Проект-хавайско копие

Модератор: nkolev66

Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от express.servise »

Мисля че ще ти се умаря ръката от стискане на два ластика (зависи и от покритието на ръкавицата ти).Монтирай му едно въженце също както се вързват тетивата на харпуна и го хвани с въженцето към края на хавайката.Така няма да търкаш ластика в хавайката.На другия край на ластика направи едино ухо където палеца ти да минава с лекота с дебела ръкавица удобно дори под вода.Вържи двата ката ластик с възела използван за тетива.Прекарай палеца в ухото хващаш хавайката в дланта си опъваш и БОЙ!Хавайката трябва да се движи плътно под прдмишницата (както държиш въдица) иначе се губи треакторията и.
Последно промяна от express.servise на Съб Фев 02, 2013 3:49 pm, променено общо 1 път.
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от express.servise »

nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

express.servise написа:Мисля че ще ти се умаря ръката от стискане на два ластика (зависи и от покритието на ръкавицата ти).
не знам, искам да направя нещо като дръжка за която по лесно да се хваща копието.
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

малко раздвижване по темата от доста време. :D върха е захванат за хаваеца, сега ще го уплътня със силикон да не влиза вода и остава само ластика.
Прикачени файлове
Picture 003.jpg
Picture 003.jpg (104.02 KiB) Преглеждано 2287 пъти
Picture 002.jpg
Picture 002.jpg (95.2 KiB) Преглеждано 2287 пъти
Picture 001.jpg
Picture 001.jpg (119.5 KiB) Преглеждано 2287 пъти
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

вече официално хавайката е завършена.
Прикачени файлове
Picture 003.jpg
Picture 003.jpg (94.84 KiB) Преглеждано 2265 пъти
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от Ribarina »

Крайна цена на проекта?
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от Диканаров »

Дълги дизгии с попчета да нижеш с него! :D
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
doctorgaro
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 8:25 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от doctorgaro »

Малко пояснение,че аз не разбрах:Самото копие /тръбата/ от какъв материал е, колко е дълго и с какъв диаметър ?Колко е дължината на ластика ,така както си го поставил и не е опънат,а само изпънат до копието/т.е. спазваш ли някаква пропорция-дължина,дебелина на ластика спрямо дължина на копието/?Доколкото разбрах ,си го изработил така,че вътре да не влиза вода или не съм прав?Аз миналата година си направих 2 бр.Едното от алуминиева тръба,2 коленна/от подочистачка/,другото от 2 колена на стара стъклопластова въдица,които се разгъват телескопично.В края съм сложил дръжка от подочистачка и ластик.Отпред острие.Ластика е около 10-11мм,от спортен магазин ,отвътре е кух.Тези Дънлоп които се поръчват от Видракс,не намерих.Чувал съм че ластиците от прашка се скапват бързо от солената вода.При мен обаче стрелата се пълни с вода ,поради това че са двуколенни вероятно,но пък са удобни за транспорт,защото иначе са дълги около 160 см.Някакви пропорции за дължина на ластика не съм спазвал.Горе долу като го опъна до откат,стига 2/3 дължината на стрелата,че даже и малко повече.
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

не съм спазвал никакви пропорции,това е първото ми копие и смятам че долу-горе добре стана.уплътнил съм копието от всякъде и мисля че няма да влиза вода. :)
rossko
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 2:02 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от rossko »

И за мен е интересно от какво е тялото на копието?
Моето е купено, сгъваемо. Миналата година за пръв път пробвах риболов с хавайка - голяма кеф :)
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

тялото е от стоманена тръба отвънка обгърната от пластмасова обшивка.само това ме притеснява да не изгние но се надявам да не пропуска вода.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от vatus56 »

Щом е стоманена тръбата най-вероятно ще е тежко и тромаво копието, ама като пробваш ще стане ясно. Обикновенно с алуминиева тръба са най удачни, стават леки и пъргави.
Никоя риба не е по - важна от живота !
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от starcho »

Прав е Ватуса,глей да намериш алюмин,гледам захват нямаш-ще ти се умори ръката
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от express.servise »

Фибростъкло от стара щека за ски също може да става? Или карбон за някой по вманиачен. :rolleyes:
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

направихме сефтето на пръчката.....един паур и две попчета :smt040 и към 20 изпуснати заради лошият ми мерник или изплашени :smt063 .от бой в камъните върха доста са е затъпил но ще го наточа освен това в хаваеца влезе малко вода откъм върха но сега съм го уплътнил по-добре и мисля че проблем няма да има.доста е бързо във водата, трябват ми само малко тренировки и да са стопли малко водата :smt067 :smt068 :smt070 :smt071 поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”