диета за харпунджии в края на зимния период

Модератор: nkolev66

firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Ето и малко от един свирепо гладуващ но научно обосновано http://www.dar-center.com/article/?article=533 и това http://www.dar-center.com/article/?article=532
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от stefannankov »

Пичове, може да продължите да си ги мерите зонално и извънзонално, ама "Научно доказано" е само когато някой може да потвърди независимо от изследователя използвайки неговата методика, но с други обекти на изследване същите факти, като повтори едни и същи резултати няколко пъти независимо от обектите на изследване и дефинираните причинно - следствени връзки. Аз мога статистически да ви докажа че съществува силна , права корелационна връзка между броя на бебетата и броя на щъркелите в градовете. Следователно мога научно доказано да ви твърдя че именно щъркелите носят бебетата. И затова дори не ми е нужна сложна формула и сложно изследване. Само че в това изследване няма да бъдат обхванати фактори като наличие на храна за щъркелите (мишки), наличие на хабитати за щъркелите и т.н - т.е няма да бъдат обхванати всички променливи. Подобно е и при цитираните медицински "изследвания" - хващат един фактор, опитват се да създадат нормализирана популационна група, след което на базата на 200-300 изследвани казват че има зависимост между фактор Х и резултат Y, но са напълно наясно че извън фактор Х има още много фактори които са останали неизследвани и тяхното влияние тепърва се изяснява. Оттам обаче идва неграмотното използване на тези данни, от хора, които премахват контекста и го използват за популяризационни теми. Не ми се занимава сега да ви намеря едни диети с вино, да видите колко добре действа то.. Как "прекомерната консумация" на неопечено червено месо се превърна в "да не се консумира месо", кой е мерителят за "прекомерна" и какво ако червеното месо е варено до разкапване.. имате ли отговори на тия въпроси? .
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Стефчо, ти сам ли написа това :roll: Баси, толкова интелектуално и научно - заеби. Браво ! Иначе, аз не си го меря с никой. Само изложих моята гледна точка, не го набутвам на никого. Знам, че тва ще е обект на ебавки, но кво да се прай. Това ми е любима тема почти 30 г. Иначе от гмуркане нищо не разбирам. Само заглавието ме гмурна тук. :D Беше ми приятно, де :!:
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от stefannankov »

Всеки има право на мнение, само не заблуждавайте читателите че боравите с научно доказани факти. В повечето случаи се цитират изследвания, които са твърде ограничени по обхват, базирани са на разни допускания, и не е редно да бъдат използвани толкова свободно в това да се пишат общовалидни диети и правила. Данните не винаги са факти!!!
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Стефка, какво научно доказателство търсиш :roll: На тези с малко име " професор " в БГ където жънат в 5- 6 ВУЗ-а и лапа само кинти :?: Или на другият тип ' учени', които каквото им заповядат големите акули това пишат и изследват ли :?: Като пример постнах две публикации на Пааво Айрола, ако си ги чел внимателно което ме съмнява, ще видиш , че нищо измислено няма в тях. Това е човекът, който принуди световният хранително-вкусов комплекс :D / ако мога така да го нарека / да влага в продуктите си пресни зеленчуци / салати /. Пример: МакДонадс, КФС и др. А този мега комплекс, според мене е по силен от оръжейния, фармацевтичният и петролният взети заедно и повдигнати на квадрат. И затова този човек, като трън в очите на този целият бизнес беше изпратен, естествено по естествен начин при Създателя. Доказателство две; Уважаваната от мен и предполагам и от теб г-жа Ковачева, през 94-та, при опит да погледа през балкона, агитките скандиращи " българи юнаци", в коридора в жилището и се удря в шкаф и счупва таза. Дежурният лекар я диагностира и определя като ''пътник' . На вторият месец, след 20 дневно гладуване, / само на сок разреден с вода/ без да постъпва в концлагер и последващо захранване тази жена проходи без бастун или патерици :wink: Трето доказателство : След 20 дневно гладуване преди 13 г. стопих и изпиках 8 мм. камък от дясният бъбрек.Предлагаха ми , някакви перли да пия и разбиване с лазер :rolleyes: Още ненаучни доказателства искаш ли :?: Или регистрационните номера на дисертациите :?: Имам хиляди. Но ти не може да ми бъдеш събеседник никога ! Просто си много под нивото ми по тази тема ! Исках да предпазя колегата Годзилата от здравословни измами, но той си знае. Та така Стефка, нищо против теб. Боли ме кура дали някой ще ме разбере или не ! :D
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от GODzillata »

firepd69 написа:...Исках да предпазя колегата Годзилата от здравословни измами, но той си знае. ...

Аз съм зонов хардлайнер, една е Зоната и професор Бари Сиърс е нейн пророк, а всичко друго е ерес! :mrgreen:

Въз основа на откритието на хормоните айказаноиди, отличено с Нобелова награда, Сиърс разработва ясна и лесна за осъществяване система за хранене, с която:
- поддържате умствената и физическата си енергия през целия ден;
- достигате оптимално тегло;
- намалявате до минимум опасността от диабет, атеросклероза, инфаркт, рак;
- подобрявате качеството на живота си.

Препоръчвам на всички неговите книги, а ако не ви се дават пари, ще ви изпратя електронните издания - пък после ще целувате ръка, че са ви били отворени очите. :wink: :D

Fire, угаси малко този огИн де :wink: , вникни в нещата, никъде не става дума за рибено масло от Лидл, а за ултра-пречистено, молекулярно пречистено фармацевтичен клас масло. :idea:
За да стигнеш пълния потенциал на Зоната, трябва да взимаш рибено масло. Най-вече заради арахидоновата киселина,която е основната причина за напълняването. Едно такова маслко е супер - Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgel.

