СЕЗОН 2016

Модератор: nkolev66

Заключено
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от Бобo »

Направо сте мехлем за душата !
Преди две седмици си строших главата на един остър ръб и доста време няма да мога да влизам във водата,та като ви гледам направо ви завиждам(благородно,де).

Поздрави !
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от boqn_belchev »

Поздравления, много хубава риба. Тази година май е най-голямата направо си е рекорд.
Вчера и аз видях една голяма, но бял лек и я изплаших. Малко преди това изгубих една тежест от колана. Рибата беше, на около 2м дълбочина и се хранеше след пасаж хранещ се дребни. Гледах тях и в един момент нещо голямо и черно се стресна и мина в дясно с двеста. Още веднъж съм виждал толкова голяма риба. Мина като на парад пред мен на метър пред стрелата. Стрелях и стрелата остана на два метра. Нещо не можа да пробие рибата и се отплесна. Малко преди това взех платерина на 5м въже и на 10см зад контрата. Дали съм имал проблем с харпуна или е била твърде близо рибата ще проверявам при следващи срещи.
Поздравления за това, че си успял и да я удържиш.
Аватар
stoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 11:24 am
Местоположение: Добрич

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от stoikov »

Рибката я взех от Шабла миналата седмица (четвъртък мисля). Да ви кажа честно, аз за пръв път виждам такъв екземпляр. Водата беше що годе спокойна и много бистра, рибата ме виждаше от далеч. За три часа видях 3-4 пасажа от хубави, едри кефали, но минаваха много далеч от мен. Тъкмо се бях отчаял, когато последния пасаж (от десетина парчета )за деня се приближи малко, видях, че водача е най-едър, поведох го, изстрел и това беше. Сложих го на кукана, но много голям пречеше ми да се гмуркам. Излязох на брега, малко фотосесии и това беше за деня. Малко, но от сърце! ;)
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от pepo1 »

След дълга почивка днес се потопих и сефтосах подаръка
Прикачени файлове
IMG_20161014_144005.jpg
ivo_shogun
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 10:38 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от ivo_shogun »

