СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
kapoleti
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 4:34 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от kapoleti »

baretata написа:Айде и от днес малко риПки.
Киров...аз тези ги пускам,размера брат ми....
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Е аз пък си ги вземам и си ги пека на скарата.
Пашата обича смелите.
ilko0o00
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 12:00 am

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от ilko0o00 »

Здравейте съжалявам за глупавия въпрос ... Но позволен ли е риболова с харпун на траката и ако е позволен къде точно там има хубави места ?
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Разбира се че е позволен, отиваш на десния рог на буната и влизаш, оттам минава рибата.
Пашата обича смелите.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от tolio_pm »

Ко става сега, само аз ли слагам снимки тук.

Ццццццццц :shock:
Ма досега нЕмаше кой-знай какво за снимане
Изображение
Изображение

Поздрави младежи и дерзайте :smt006 :smt006
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Супер си бе, кефала е доста голям.
Пашата обича смелите.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от rikitikitavi »

ЕЕЕЕ ти сега стигане нямаш. Браво за рибока.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от tolio_pm »

Ешек е Бат Златко(И аз не бях сиггурен ма след консултация с Ичко(втората снимка) се оказа че е ешек платАрина
Виж светлите петна на кратуната
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от spear »

Браво Тольо, кефал ли е ешек ли е - Трофей е! Да ти е вкусен, пожелавам :)
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от express.servise »

Браво намерил си ги ? Ешек ,ама с вкус нз кефал.Таз година дано да е по кефалска, не като предниите две. :P
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от roko-koko »

Браво Анатоли,отлична слука си имал,изкефил си се :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от КИРО »

Изображение

БаФ мааа му,те люспите му кът паури бре. :shock:
Поклон пред такъв ешек ли е,или квото искаш му казвай там.Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
aunt_og
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:02 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от aunt_og »

