
Благодаря за отговорите.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от baretata »

Инфо от днес от Шабла. Силен източен вятър, вълна 3 бала, отгоре се вижда бистро, ама отдолу не знам, домързя ме в тоя студ да се съблека и да вляза.
Пашата обича смелите.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”