Рибите в средиземно море.

Модератор: nkolev66

4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Рибите в средиземно море.

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Рибите в средиземно море.
Моля да заповяда, който и да е от вас сведущите да вземе думата. Тя би била интересна за много от нас, тук в България.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от baretata »

Туй като си отворил тази анкета, пък и доколкото разбирам ходиш и навън да гмуркаш, редно е да си пръв.
Пашата обича смелите.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от ildobrev »

Не мога да схвана смисъла на анкетата. Може би трябва да е просто тема.
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Точно така, колега, трябваше да е просто тема, но :oops:
Компютъра ми е виновен - бавен е и забива. Може пък и нещо от интерната да е - знаеш ли...
Темата я пускам защото много от читателите на форума посещават Средиземно море с цел подводен риболов, а за разлика от добре разгърнатата, подобна тема за Черноморските обитатели, за "южноморските" нямаме такава. Съвсем не съм специалист. Ако колегите с богат опит имат желание да дадат тон, моля, да заповядат! Ще бъде полезно и оценено от много съфорумници и читатели на форума.

Ако държите анкетата да е тема и ако може да се редактира моята глупава грешка няма да се сърдя дори и това да означава да я разкарате. Само ще се радвам накрая набелязаната от мен тема да пусне диря. :drinkers:
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от ildobrev »

Златко сигурно може да я направи тема. То и така може да си пише човек, ама има опасност някой като мен, който не участва много в анкети да я пропуска. :)
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от baretata »

Хайде стана тема, едно предложение към Явор , Юлиян, Гофуса и хората които са по запознати да ни запознаят с рибите които познават и срещат.
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от spear »

Ей тука ги има всичките с подробни обяснения: http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=30197
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от Диканаров »

Мога да ви разкажа доста за рибите и примамките но с арабските им имена. Както и за начините им на живот и харпуниране! Имах 65-70 снимкова галерия, която се загуби при промяната на Форума. Там имах простреляни от акули, през скатове и мерута до спари и Санпиетро. За някои съм писал в "случки и спомени под водата". Ако има интерес ще ви пиша, когато съм в София, защото се готвя след 2 дни да отида да размразя риболовната си колиба на яз.Сопот и да си живея живота там до ноември .
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: Рибите в средиземно море.

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Г-н Диканаров, гледал съм целия набор от Ваши снимки и съм чел прилежащите им истории и коментари. Намирам ги като емблематични за този форум и съжалявам, че не проявих неблагоприличието да си ги изкопирам, защото сега всичко щеше да е подредено и синтезирано накуп поне при мен. Уви – не е... А спомените за нещо интересно макар и да градят мъдрост у читателя са неефективни ако не се синтезират прилежно и то на момента. Такъв е и смисъла на един форум – поне за мен. Спомените са мимолетни, а познанието е умение да организираме информацията. Един вид готин виц ако не го разкажеш няколко пъти или не го запишеш както му приляга, то у акъла остава “нещо”, но не и същината. Тя избледнява, а като я потърсиш, намираш само спомен за усещането от чутото – не смислена последователност.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”