Избор на маска за подводен риболов?

Модератор: nkolev66

deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от deso_bg »

По магазините за ремонт на GSM-и, продават един супер фин абразив за полиране на дисплейте - с него става перфектно. С тая паста за зъби пада бая търкане, а друг е въпроса какво продават в тия тубички у нас по принцип :roll:
Edrev написа:сюргюн :D
К'о речи ? :lol: :lol: :lol:
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Шуменеца »

Едрев, и Яворе, Не знам откъде си купувате маските, но в БГ, от години не съм срещал НОВА маска, НЕТЪРКАНА С ПАСТА ЗА ЗЪБИ или подобна абразивна суббстанция да не се поти :D ...Възможно е тук да се внасят маски без окончателна дообработка. Чувал съм, че причината е темперирането на стъклото...но господина, споменат в предният ми пост си беше купил доста скъпа и хубава маска с някаква метализация против рефлекси от стъклото, стряскащи рибите...И НЕЯ ПОЛИРАХ, ЗА ДА НЕ СЕ ПОТИ...тогава полирах( в Царево в двора на едно аверче), ако не се лъжа 5 броя нови маски :wink: Просто производителя си спестява тая ръчна операция с цел поевтиняване...така смятам. Преди години не ми се е налагало да полирам нова маска, но в сака имам поне четири, и четирите им се наложи полиране против изпотяване :wink: ...Или съм карък :lol: :lol: :lol: , или супер новобранец :lol: :lol: :lol:
П.П. Бръкнах в сака...има само още две, освен споменатата, но и ДВЕТЕ ги полирах...по старата е тайвански Имерсион ( също много добра маска, според мен) и една "дайвингистка" Бюша Микромакс :wink:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от spear »

Edrev написа:spear, това бъзик ли е? ...........
За да не остана неразбран, ще поясня: маските, които съм споменал по-горе, след първоначалното задължително почистване с паста за зъби и веро, никога не са се потили!
E точно това имах предвид. В случай че е току що купена и не се поти значи някой я е свършил тая работа с почистването :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Булти »

а от неизпрано ново бельо се хваща много неприятно кожно заболяване - розов лишей. :shock: :shock: :shock: ....баси , туй ши да е нещо мноу гадно :lol: :lol: :lol:
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от yavorsub »

Шуменец, нещо не си ми прочел поста добре. :) Написал съм точно това дето и ти. :)

Новите маски се потят защото остава по тях силикон в много малки количества.От калъпите или от допир по време на опаковане а и няма как да не се реят молекули силикон след като това е суровината от която гиправят.

И да не вземе сега някой набор да дава пример как едно време...... :) - тогава маските бяха гумени . :)

@Владо: Владе и на мен ми стана итересно за коя маска става на въпрос? То аз със цените не съм много запознат, ама 100 лева са 50 евра а това е цена на една хубава маска.
Е има и доста по-скъпи ама и те се потят. ;)
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Булти »

И да не вземе сега някой набор да дава пример как едно време...... :) - тогава маските бяха гумени . :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...въй добре , че ме изпревари ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...тамън щях да сЪ изцепЪ , че с тая маска :

Изображение

-Назо на Технисуб , проблеми с запотяване , не съм имал ...ма кът са сетя - тя беше гумена ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:drinkers:
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от tolio_pm »

Бате Гойко,с е те тая горната я патих това лято в гореупоменатия текст-уж за сега е добре-ма с моя "профил"-мъкааааа(за по-плитичко става),а за "видимоста"-просто няма какво да коментирам :wink:

Пп:Ако е удобно да запитам на "Беша"-то каква е цената(може и на лични) че съм заинтигуван от казаното от теб

Поздрави и винаги НАРАВНИ
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
bate gojko
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:16 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от bate gojko »

tolio_pm написа:Бате Гойко,с е те тая горната я патих това лято в гореупоменатия текст-уж за сега е добре-ма с моя "профил"-мъкааааа(за по-плитичко става),а за "видимоста"-просто няма какво да коментирам :wink:

Пп:Ако е удобно да запитам на "Беша"-то каква е цената(може и на лични) че съм заинтигуван от казаното от теб

Поздрави и винаги НАРАВНИ
И двете маски са NAVA. За обемите си прав - едната е доста плитка, но ми пасна.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от tolio_pm »

И двете маски са NAVA

Ааааа,само заради "едната емблема" съм се мимал с около 30-тина "уефчета"
Пп:До довечера ще гледам да кача "кадро"
Поздрави
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от gmurkacha »

Тольо аз съм със същата маска само че на Sub Gear(ако не се лъжа май те са я измислили) води се модел Devil цената и е 89 лева и нямам проблеми,преди това имах същата на Бюша(65 лева) и проблем имаше,много се потеше и под носа ми убиваше,матрицата е еднаи съща ,стъклото на пръв поглед и то,по един и същи начин бяха измити първоначално и двете но Бюшата и след още няколко интервенций продължи да се поти.Същата тази маска си играх един ден да видя колко марки я предлагат само седем са,и на всички цените са различни,от 40 до 125 лева.
gofus
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:00 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от gofus »

От 2007г. ползвам главно микромаск:
Изображение
от 2010г. за дълбочини до 25м ползвам с голямо удоволствие и М1:
Изображение
Изображение
Не помня цените им - не повече от 150лв беше холиса, след покупка еднократно ги държа по 1 час в пепси кола и след това не съм имал никакъв проблем с изпотяване на стъклата и удобство при продължително гмуркане.


Наскоро в един магазин на Раковска в София(Атлантик май се казваше магазина) ми казаха, че до 2 месеца ще имат налични тези неща за по 40-50лв бройката. Задължително ще си ги купя, поне за проба и ако ги бива - микромаска и шнорхела ми бриз отпадат!
Изображение
Изображение
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от gmurkacha »

Сашо с тоз шнорхел не можем те догоним никога вече......Само гледам че името не му е много ветровито..... :D
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от tolio_pm »

Бат Сашо надявам се след закупуването и тестовете,да споделиш с нас как е Омер-а.Изглежда невроятно
Поздрави и наравни
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от roko-koko »

[quote="gofus"]От 2007г. ползвам главно микромаск:
....Не помня цените им - не повече от 150лв беше холиса, след покупка еднократно ги държа по 1 час в пепси кола и след това не съм имал никакъв проблем с изпотяване на стъклата и удобство при продължително гмуркане.....

Бях го чел по форумите това ,миналата година пробвах с нова маска и наистина нямах и нямам и досега проблеми ,само че с Кока -Кола ,което си е абсолютно същото.

Смятайте как разяжда тая прехвалена напитка :shock:
Edrev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 6:49 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Edrev »

Как хубаво е живнала темата! Свежа веселина лъха. И толкова визуална информация! Защо обаче мълчат лимонките на Дайвтек и Синхрон - и там имат нови каталози за 2012?
bate gojko, след такива публикации другия път, когато подадеш 300 кинта за неопрен, очаквай да получиш пак два - един зимен и един летен. :lol: :lol:
gofus, търсих по Раковска магазин Атлантик, ама не намерих. Имаше един с подобно име, ама Индийски океан ли беше, Северен ледовит ли, Баренцово море ли беше, и аз не запомних!

Изобщо, пичове, лоша маска няма! (Има една, ама gunman не иска да ни каже!) Иначе маските аз ги деля на подходящи и неподходящи за вида на гмуркането, анатомията на гмуркащия, съдържанието на портмонето му и пр.

P.S. Чувал съм един да се хвали, че си кисне новите маски в бира, ама не разбрах в коя марка.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”