[image][image]
14729165_1425062660854783_8708128300538907995_n.jpg
14729165_1425062660854783_8708128300538907995_n.jpg (58.59 KiB) Преглеждано 5454 пъти
[/image][/image]Такааа, да раздвижим малко темата, че се поразсъхвам напоследък, а и си чакам ново неопренче за студените води, Случката се развива на Черни нос. Облякох се до колата и си нарамих екипировката готов за прехода до носа. Бях там сутринта и слънцето не можеше да пробие облаците, дори лекия вятър си причиняваше студените тръпки по кожата, а и когато се намокрих да си облека неопрена стана усещане като за зима. Въпреки това носа си е далече и се наложи да пораздвижа кръвта и се сгрях вече почти до него. През цялото време не посмях да си сваля бонето дори, Преминах пеша носа и го преминах с идеята, че ще плувам посока Варна да съм срещу миграцията, АКО има такава :) влензах тихичко и спокойно и почти от плиткото правех засади но нямаше никакви риби.Търсех ги към дълбокото, намерих си чудни скали, интересни и предполагащи живот , но нямаше. Имаше едно коте което се привлече но докато се чудех дали да го стрелям или е още малко драсна, и го изътървах. Може би беше кило две на размер. Обиколих още малко и вече си мислех да изляза да се стопля на брега, че ми стана студено с долницата около 3-4 и горница 5-5,5 и гмурках по песъкливото дъно да оглеждам за настъпаните копчета въпреки че им е рано. При едно раздишване си минава това коте точно под мен спокойно и необезпокоявано. Понеже беше каменисто го бях взел намушка изчаквайки го да мине на песъкливо дъно за да стрелям, но то си заминаваше и се наложи да се потопя да го следвам , но такова не дойде и стрелях точно между очите. Стрелата се заби в него, а котето след като вдигна малко мътилка след изстрела беше спокойно със стрела забита в кратуната.  Даже се гмурнах да видя дали стърчи  контрата, че се движеше спокойно вече със стрела стърчаща перпендикулярно. Хванах си линията и снимам аз през цялото време и се водиме към брега на 100м , къде то мене къде аз него докато се усетя че батерията е паднала и нищо не съм заснел. Наближавайки плитчините котето се усети и взе да се вълнува и стрелата мина през него закачи се и котето  остана на линията. Наложи се да я откача и да я хвана с харпуна и да си го тегля до брега. Плувайки съм брега теглейки котето, което се опитваше да се завре къде ли не разминавах разни платерини дето ги търсех преди това  с такова спокойствие, както само ние харпунджиите знаеме, когато нямаме възможност  за изстрел. Извадих го на пясъка и понеже знам че трябва да му отрежа опашкат,а но прецених, че по добре да го оставя и да се върна да потърся платерините, Обаче не мога да си извадя стрелата. Та се позаиграх с това и се цопнах обратно. Ни платерина ни др риба и се замислих кво прасе съм си хванал, а съм тръгнал да диря .... Излезнах си , отрязах му опашелто и патък патък към колата! е това май беше лесната част. КОйто ме познава съм си здравичък ама доста ми дотежа... чак за почивка го зарязах на края на носа и пак се погмурках до един много обещаваш камък стърчащ навътре в морето но безрезултатно. И пак котето ту в едната ръка ту в другата , ту нарамо и на другото се добрах до колата. Прибирайки се пред вкъщи продават зарзават та се сетих да премеря котето _- 14,5кг!!! уаууу за тва ми е тежало толкова а аз си мислех че няма 7-8. Пих няколко бири с мача ЦСКА -Левски за който бързах и се захванах с транжиране , дране и .... за мое учудване вадя аз дроба и той неккъв огромен. Слагам на кантара и е почти 3кг . Дрането си е хамалогия определено. Днес вече го накиснахме в прясно мляко и предстои пържене и се вари чорбата. А дробът...като му дойде времето :)) оОздрави на всички и пожелания за трофейни риби и на вас :)
пп Боби нещо ме навести твоята муза :)
Ники благодаря за наставленията :)

Enlarge this image
Аватар
Silent Bob
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 23, 2015 9:02 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от Silent Bob »

Браво. 14 кила си е сериозно.Аз морска котка до сега не съм срещал.Някои колеги недоволстват от стрелянето по котки, други си ги стрелят.На мен ми беше много интересно каква е на вкус и веднъж на борсата във Варна имаше и беше евтина (софийски калкан :) ) та купих за проба. Направо одрах кожата и без да я кисна в нищо я метнах в тигана.Отлична стана на вкус,много ми хареса. Браво за улова :)
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от rikitikitavi »

Котето не е лов за всеки. Трябвя да си вдигне човек малко уменията и спокойствието за да го извади без риск. Както всяка друга плоска риба яденето винаги дава повече емоция от прострелването. Самото коте има вкус на телешко. Дрябва да се сервира с много лимонов сок,защото е акулова. Дроба е много вкусен пържен на филийки. Ама се сервира ОХЛАДЕН. Имшначе накъртва. Лимонов сок много.
Пастет от дроб е много хубав. Вариш дроба, махаш ципата. Пасираш дробчето с лимонов сок, черно пиперче малко може и маслинки да добавиш. И сол.. После мажеш на препечена филия.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от boqn_belchev »

Браво Иво!

Златко честит ти празник! Вече се завърна рибите са си починали и те чакат за среща!
Да ти се случват добрини и в риболова да ти върви!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от baretata »

Благодаря много момчета , велики сте.
Пашата обича смелите.
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от liubak »

А ЧРД и от мен Златко.
Жив и здрав, и слуката да винаги с теб мушморок. :smt023
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от boqn_belchev »

Честит Никулден!
От Мир дойде Никола
Морето умилостиви
и всички благослови.
Чудотворства добрини
и от Бари продължи
над всички той да бди.
Колкото люспи по шарана
толкова приятели добри
нека с риба нагости.
Да донесе навред,
мир и доброта
на всички по света.
Заключено

Обратно към “Подводен риболов”