Сезон - 2015

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Сезон - 2015

Мнение от Диканаров »

Браво Златко! Като гледам кави полинезийски полички си нанизал, готов си за "Хула Хоп"! Обичам тази премяна, но вече от години не съм я нанизвал около кръста си. Все такъв снайперски мерник и слука. Имаш достойни последователи и това е чудесно. Набират скорост. :D
Ще ми е драго, ако речете след толкова море да прескочите за някоя седмица и не Балкан. Ще си обменим мезета, ще си премерим и градусите! Хайде На слука и ще ви чакам! :D
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от boqn_belchev »

Момчета кво да кажа таз година юЗлатко ги изкърти и по планините вече ходи и се върна, но и Иво си катери и със семейството планини премери.
Таз година ви е слука и награда за упоритост ви тука.
Да се представите добре и нас да радвате с улова си след сполука. Пожелавам ви за награда лаврак на коланана ви да шава!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Сезон - 2015

Мнение от Митко Кирилов »

Да са живи и здрави Златко и другите колеги, подводничари !
Ако не са техните снимки с улова ние, "дънарите", щяхме да се чудим дали кефаловите
изобщо ги има тази година и да пазим сух барута! :D
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Сезон - 2015

Мнение от С.Върбанов »

Началници някой да знае от къде да си взема пета за дръжката - за по лесно зареждане ,че ми се ... мамата на корем , гърди и всичко до къде мога да го допра и да зареждам !

п.п. И , ако някой има информация къде в Бургас продават пети да казва !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Сезон - 2015

Мнение от baretata »

Какъв модел ти е харпуна? Най-лесно се зарежда, като под неопрена сложиш една подметка от стар чехъл или джапанка. Слагаш дръжката на джапанката и зареждаш на първа засечка, после дигаш дръжката на гърдите и зареждаш на втора.
Пашата обича смелите.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Сезон - 2015

Мнение от С.Върбанов »

Beuchat е харпуна , но на плитко до 5-6м влизам без неопрен и става страшно със зареждането :rolleyes: по 1 седмица ме болят месата после от тия яки ластици :evil:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от ildobrev »

Вземаш една джапанка. Слагаш и едни ластици от кинкалерията, така че да можеш да ги прехвърляш през врата и през кръста и си готов - на гол тумбак - джапанка. :)

Това е една древна схема за зареждане на харпун. :)
ivo_shogun
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 10:38 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от ivo_shogun »

Здравейте, малко инфо от вчера на траката, гмуркане от 18ч. до 20ч и малко, водата отвратително мътна едва се виждаше върха на стрелата при опъната ръка та се наложи да се позиционирам с максимално прибран харпун и въпреки мъртвака мернах една опашка която пропуснах, но следващите 3 платерини които видях се оказаха на кукана, после малко миди и скаридки
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от boqn_belchev »

Браво браво.
Днес и аз там ма само две опашки.Беше почнала да избистря.
Една седмица на суша и скарата остана суха.
ivo_shogun
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 10:38 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от ivo_shogun »

такааа ето и малко инфо и от днес, гмуркане на Галата водата бе невероятно бистра с видимост над 5м морето беше спокойно докато влязох към 19 без нещо, като излезе вълна която затрудняваше доста задържането ми на дъното! първи гмуркания и се виждаха много малки рибки от всякви видове в плиткото където е рифа. минах на дълбочина 2-3м харесах си място гмурнах и зачаках почуквайки и хоп пасаж палтерини откъм гърба ми от където светеше залязващото слънце. обърнах с епри следващо гмуркане и пак пасаж средни платерини при което съвсем спокойно си избрах най едрата сигурен съм в изстрела и пропуск! чак не повярвах! второ гмуркане там и пак минават платерини изстрел и пак пропуск! аааа стегнах се и на последващите гмуркания на същото място криейки се изцало в сянката на един камък си улучих две платерини. и секнаха затова реших да се преместя по към носа, видях хубав самотен кефал който ме видя отдалече на шнорхел и ме обиколи отвсякъде но не ми даде шанс да го премеря дори. минавах доста пасажи дребни платерини съвсем спокойни а и се виждаха доста риби минаващи надалеч от мен взе да се стъмнява и реших да се връщам но по в плиткото където вълнението беше по силно но за моя изненнада видях доста риби като си взех още една с мен. вече почти нищо не се виждаше ама анпук на това постоянно виждах риби без шанс за изстрел минаваха си спокойно покрай мен дори като плувах за излизане! дори излизайки в плитките камунаци до метър дълбочина пасаж едри платерини а аз бях разредил харпуна та още малко и щяха да ме изчакат да го заредя ама .. имах орщ 50тина метра да изляза и съвсем в брега мярках още риби но за съжаление вече на лунна светлина! да съм излязъл към 8,30 от водата а видях толкова риби в тъмното! за съжаление явно само ги виждах :) странно още не съм видял пасящи риби! може би защото гмуркам или рано сутрин или късно привечер! та и аз кат Боби заключенията от гмуркането беше че рибата се движеше в обратан посока на залязващото слънце и само по нея! имаше я в плиткото и дълбокото но едрите видях в олиткото! само дето бях лек за да се задържам там с тежести пригодени за лов на буните!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Сезон - 2015

Мнение от baretata »

Малко от шабленския вилает.
11951791_1093459637349086_1817361124678321302_n.jpg
11951791_1093459637349086_1817361124678321302_n.jpg (107.51 KiB) Преглеждано 1650 пъти
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сезон - 2015

Мнение от spear »

Отдавна не съм слагал нищо в темата. Аз открих една цепка под 15-я метър с поне 30 врани, взех 3 и си тръгнах. На брега обаче ми казаха, че щяло да има състезание там и минали момчетата предния ден да маркират всички врански дупки за да ги оберат на състезанието. Искрено се надявам тази да не са я намерили 8)
Прикачени файлове
vrana2.jpg
vrana2.jpg (1.04 MiB) Преглеждано 1568 пъти
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от ildobrev »

Платерините и те ли бяха под 15 м. ? :)
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон - 2015

Мнение от boqn_belchev »

Поздравления Юли!
Хубави снимки с кристална вода!
Аз все още съм далеко от тези дълбочини, и висини.
Злате бях на близо на Детското море. Преплувах района рибки видях доволно над 10 вида.
Много военен автомобил много нещо. Платерините бягаха от далеко.
Беше супер бистро и красиво1
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сезон - 2015

Мнение от spear »

ildobrev написа:Платерините и те ли бяха под 15 м. ? :)
Платерини имаше на самата повърхност, минаваха в пасажи по 20-30 броя и нещо си хапваха. Докато раздишвах взех две. Отделно ги имаше на всяка една дълбочина. Видях и много сватби. Пред мен сякаш от небето се стовари сватба с огромна платерина, беше сигурно 5 кила нападната от поне 10 дребни мъжкаря. По такива не стрелям, нека да се множат :).
Лягам на 12 метра, изщраквам с щаракалката и отгоре ми следва лудница - граца, сафрид, дребен чернокоп, тумби с барбунчета по 3 см и т.н... морето в момента е голяма красота :)
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”