СЕЗОН 2016

Модератор: nkolev66

Заключено
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от rikitikitavi »

Аха. А аз се притесних,че не влизате.

Ето от мен.
Морето имаше хубав мощен мъртвак. Видимост имаше от комфортните два метра. Платерините се движеха по непредсказуеми траектории. За сметка на това бяха с размер 350-450грама. Кефалите пък се движеха като изстребители. С хаотична траектория. Задържаха се пред мен цяла половин та и до една секунда. Ама пък наминаваха торпеда от по над две кила.
Изображение
Наложи се да държа харпуна с две ръце и да стрелям челно и от далече(да се разбира в мътното). Реално беше някакъв невероятен три часов кеф. Взех все пак няколко рибки(16)и на буната ме снимаха разни ора дет обещаха и снимка да ми пратят(мойта техника вече не идва с мен,че е сезона на бомбене на коли). Ако пратят ще пусна та и аз да се изфукаМ.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от boqn_belchev »

Майсторска риба само за майстори! Благодаря Ники!

Първо за двете рибки.

Както и да се редувахме не съм видял кога Иво се е гмурнал. Мислех, че е доста в Дясно. Разбрах, чу не ми е ден. Много бях припрян то и се вижда. Мислех към два да съм на вода но чак към седем се приводних.
Ивчо беше във водата и имаше няколко хубави рибки. Аз дори и мюрето не видах, което пак ме води на мисълта за смяна на маска с по-добро видимо поле. Сега не си виждам колана. и на страни също е ограничено.
Рибките явно са се въртели около мюрето и като се гмурнах, като лист ги видях. В първият момент го видях и дори си помислих да ги пропусна, но после видях че са се подредили и са се сгъстили. Та изстрелът беше за двоен и се получи, а това как Иво е успял да го документира Браво! Видях си нещата. Благодаря Иво.

В събота на Зеленка за час видях четири пъти кефал на буната. веднъж стрелях, но пропуснах. Една платеринка за чорбичката на Краси. Водата топличка и след четвъртият метър леко студено , но и доста мътно. рибките стоят в студенкото и мътното. Останахме вечерта на барбекю с рибена супа и биричка. и много звезди.

Неделя от 6-9 лозе от11-15 море.

Краси местеха плажа другата страна на буната на Зеленка от страната на Калиакра.
Аз им казах, че ще ходя по вода, но те ме взеха с лодката от брега.
Направихме опознавателна обиколка- Точно пред носа там където се срещат двете течения гледката беше мъжка. Безброй зайчета, като звезди, море като казан водата мътна и дота вдигнати водорасли. Видяхме много делфини навсякъде около нас. Веднъж дори в редица 7-8
Пробвахме за сафрид, но нищо. Не настоявахме много. Прибрахме се от западната страна на носа. До пещерата завет, но много мътно. На даляна малко по бистро. На шкарпа мътно. Там ги открих. Самотният кол го няма за ориентир, но въжето му е под водата.
Една жълтениково-кафява сянка зървам. за стотни давам мислено предварение в посоката и скоростта на сянката и стрелям. Сянката се доближи нищо жълтеникаво проблясна а не сребристо. не можах да го зарна мина ми от страни и се потопи в мътилката. Капитана беше излязал в лодката. Не е влизал от декември миналата година и ухото нещо го наболяваше. Казах му, че щом е приключил да ходим при плажуващите, че и там мога да се гмуркам.
Та мястото е доста живописно , и е трудно да се опише. Море стена небе и само тънка ивица от били камъчета между морето и скалата.
По скалата са обрасли всякакви треви и храсти. Предимно има и смокини, но сянката е правеше някаква къпина.
Скалата на места е гладка и по повърхността и се стича вода.
Небето е синьо платно единствените бели облачета рисуват картини на приказни герои по него.
Сладката вода, която се стичаше по склона, правеше водата да изглежда, като мастика. Това пък си е педпоставка за наличие на кефалови риби.
Не бях се гмуркал в района. Не знаех и дълбочини, но ги предполагах от съседният подобен район. Направих за час една опознавателна обиколка на вътре. Два пъти видях кефали и вторият стрелях.
Бях се скрил до една скала а домен пясъчно поле. Дойде ми от ляво повечето риби идваха от там. Добър и точен изстрел.
Оставих го да си се измори, но малко. Завъртя се и се осука на линията после го доближих и когато го придърпаха почти ми беше в рацета каза рас -прас и се откачи.
Последва опознавателна обиколка в ляво. Там намерих хубави камъни с миди и платерини около тях.Връщане до началната точка и опознаване на района в дясно. Там водопади и кефали. Един бандитко го взех. Нарекох го на капитана Краси а той каза, че ще го запознае с компанията на Джулая на Камен бряг.
Та после имаше пренасяне на багаж товарене лодка пиене на кафе и прибиране.
и те така.


