Харпуни

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
mickata
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Съб Авг 18, 2007 1:39 pm

Re: Харпуни

Мнение от mickata »

То хубаво от далече... ама това не важи за Черно море... видимост над 5-6 м си е цяло събитие в наши дни ... ай :drinkers:
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Харпуни

Мнение от gunman »

valio1 написа:След дълги размишления днес вместо ''Marlin BEUCHAT '' 105 см си взех Пневматичен на Cressi-sub 100см, сега или на фитнес трябва да ходя за да го зареждам или ще трябва помощ от приятелИ понеже май и двама ще сме малко. Ако някой е запознат с модела да сподели опит? :)
Бе ти що ни питаш въобще ? А как мислиш да го зареждаш туй чудо ? Иначе добри разсъждения си направил. Няма що :smt044 :partyman:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
valio1
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 4:15 pm

Re: Харпуни

Мнение от valio1 »

За зареждането съм голям песимист, в началото стрелата заяжда и неможе да мръдне повече от 1 - 2 см, чак се огъва и чак като при,ложа сила с двете ръце преминава и става по лесно, а в морето май няма да има шанс да се зареди, но ще видим, все пак никаде непише като го купуваш че е категория на 100 кила, но може и така да се окаже накрая :idea:
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Харпуни

Мнение от vatus56 »

Вальо, според мен голяма грешка си направил с този пневматик, но ти си знаеш.... можеше да потраеш няколко дена , да се консултираш и тогава да купуваш.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Харпуни

Мнение от Булти »

изпусни му малко налягането и пробвай пак и никаква ама никаква стрелба на сушата с него :evil: :evil: :evil: ...ще разбиеш буталото , ще се нараниш - ако е вързана стрелата при всяко едно положение...по принцип ще ти върши работа , но ластичния беше по- подходящ и винаги бъди нащрек да няма някой около теб и най-добре изобщо не го зареждай на сушата :!:
valio1
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 4:15 pm

Re: Харпуни

Мнение от valio1 »

Днес тествах харпуна, супер е, показаха ми една техника на зареждане с която се зарежда по лесно, на сушата го зареждам лесно, но във водата няма да мога такаче като изпусне малко от налягането ще видя как ще е. В водата стреля доста безшумно и с лостчето за по слаб изтрел пак стреля доста силно, така че предполагам че дори и с по малко налягане в него ще е мощен и ще мога да го зареждам във водата. Учудиме че като стрелям въжето свършва и ми дърпа ръката малко, но аз досега не съм стрелял може и да си е нормално.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Харпуни

Мнение от Булти »

...монтирай на върха петозъбец и...платерините са твои :D :D :D
valio1
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 4:15 pm

Re: Харпуни

Мнение от valio1 »

Как се изпуска налягането от харпуна?
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Харпуни

Мнение от Булти »

взимаш дебела игла и натискаш клапана откъдето се помпи , пази се , че фърля масло :x :D , изпускаш малко , после пробваш да заредиш и т.н. ....после при зареждане , да кажем след месеци или година , засмукваш масло с помпата ( аз ползвам масло за шевни машини ) и директно го бичиш вътре като помпиш , харпуна не е нужно да го разглобяваш зимата ....ако не го изгубиш в морето едно 30 , 40 год . ще си го ползваш с кеф...на Марес поне бяха такива :D
valio1
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 4:15 pm

Re: Харпуни

Мнение от valio1 »

Случайно някой да знае, как действа системата за изстрела с половин мощност, защото при мен се получи така че, катоя включих си стреля силно, на следващото зареждане харпуна се зареди много по лесно, а след това на изключено стреля на половин мощност? Да не би системата да е за следващия истрел, а не за момента на превключване?
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Харпуни

Мнение от Булти »

не знам при мен си е нормално зареждането - независимо от положението на лостчето и само стрелбата е различна - силна или слаба , но говорим за СуперСтен на Марес .... за твоя не знам ...питай продавача , пробвай , чети инструкции :wink:...
...значи при твоя трябва да зареждаш на лостче на пълна мощност и като стреляш в зависимост от ситуацията да мениш позицията , ако заредиш на лостче на половин мощност явно не зареждаш цялата камера и естествено , че следващия изтрел ще е слаб - има логика ...може и при моя да е така и да не съм обърнал внимание :D
na4ko21
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2007 2:56 pm
Местоположение: dobri4
Обратна връзка:

Харпуни

Мнение от na4ko21 »

благодаря за разбирането :) няма за какжо да ми благодарите колеги и аз много се радвам да чета историики от този тип. виждам че сте дали доста съвети на други начинаещи харпунджии.Сега ето и моя въпрос: харпуна ми е yilmaz-90 sm s 6mm стрела на марес и оригиналните ластици на марката, моля даите ми пример на марка,размер на харпун за по далечна стрелба (много риби истървам с тоз веее) знам че не тук му е мястото на този въпрос ама не ми се отваря нова тема благодаря предварително. ако някои иска да гмурка с мен тази неделя щте съм около шабла :) и бих се радвал да споделя един излет с някои от форума:)
6te go mislq
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: лаврак

Мнение от terzo »

Колега стрелях на времето с такъв харпун с подобрения разбира се взимал съм много риби и мислех ,че харпуна е перфектен но с първия по стойностен харпун разбрах че това не е така.С течение на времето съм сменил много харпуни, даже съм пуснал снимки с какъви харпуни работя сега и може да се пофтарям но не съм пропуснал с тези харпуни.Стрелям от месец с тях и съм много доеолен.Ако имаш път към Равда потърси ме и може да пориболуваме заедно.Тел. ми е лесен за намиране в spearfish в профила ми е (terzosub)
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: лаврак

Мнение от terzo »

Пак съм ас... Ето ти харпуни за по далечна стрелба.URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.14702447]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.14702465]Изображение[/URL]
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: лаврак

Мнение от justinian »

Начко, предполагам, че тази тема ще ти помогне в избора. http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=40&t=13305
А иначе Терзо е прав за възможностите на дървените харпуни. Тези, показани на снимката по-горе са копия на моя харпун :D . Владо ще каже дали твърдението ми отговаря на истината или не. :D
Владо, ти си на ход. :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”