СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от pepo1 »

Благодаря за съветите
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Върнах се, потърсих ги и пак ги намерих.
131020141242.jpg
131020141242.jpg (1.41 MiB) Преглеждано 1633 пъти
Пашата обича смелите.
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от pepo1 »

Голеем си !!! Кефала като го гледам е 1,400 кг май . :supz:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Точно 1200гр, беше кефала. Общо за всички риби 3970гр.
Пашата обича смелите.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Кефал 2.070 , един 500 грама и две платеринки.
Снимка0216.jpg
Снимка0216.jpg (660.56 KiB) Преглеждано 1434 пъти
Пашата обича смелите.
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от pepo1 »

И аз да се похваля от вчера.Скромно на фона по-горе.
А 2кг.кефал го видях-още мърдаше ,имам да черпя :D
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (1.96 MiB) Преглеждано 1407 пъти
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Браво бе, при това нямане супер си се представил.
Пашата обича смелите.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от boqn_belchev »

Браво и на двамата. Пепо ето, че с постоянство всичко се постига. При баретата е друга бира, той много и тренира и резултатите му са високи.


Хайде малко да попиша, че пак мина доста време от слуката.
Петък е. Последен ден от отпуската. Предните дни посетих- Ной, Дружба, Пристанището от фара до плажа- все буни. Наблюденията бяха, че рибите се движат на юг, като птиците. Прегледах прогнози, форуми, хвърлях зарове ,четох стари неща и така реших и аз да пътувам на юг. Реших на юг от Варна пък където ме изведе пътя. Търсих и знаци. Сега като пиша и ги откривам. Спрях да заредя на бензинонстанция. След магистралата завих на ляво. По пътя имаше накацали друг вид птици. По вътрешен компас морето трябваше да се пада от дясната страна на пътя. Видях път водещ в тази посока. Продължих на там. Точно ми се стори , че виждам морето през дърветата и се зарадвах, но уви не беше така. Излязох на просторно място ,където се виждаше хоризонта и навсякъде поля, гори, лозя и никакво море. Пътят изглеждаше добре и продължих. Насреща гледам върви мъж с торба и пръчка. Спирам да си поговорим. Бил за гъби. Имало ги.Питам за пътя. Поглежда колата и нищо в погледа му ми подсказа отговора. Трябвало да се върви около час и половина, с тази кола не ставало. Слагам маршрута са следващи проверки и се връщам.
Отправям се към едно място на което не съм бил от години. Тези дни доста често си мислех за там. Преди седем години там за първи път натопих харпуните. Бяхме с един приятел. Без неопрени. Помня, че след първото попче си направих кукан от неща намерени на плажа.
Минавам по моста, изплуват спомени от миналото. Сега е малко по-застроено ето в дясно има нов хотел. Прави ми впечатление надпис Veni Vidi Vici. Продължавам и стегигам до края на асфалтираният път. Слизам и поглеждам морето. Тихо и спокойно само на рифа се разбиват вълни в последният си път до брега. Идва кола. Направих знак да спре. Попитах дали може да се продължи по земният път. Имало кални локви и не си заслужавало. Благодарих.
Тук ще е мястото. Преглед на оборудването. Решавам да съм само с един харпун,буй, мрежа за раци, бутилка с вода, завързана в мрежата, допълнителни тежести. Последни приготовления батерията на телефона е почти на свършване, но не го изключвам. Тръгвам бавно по пясъка. Спирам за момент и релакс. Във водата съм. Бистро не съм гмуркал в толкова бистра вода скоро. Има течение успоредно на брега. Рифа изглежда пуст, няма миди, много дребни рапани, рибки още не се виждат. Гмуркам пред рифа много пясъчнищи ува има. Ем.
Ето идват платеринки. Дребни са. Мяркам една по-едричка, но не стрелям. Движат се срещу течението на север. Що ли? След две три гмуркания пак се завъртат този път стрелям и улучвам една. Къде ли е кукана. Помня че го свалих от колата. Преглед по буя ни резервен ни нищо друго. Само едно въже с което съм вързал мрежата да не излиза шишето с водата.Трябва да изляза да го взема сега съм близо и пет минути няма да са ми проблем. До колата срещам двама мъже. Поговорих ме. Видели ме да влизам. Странно аз не ги видях. Питаха за сафрид, казах, че на Болата миналата седмица имаше доста, но тук не съм видял само ува. Потърсих кукана и точно да взема резервния го видях на земята. Пожелахме си наслука и пак към водата. Почивката този път я направих малко по-дълга. След това се отправих на там на където ги бя видял. Картината същата. Този път не стрелям а изчаквам. След няколко гмуркания идват по-добри платерини. Една идва и с мен.
