стойка за закрепване на камера.

Модератор: nkolev66

Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

стойка за закрепване на камера.

Мнение от rikitikitavi »

Та човек се променя.
След няколко години гмуркане с различни стойки на камерата излязоха малко изводи.
Та широкообхватните камери фокусират на най-близкия до тях обект. Съответно всички по задни обекти стават много отдалечени. Началното ми закрепване е квадрат над ластиците. Сравнително отдалечено от харпуна и прави не лоши клипове. Проблем е при пренасяне,че харпуна става обемист.

Изображение

Изображение

След това направих захват под главата. Идеални клипове. Ама изстрела направо ти изкарва акъла от изненада. Основно два проблема. Оплита се често въжето в камерата и много лошо държане на харпуна по време на вълна.

Снимка няма.

После сложих странично закрепване над петата. Клиповете както и при първата стойка. Обема е доста малък и почти не пречи на стрелбата. Изключенията са при мъртвак. Тогава повеждането на рибата се затруднява.

Накрая кандисах на стоика на маската. Спираше ме високата цена на.маска със стойка. Ама мерака голям. Оказа се,че маската на салви има възможност за закрепване на стойка с. ..тел. стана идеално. Баланса на харпуна си остана перфектен а клиповете ми харесват повече. Засега ще е това.

Ето и малко снимки за по лесно разбиране.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”