592e90da.jpg
592e90da.jpg (74.83 KiB) Преглеждано 3250 пъти
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от baretata »

Патоса ги разцепи днес.
13439139_1297677743593940_3814119566016605791_n.jpg
13439139_1297677743593940_3814119566016605791_n.jpg (180.38 KiB) Преглеждано 3178 пъти
Пашата обича смелите.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от rikitikitavi »

Браво Златко.
Аз днес влязох ама имаше и друг колега у водата. Та право в маската ми казаха да съм се дръпнел настрана,че плаша рибите.(после се събраха тримца на един камък ама явно не плашеха рибите) От това ми се скапа тотално настроението. Отделно и рибки не минаваха,че си излязох след час с един изстрел и то неточен.


Към" колегите" слухтящи тук и после със самочувствието,че морето е тяхно. Аз спирам да давам информация. Може и да покажа някоя снимка ама поне с две седмици закъснение ще е. Наслука на всички.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от Бобo »

Ники , не се вързвай на "колегите". Като чета ми приличат на софиянци,дето са виждали море само на карта,обаче имат оборудване за по 3000 лв. Виждал съм ги такива няколко пъти. Събират се на един камък и почват..."скивай аз к'ъв костюм си купих...аз к'ъв харпун си взех"...и седят на един камък и пухтят като кашалоти...и няма риба... С една дума- манекени. Четири пъти се опитвам да вляза в морето до Шабла и все не мога - лошо време и море. Че искам да кажа да не спираш,щото си ми една от малкото утехи. И ти и всички ,които споделяте.

Поздрави
Аватар
Silent Bob
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 23, 2015 9:02 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от Silent Bob »

rikitikitavi вярно казва Бобо, недей обръща внимание. Аз 2-3 пъти съм влизал на Ной и на мен веднъж ми казаха че съм им плашел рибата. Личната риба в личното море ... Продължавай да пускаш снимки , за много хора е интересно.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от baretata »

Баретата пак се записа.
20160701_123942.jpg
Пашата обича смелите.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от rikitikitavi »

Морето беше мътно, рибата беше редичка ама за сметка на това неориентирана. Скъсаха ми се три хубави кефала и пропуснах няколко. 
Все пак си взех няколко рибки де. Ино попче и 21 платерини и кефали.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от pepo1 »

Отново на Шкорпиловци
Прикачени файлове
20160709_140946-1.jpg
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от baretata »

Браво Пепо, задобряваш все повече.
Пашата обича смелите.
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от Бобo »

Айде да се запиша и аз...

След 5 седмици неуспешни опити да вляза във водата,тази седмица успях! В Шабла водата е топла,видимост около 3-4 метра,подреден пасаж видях само един.Рибата определено вървеше от север на юг.В събота влязох към 6.30 сутринта-морето тава.Отначало вървяха едни дребосъци,дето не си заслужават стрелбата.След около час мотаене почнаха да се виждат малко по-едри платерини.Първа стрелба за сезона и...успех(и аз се учудих). След малко още една риба висеше на кукана.После няколко пропуска,че да не се помисля за голямата работа.Сложих мюрето на около 2,5 метра дълбочина и нищо не се завъртя. После го преместих на 1 метър и нещата се случиха. Един "батко" се отби да поогледа и...нагледа се. Убавец 45 см. кефал. След малко и още един се спря и му беше последната спирка. УБАВЕЦ 50 см. кефал. Стана 10.30 часа и рибата изведнъж спря. Чаках я до 11.30 и ми писна и излязох. В неделя почнах да обличам костюма и като каза ,че ще духа северен вятър...стана ми ясно,че след един час морето ще е пералня и се отказах. И те така ... като за първо влизане 6 риби и хубави емоции. Рибата върви из плиткачите,на дълбокото няма никой, кефали минаваха постоянно,платерините бяха дребни...За сега е това.

Поздрави !
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от boqn_belchev »

Поздравления на всички Пепо и Бобо много радват, Бобо ако качва и по някоя снимка още по-добре ще замирисва на море.
То вярно, че в Неделя много обръщаше аз бях на Болата. Три пъти видях кефалови. Три пъти стрелях и три прибрах. Три часа се разхождах сам. Минка я пуснах преди това да си търси компания. По точно тя ме напусна. Нещо не ми беше по сърце и тя го разбра само я разхождах и не я наглеждах. Та реши да си тръгне.
20160710_153110.jpg
не е много красива снимката та да кача и еда друга
20160710_192105.jpg
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от Бобo »

Абе до сега не съм се опитвал да качвам снимки,ама сега ще опитам.Не знам какво ще се получи...
IMG_20150906_154224.jpg
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от boqn_belchev »

Добре се е станало. Благодаря!
pepo1
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 11:35 pm

Re: СЕЗОН 2016

Мнение от pepo1 »

Днес имаше и пропуски...Даже и Маруся го отнесе покрай един настървен ухажор
Прикачени файлове
20160716_134634.jpg
Заключено

Обратно към “Подводен риболов”