Вече имам и план тръгвам по течението да стигна едни скали в далечината да се разходя и да скицирам. Има двама рибари с въдици на плажа. Минавам в плиткото да не им плаша рибата и както си плувам насреща рибки. Стрелям по най-голямата и я улучвам. Женска е май не трябваше да я стрелям, но вече е късно за съжаления. Разменихме някоя дума с рибарите и пак съм в дълбокото пред рифа. Плувам и наблюдавам. Почват да се мяркат и попчета, миди така и не срещам, има много дребни скаридки. През дупките на чорапите усещам водата е по-студена, което ще ме кара да изхвърлям по-често течности и да пия вода. Това обаче ме навежда за други мисли. Не ги срещам , но се оглеждам.
Заваля. Така го даваха и по прогноза. Почти съм стигнал до рибарско селище с каравани. Трябва да има просека в рифа. Минавам в плиткото. Там пълно с хубави едри платерини. Вода до кръста. Слагам още една тежест и лягам без да се гмуркам. Идват три хубавки право към мен двете обикалят, но третата е любопитка . Взех я на разходка. Проследявам от къде идват. Идват от дълбокото минават на педя вода над рифа на групи по 3-4.Първата група идва. Минават една-едричка е, после втора и тя е спокойна, третата се появява във водовъртежа на вълната, нагласям посоката на стрелата и при появата на четвъртата стрелям. Групата остана с една по-малко а аз с една повече на кукана. Пет броя са вече. Бяха ми минавали мисли да не стрелям повече от 5 риби. Та имах малка дилема докато не видях следващата. Няма да е днес момента, както още не е дошъл да спра цигарите. Вземам още една от плиткото. Свалям една тежест и минавам в дълбокото. Държа въжето на буя. Идват много и са едри. Може би около 20бр. Не ги изчаквам достатъчно изстрел и дойдоха да ме огледат, кои е този които ги безпокои. Стоя и чакам докато мога да ги погледам и аз. Направих още няколко гмуркания в дълбокото. Котвата на въжето на буя е подпъхната под колана, така ,че да се освободи лесно. Още се виждат и пясъчници, но хищници не се виждат.
Продължавам към целта. Рифа свършва, Излизам на пясъчно място и има много клечки от дървета и други растителни неща по дъното. Вероятно от наводненията през годината. Стигам до група скали в брега. Слънцето още не се вижда. Нямам представа, колко е часът. Днес ще се прибираме към Каварна, жената е на работа, детето на градина. Когато пристигнах беше около обяд. За разстоянието, което съм изминал може би около 3-4 часа. Имам още доста до целта пия вода и закотвям буя така, че да го виждам от далеко. Ще понатисна плавниците малко и да излизам. Да ама риби почти на всяко гмуркане. На плитко са и са едри. Тук рибка там рибка.
По доста не стрелям чакам други. И точно пропускам едни добри платерини ми идва кеф. Голям е не се плаши движи се ,като пич. Пред стрелата е. Целя се в главата, пропускам я,докато си мисля и стрелям по средата. Няма как да ми избяга. Ма къде е стрелата, какво прави под рибата. Въжето не се е опънало. Малко преди това имах и изстрел по далечна риба остана на върха на стрелата, която беше минала през главата и контрата не беше излязла. Въжето беше опънато и изстрелът добър. А какво стана с кефала завъртя се и си замина. Огледах се за люспи, за спомен, но не видях. Обиколих районна. Няма го. Дали стрелата се е изтъпила, ластиците да са слаби или голямата люспа иска голяма сила. Дали ъгълът не беше добър. Имам неща за премисляне.
Е кефа не го взех, но кефа беше вътре в мен. Поне него раних много и дано да живее. Още не съм стигнал целта. Май ще я оставя за друг път. Вътрешният глас надделява.