Поздравление на всички за вече добрите улови.Много ви се радвам.
И аз реших да се похваля с нещо което си хванах и сега ще го направя.
В неделя 01.06. сутринта в 7:00 реших да отида на Ной да се топна.
Сдобих се с нова 5тица,а колана и жилетката ми са с тежести за 7мица,така че реших там ще ми е най-лесно да влизам и излизам,докато се балансирам.
Спрях на пътя преди буната до тетраподите и влязах от там.
И така известно време вътре,вънка,тежасти,колани...в края на краищата бях готов.
Доста добра видимост и спокойно море.След 15тина мин.мина пасаж от 10тина читави рибки в посока буната,но далече за изтрел.След малко в обратна посока...и толкова.
Оставаше ми да се радвам на гледката под мен.Така и видях първото,наистина много голямо попче.Наистина изпитах удоволствие докато го закачах на кукана.Уж малка рибка,а не можех да си затворя ръката покрай главата и.
Така.След мин.още една такава.Стрелям с дългия харпун,а в колата си имам малък,така че реших.Ще изляза,ще изпуша една цигара,за да си почина,ще си взема малкия и продължаваме за попчета.
Речено-сторено.Докато си почивах влезе още един мъж,но отиде направо към буната.Жена му остана на камъните,но после,когато се случи това,което в края на краищата ви разказвам я нямаше.Пиша го,защото може да знаят нещо за това,което ще разкажа ей сега.
Влязах с малкия.Спокоен,че вече няма да си виря главата да оглеждам за бели рибки,а ще си избирам само мнооого големи попчета.Винаги съм смятал,че на Ной има само дреболии,но това,за което говоря е 27-28см дължина и 7-8см ширина на главата.
Така.Гмуркам си се за Nо3,удрям го,но харпунчето се оказва слабо за размера.Стрелата не се забива добре и рибката се скъсва и под камъните.Нищо-казах си,но като излизам на повърхността и поглеждам към буната,странно,виждам я двойна.Потопих си главата пак,вдигнах я пак двойна.Гмурнах се,но под водата не можех да разбера дали виждам нормално или не.Не мога да го обясня.Струваше ми се,че виждам нормално.Но навън зрението ми двойно.
Стана ми ясно,че става нещо и полека лека си заплувах към брега.Нямах проблеми с координацията движенията,дижането ми спокойно...докато не стигнах до камъните,които трябва да изкъча,за да изляза.Всеки,който е бил там знае,че това не е проблем,но аз не можех да изляза.Отне ми около 15 мин да си хвърля оборудването на камъните и да се досуркам и аз на около метър от водата.Легнах по гръб,разкопчах жилетката и колана да паднат от мен,но това беше всичко.Опитах дали ще мога да сваля горнището,но още след първото движение стана ясно,че тая няма да я бъде.
Лежах,дишах и си мислех,че ако остана там никои никога няма да ме види.
И се започна едно суркане,опити за изправяне,падане...Аз си мисля,че тръгвам напред,а в следващия момент си удрям главата от дясно в камъните.Ясно,че с координацията никак не съм наред.Имах чувството,че цялото ми тяло е наклонено на дясно.
Някак си стигнах до най-близката врата до мене-дясната,но се оказа,че моята кола няма ключалка на дясната врата.Изправяне някак си и пак суркане,приплъзване,падане,пак изправяне...и никои не минава...никой!
Стигнах.Отключих,взех си телефона и ключовете и реших да седна на камъните.Не стихнах до тях.Паднах зад колата на пътя и дотам.Обадих се на сестра ми и тогава усетих,че ми се е схванала челюстта.Чудесно.Не мога да се движа,а сега и не мога да го кажа.Двойна неприятност.Вече знам,че имам смисъл бързото набиране на телефоните.Защото ако трябваше да въведа имаето на някой да го търся...абсурд.Не виждах.
Казах на сестра ми къде съм,тя звъннала на бърза помощ,а аз чакам.На пътя.По гръб.Не мога да мръдна.
Мина една кола,мина втора...и така минаха 4.За около 15 мин.Никой не спря.А вярвайте ми,е изглеждах като човек,който си почива напречно на пътя в неопренов костюм.
И тогава чух гласове на двама човека.Лица не виждах.Казах,че са колеги и имам ли нужда от помощ.
Казах,че не съм добре и най-вероятно съм получил инсулт.
Те се обадиха в бърза помощ,а от там има казали,че вече пътуват.
Та тези хора ми прибраха екипировката,която беше оставена на камъните,съблякоха ми горнището,сложиха ми хавлия под главата,за да не лежа на камъните и стояха с мен докато дойде линейката.
Та,целия този разказ беше,ако някой е чул,знае или някак си успея да намеря тези хора,за да мога да има се отблагодаря ще е чудесно.
Защото и други минаваха,а само тези спряха.
А,ако не бях успял да се обадя на линейка?
Вчера излязох от болницата.
За мен риболовния сезон тази година приключи.
Поне така ме посъветваха докторите,но от друга страна те искаха да ме лекуват от кесонна болес,така че на тях не им е ясно на каква дълбочина се ловеят попчета.
Някой знае ли друг в моята ситуация дали се гмурка?
Но основнотое ако някой може да ми помогне да намеря хората,които ми помогнаха.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от rikitikitavi »

На ръба си бил приятел .Добре колегите една ръка са ударили. Дали ще ги намериш е божа работа ама може и да стане-форумите от много хора се четат. Ако има подобен фотум във Феисбука , може и там да пишеш.
За гмуркането наистина забрави за един сезон. Виж плицикане по повърхността само с долнище,шнорхел, маска и плавници е една друга работа. Няма да ти стяга на сърцето, а тялото ще релаксира.Ако решиш едно малко харпунче може да си зареждаш при силен мерак ама на корема слагай дръжката и огън по попчетата без гмуркане.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от Valyo68 »

На 02 юни в Лозенец, мина покрай мен забързано ей този твоя рибок и аз му викам: Да носиш поздрави на Тольо, а той: кой, кой Тольо, ааа викам не се тревожи той ще те намери. Та те така :D Поздравления за улова, да ви е сладко! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”