СЕЗОН 2012

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от express.servise »

Набързо след работа чак си забравих ръкавиците :? Вече рядко се виждат валидни платерини, поне някое чернокопче се мярка
http://www.youtube.com/watch?v=wCaRSBdP ... e=youtu.be
Аватар
stoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 11:24 am
Местоположение: Добрич

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от stoikov »

express.servise написа:Набързо след работа чак си забравих ръкавиците :? Вече рядко се виждат валидни платерини, поне някое чернокопче се мярка
http://www.youtube.com/watch?v=wCaRSBdP ... e=youtu.be
Идеално, пет парчета ще изпият една бира. :drinkers:
Аватар
penioprimorsko
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 11:16 am
Местоположение: Приморско

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от penioprimorsko »

И аз като колегата,след работа викам я да си хвана някакво мезе за бирата и прескочих до морето за 1 час.След скарата бирата беше повече от една :rolleyes:
Прикачени файлове
DSC06634.JPG
DSC06634.JPG (170.33 KiB) Преглеждано 1896 пъти
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от Pretor »

Не се напихте бре ... :). Браво!
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от baretata »

От понеделник насам всеки ден съм в морето. Освен такива зъбаци като на снимката друга риба не съм видял. В понеделник на първа буна, вторник и сряда на Ной, четвъртък и петък на вълнолома. Ударих десетина доста едри зъбака , и вчера изтървах един много едър видя ми се по голям от кило, ще да е било лефер , ама не можах да го взема. Днес сутринта на вълнолома беше добре, видимостта супер 7-8 метра, ама риба няма. Към девет и половина като почна един мъртвак разсипа ме. Към единадесет вече се ядосах и излязох само с един чернокоп. Не знам вече май ще почина докато изчезне зъбатия и се появи нещо по едро.
Пашата обича смелите.
aunt_og
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:02 pm

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от aunt_og »

Днес нямаше никаква работа в Гранд Мол.Явно всички са с оправени обувки.15:20 си бих камшика и във водата.Доволен съм.За два часа успях да изтърва две от по кило,да ми се скъса една от около 5-600гр,но да изкарам тези.Утре пак.
IMAG0285_113x200.jpg
IMAG0285_113x200.jpg (30.29 KiB) Преглеждано 1831 пъти
IMAG0286_113x200.jpg
IMAG0286_113x200.jpg (26.03 KiB) Преглеждано 1831 пъти
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от maslin »

"
...пропуснах да поздравя Каломало за добрата платерина - браво колега - вдигнал си адреналина !!! ...ще си позволя едно лирично отклонение - ми по добре е да се смеем , отколкото да плачем ....истории има най различни , най невероятни неща се случват в тоя свят ...между нас често пъти се появяват несъгласия - нормално е , но нека всичко да избива на майтап - живота е кратък - нека поне да е весел ...като гледам себе си - за пореден път , наскоро при гмуркане с буй , в опасна близост над мен премина лодка с висока скорост - оказаха се познати и комшии по палатка - дори и не разбраха какво щеше да се случи ...не им казах нищо , но вътрешно реших да спра с далдисването - ми писна ми - вече е лудница ...и спрях ...наскоро както си вървях по улицата и ....10 минути след като съм минал оттам и на същото място , дърво пада и убива 26 годишно момче - здраво право момче - жалко ( подробности във форума ми ) ....и тогава реших - пак ще гмуркам , пък както ми е писано ....да живеят харпунджийските истории - кои измислени , кои истински ...кои написани ,пък още не са се случили ...."
Булти, извинявай за късния отговор, не знам с тези буйове, къде е истината... На едното място където ходя в Гърция, дават лодки по наем и като се гмуркам, постоянно чувам звука на двигателите под водата, притеснявам се, пада ми апнеята, много некомфортно е. Един път бях с буй, чух лодката направо над мен, почнах да изплувам с харпуна нагоре, за да го удари лодката,близо до буя. Лодката мина на 50 сантиметра от мен. Някакъв чичко с две деца, се беше устремил към буя за да го вземе, децата го сочеха и се радваха. Заплете ми шлауха, почна да тегли, ама имаше достатъчно акъл да гледа назад. Добре, че беше се оплел само в ботуша, а не във винта на двигателя. Като съм без буй гледат супер внимателно, защото ги предупреждават да не ударят някой от къпещите се. В Лозенец, една овца с джет, мина покрай буя, заобиколи го и си продължи обратно, може би мислеше, че е някаква шамандура за обиколки. Та с буй или без не знам, ама на който е писано да се обеси, няма да се удави ;)
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от vatus56 »

Мдааа, този въпрос е много много дъвкан и обсъждан, но дилемата - с буй или без буй си седи.
След доста подобни ситуации с мен, аз лично от две години влизам без буй и с очи и уши на 4, ама не съм сигурен дали това е вярното решение.
Никоя риба не е по - важна от живота !
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от tolio_pm »

vatus56 написа:Мдааа, този въпрос е много много дъвкан и обсъждан, но дилемата - с буй или без буй си седи.
След доста подобни ситуации с мен, аз лично от две години влизам без буй и с очи и уши на 4, ама не съм сигурен дали това е вярното решение.
Бат Ванко,то хубуу,ма ако "натовариш" кукана като снимката на аватара,варда да трябва да плуваш,половин-един час докато излизаш-Мъкааааа,мъка(да дава Господ) :D
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от Jack Daniels »

tolio_pm написа:...Мъкааааа,мъка(да дава Господ) :D
Мъка, ама сладка мъка :lol:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от tolio_pm »

бат Веско,Вие на 03.11.2012год. да не би да "отсъствате"????
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от express.servise »

Тъжно ми е че тази година нямаше Кефали ! :(
Но и Леферите са добра утеха. :lol:
Прикачени файлове
Lefter3.jpg
Lefter3.jpg (250.24 KiB) Преглеждано 1635 пъти
Последно промяна от express.servise на Сря Окт 17, 2012 10:14 am, променено общо 1 път.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от baretata »

Браво супер рибка, миналата седмица ми излезе един около кило , ама не успях да го ударя.
Пашата обича смелите.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от vatus56 »

Оооооооох, как и аз искам да се утешавам с такива намусени риби..
Браво, много добра "утеха" си целнал!
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕЗОН 2012

Мнение от Pretor »

Вярно, трудно е без кефали, но нали трябва да се правят и жертви от време на време ;).
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”