ИЗБОР НА ХАРПУН

Модератор: nkolev66

sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от sh4olin »

А Salvimar Intrudera 28мм ли е тръбата? Понеже в няколко сайта търсих и не намерих. А относно 75см на харпуна не ми е проблем силата ли как да го кажа, имам силата да го заредя, просто ми е дълго 75см и като си опъна ръцете и едвам пипам жълъдите..
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от alex_vp »

Дали интрудера е с 28мм тръба трябва да питаш Юли (Spear) му е ника във форумите. Разгледай в youtube-то има доста кличпета как се зарежда харпун. Ако все още мислиш, че ще ти е проблем пиши от къде си и все някой ще има от твоя край, който ще ти помогне.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от spear »

На INTRUDER-а тръбата му е е 28мм, но погледни и INTRUDER PRO: http://salvimar.com/images/stories/down ... 3_w.pdf#17
има го в бг, но няма кой да го качи в онлайн магазина на Видракс, много са заети :).
Почти на цената на обикновения интрудер е.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от sh4olin »

Еми не го намерих в бг сайтове , но в някакъв чужд сайт беше 190 $, което е 2 пъти и повече от другия. Относно това от София съм, но предполагам може и по интернт да се обясни нещо за зареждането. Истината е че е време да порасна ама малко закъснява, което има супер много недостатъци. Четох за някакви зареждания на по-дълги харпуни някак си през краката и някакви други начини ..както и да е, стига съм ви занимавал. Предполагам, че ще мога да зареждам 75см, тъй като му пипам жълъдите и все някак ще стане. И благодаря на всички, които ми помогнаха.
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от alex_vp »

http://www.youtube.com/results?search_q ... 7-w2m-gSlo
Ето тук са клипчета как се зарежда харпун. След като го има PRO-то на интрудера - това е твоя харпун. Фиррма "Видракс" е тази, която ги внася и има магазин в София на адрес
Улица: "Ал. Стамболийски" №:108
Аватар
darkspot
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 7:58 pm
Местоположение: Варна

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от darkspot »

Здравей, и добре дошъл във форума "sh4olin".
Какъвто и малък харпун да вземеш, ще изкараш с него един сезон докато си поосъвършенстваш техниката и ще почнеш да се оглеждаш за голям, и малкото харпунче ще ти остане като втори харпун за попчета. От харпуните които си изброил първите са с поцинковани стрели и телени жълъди, изкарват един сезон и ръждясват, читава стрела неръждавеика - около 30 лв. за този размер, жълъд - около 15 лв. плюс корда, кримпове, амортисьор - общо над 50 лв трябва да налееш допълнително към харпунчето. По 'Интрудара'
нямаш какво да пипаш !
И моите пет стотинки, карай си и този сезон с харпунчето на баща ти, а за другия посъбери още малко парички, за 200 - 250 лв. ще си вземеш читав харпун, и ела да го пробваме :D
Георги Маринов:
Генерален спонсор на Мтел,Енерго-про и Лукойл.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от sh4olin »

Реших ще си взема Интрудера 75см. Благодаря на всички ви и най-вече на Алекс.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от Pretor »

Ами честито за избора! Все пак е имало полза от "наливането на акъл" :). А за зареждането не бери грижа. И аз не мога да стигна жълъдите на 130-ка, обаче не значи, че не мога да го заредя ;). Пък и нали още растеш, ще ти се удължат кунките още този сезон :). И сега още преди да си взел харпуна, вземи да изчетеш всичко за безопасността при гмуркането, защото не е шега. Повервай ми :). И успех!
Изображение
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от sh4olin »

Еми за последните 3 дена съм изчел повечето теми хаха да не кажа всичките, докато дойде лятото ще се подготвя още по-добре. ПАК ВИ БЛАГОДАРЯ!
Аватар
kazakovg
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 10:42 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от kazakovg »

В краен случай, може да зареждаш и така! :D


http://www.youtube.com/watch?v=hgEyPupz ... 79&index=1
Всичко далече от морето е провинция. :-)))
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от boqn_belchev »

Здравей колега sh4olin! Няма какво ново да ти кажа, а и съм човек със много малък опит. Хората, които са ти писали, са много точни и много точно са ти описали, какво ти трябва. Вслушай се във всяко едно мнение, особено за безопасността. Аз съм 170 см и преди около 6 години имах подобни на твоите проблеми. Не си взех 90 см щото не достигах жълъдите. Тогова моето решение беше два харпуна 65 и 75 един евин и един не толкова скъп. Първата година стрелях предимно по попчета с 65. Така придобих умения, които след това ми бяха полезни за “тихото” придвижване. Сега знам, че и 120не е проблем за зареждане.
После след години, когато имах някакви успехи с 75 та и си мислех, че всичко ми е ясно направихме един излет с РИКИ и разбрах, че нищо не знам1 а и съм имал много голям риск с кукана-метална проволка. Чета от няколко години и знам, че нищо не знам. Когато реши да се гмуркаш пиши къде и кога и помоли някои колега да ти помогне в началото. Така ще си спестиш много грешки и години опити. Бъди благодарен на хората, които се опитват да ти помогна. Те не се заяждат опита им е безценен.
Пожелавам ти безброй прекрасни мигове във водата среща с красиви риби и много приятели за споделяне на преживявянията!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от tolio_pm »

kazakovg написа:В краен случай, може да зареждаш и така! :D


http://www.youtube.com/watch?v=hgEyPupz ... 79&index=1


Батти здухания жабар :lol:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА ХАРПУН

Мнение от Valyo68 »

Моят съвет е да си вземеш Интрудер про 75см. Тръбата е 28см. Водача на стрелата си е отлят с тръбата,/не е лепен/, реверсен спусък, зарядната дължина е почти 80 см. а това е предпоставка да го ползваш и за платеринки, с една стрела 6 мм. Никога няма да ти е излишен, дори когато задобрееш и почнеш да ловиш и по дупките. Добре дошъл младежо! :D
ribkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 11:06 pm
Местоположение: Пловдив/Каварна

избор на харпун

Мнение от ribkata »

Двоумя се между тези двата ...http://www.oceanic.bg/content/lastichen ... ompetition" onclick="window.open(this.href);return false; ииии http://www.oceanic.bg/content/harpun-picasso-scorpion" onclick="window.open(this.href);return false; ///// говорим за 90см. Пари 150 180 лв. ако имате по добри предложения и савети ще бъда благодарен :)
!!!НАСЛУКА!!!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Избор на Харпун за начинаещ

Мнение от baretata »

Първо добре дошъл, второ трябваше да се огледаш по надолу в темите, защото всеки нов които се появява , отваря такава тема. Така че твоята ще бъде преместена на местото и.
Пашата обича смелите.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”