Тръгвам да се връщам. Оглеждам се за буя. Мярка се в далечината. Плувам успоредно на брега.Ма рибите, сякаш не искат да ме пуснат. Идват от брега към мен. Хубави едри. На няколко пъти ме спираха. Сякаш искаха да ги взема. Малко преди буя бяха най-много. Вземам го и се отправям право към сушата. На половин метър вода съм. Още има риби. Насилвам се да изляза. Трезвата преценка трябва да е най-важна. Много често при много улов лодките се пълнят и трудно плават. Рибарите не спират и така се излагат на риск. Рибите ни само могат да наедреят и да се увеличават ако не ги хванем. На брега подреждам нещата. Опитвам се да ги наглася за прехода. Изпускам буя слагам го в мрежата. Там слагам и рибките. Коланът е свален и е на рамото. На другото рамо е мрежата. Тежичка е. Рибките са доста. Обувам си бързоходките . поглеждам за последно към целта. Благодаря на морето за дара, които ми даде и потеглям. Вали дъжд, но съм с неопрена и не ми пречи. Дори ми помага да се разхладя. Пак за да минава времето си броя. Гледам да стъпвам на, границата, където се разбиват вълните. Там е по-твърд пясъка и се върви по-лесно. Бързам. Само веднъж спрях да наместя мрежата, че се откачи катарамата. Заболява ме рамото от тежестите. Свалям ги и ги нося в ръка. Не спирам. Почвам да се притеснявам за времето. По плажът не срещам никои а и кои да е тук по това време. Пак слагам тежестите на рамо и ускорявам ход. Стигнах до три хиляди крачки почти до мястото, на което влязох. Изкачвам се по-дюните. Колата я няма. Една минута паника. Подминал съм я. До колата съм и стоварвам багажа. Поглеждам телефона. Батерията паднала. Няма ток. На бързо се преобличам пуша цигара и за последно се сбогувам с морето. Часовникът в колата показва 16,45. Потеглям. Пак минавам покрай хотела с надпис Veni Vidi Vici, но нищо не е свършило още..Трябва да се прибера на време. Продължава да вали. Карам, колкото ми позволява пътя. Без да карам безразсъдно. На магистралата виждам катастрофирали коли. Това ме кара да забавя малко. 17.15 е влизам във Варна. След 15 минути съм при жената. Точно викала такси. 17.50 сме на градината. Продължава да вали.
Май съм успял. Пуша цигара докато се вземат от градината под капака на задната врата.
Дали успях навреме. Бях си казал да не забравям да си зареждам телефона преди тръгване.
Търсих и знаци. Сега като пиша и ги откривам. Спрях да заредя на бензинонстанция. Като се завърти първата буква на името на бензинонстанцията така започва и мястото на което бях. (Фразата Veni, vidi, vici е използвана и на емблемата на тютюневата компания , произвеждаща известните цигари)„ Точно от тези пуша обикновено. Сега като проверих видях още едно съвпадение. Просто силата беше с мен този ден. Тя ме заведе на това място и ме накара да се прибера на време. Кефа не би бил същият ако бях закъснял и не се бях прибрал на време. Целта при гмуркането не беше достигната, но тя няма да избяга. Някои ден пак ще отида там и ще картографирам. Общата цел е по-важна. Това, че се прибрах на време и буреносните облаци в семейството се бяха разминали. Сега беше слънчево и весело и всички се радвахме на уловените риби. Аз бях най-доволен Отидох Видях Изкефих се и се Прибрах. Не съм си помислил, че съм победил. Наслаждавах се на момента и на даровете с които бях дарен!
10649677_10202228157859218_3090649886269385979_n.jpg
10649677_10202228157859218_3090649886269385979_n.jpg (85.29 KiB) Преглеждано 1359 пъти
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от k0c3t0 »

Хубав разказ, благодаря за споделените мигове.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от Valyo68 »

Благодаря, Бояне! :drinkers:
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от pepo1 »

Това кефалче ми изскочи днес
Прикачени файлове
IMG_20141105_134806.jpg
IMG_20141105_134806.jpg (231.17 KiB) Преглеждано 1119 пъти
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от boqn_belchev »

Поздравления, за упоритостта! Ето, че си ги намерил. Продължавай да се забавляваш дори и да няма риби!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Браво Петьо, сложи ли вече седмицата, щото оня ден влизах и водата беше 12 градуса.
Пашата обича смелите.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Още не сме закрили сезона.
20141112_131320.jpg
20141112_131320.jpg (2.46 MiB) Преглеждано 910 пъти
Пашата обича смелите.
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от pepo1 »

Вчера след обяд си взех 7 ца и веднага я потопих.
Останах много доволен :D
Прикачени файлове
20141112_180511.jpg
20141112_180511.jpg (3.97 MiB) Преглеждано 891 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”