Вместо рИкия, пийте рибено масло! :D :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от GODzillata »

Темата е необятна, има нови и нови гурута, като Dr. Joel Fuhrman:



...и Dr Micheal Gregor:



Истината е някъде там... :smt102 ...или с други думи - сийбаломамата! :smt044

Яжте, пийте и си носете новите дрехи, няма да се плашите от оная с косата:

Изображение

...тя само си коси. :wink: :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от stefannankov »

Всеки учен почва отнякъде, първо като част от научен колектив, после като се докаже сам оглавява такъв. Никой не дава 2-3-4 милиона за изследвания само защото някой имал идея, ако се замислиш малко и ти не би дал, независимо колко е революционна. Ето ти едно контрадоказателство - аз съм изхвърлял по-голям камък от твоя, без да държа диета. Не че в нашата родина не е популярна една с лимони, мед, зехтин и прочее боклуци. Аз не споря че са измислени публикациите на тоя човек, но като цяло се базира на доказателства които си обвързва в някаква хипотеза , която реално погледнато трудно се доказва.
При Сиърс имам подобен проблем - не казвам че публикациите му не струват , но има едно леко подвеждане.
През 1982 има дадена нобелова награда на Бергстрьом, Самуелсон и Вейн (нобелови лауреати по медицина за откритието на ролята, която играят айказаноидите при кардиоваскуларна болест, рак, диабет и ипр. И като прочел тая работа Сиърс си помислил дали принципите за интравенозно доставяне на лекарства не могат да се приложат и при храненето и на тая база дай та пишем за диети. Иначе като му отвориш таймлайна на доктор Сиърс - видиш ли имал не една ами даже две нобелови награди.https://www.drsears.com/about-dr-sears/ ... e-of-work/ . Е, в уикипедия е що годе обективно - https://en.wikipedia.org/wiki/Barry_Sears
Иначе наистина темата е необятна , няма нищо лошо да има публичност на някои от принципите. Айде да не се палим чак толкова.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Стефка, мисля, че за камъка малко послъгваш ама....нали си колега затварям очите веднага :!: Иначе бях се приготвил да попиша малко за алкалните храни и млечните продукти, но след последните постове почувствах такъв срам :oops: , самочувствието ми се смаза :( и така зорлем ще ударя няколко :drinkers: за ваше здраве и мое удоволствие :!:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от GODzillata »

stefannankov написа:Всеки учен почва отнякъде...
...и накрая свършва като един обикновен милионер-амбулантен търговец! :mrgreen: :lol: :lol:

***
firepd69 написа:...бях се приготвил да попиша малко за алкалните храни...
Аз пък мога да попиша малко за алкалнaтa водa...известна още като йонизирана вода/жива вода/кетонна вода и т.н.
Вкъщи ползвам този апарат за йонизиране на водата и си я "помпам" до 10 Ph...,

Изображение

...но сега няма да писателствам, а ще пия :drinkers: една чаша студена вода (алкална!) :lol: и отивам да се гмурна в леглото, така или иначе си направих C02 таблицата за вечерта. :D
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от nabor4eto »

firepd69 написа:и увеличиш в пъти ебането :!: Това е ЗОНАТА ! Уморих се, сипвам си една чаша водка , с фреш от портокал и лимон и чакам да бъдат пратен в концлагер или разтрелян :!:
:shock: ...колега , това за "ебането" :butthead: не го пиши така открито, че не дай боже , жената :smt061 прочете тая тема - край...отиде ми и салатката и ракайката , но иначе съм съгласен с теб за млечните продукти - явно много си чел по темата за храненето
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от Павел Иванов »

Питанка щото отметки си водя .
В дните четвърти и шести само се вечеря ли ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от rikitikitavi »

Поради сериозноста на повдигнатите горе въпроси се наложи да свикам консултационен съвет в състав мене си,аз и рикитикитави. След дълги дискусии се реши следното:
В деня на гювеча не се обядвя. Някакви зеленчуци мое се ръбат за издържане до вядене на гювеча(да се разбира:две ябълки на обят и сериозна шопска салата с ракиика слетобяд)
Шестия ден мое се закуси, но обяд да се пропусни.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от boqn_belchev »

Здравейте на всички! Първо да кажа, че нямам много познания за диетите. Познавам Ники и знам, че първо изпробва нещата при него. Имал съм удоволствието да гмуркам с него. Има способността да систематизира много добре нещата, да ни ги нарязва на парчета и да ни ги поднася. Тази, както и другите теми за подводният риболов са както и с диетите за които пишете. Това е философия и начин на живот. Тук не претендираме за диети за отслабване а за подготовка за сезона. Подводният риболов е свързан и с начина на хранене. Това е една малка част от всичките познания и умения, които има всеки. Със сигурност има много хора, които са стигнали до професионални такива. Благодаря на всички които са споделили!
Аз пробвах и какво се случи. Сутрин кафенце или чай, на обяд супичка, вечер скаридите си бяха от нашите, пържена рибка от кварталният магазин и зелена салатка там само краставичката беше от магазин, винцето и то домашно. Не бях и много послушен, че много празници се събраха. Седмица преди да започна пробвах обиколка на баскетболно игрище със задържане на въздух. Не можах да направя дори и една от около 10 опита. Вчера пак опитах обиколки. Още на третият опит постигнах пълна обиколка. От шести до девети обиколка и една дължина а на десети обиколка и половина.
Диетата е само началото и заглавието. Като прочетете няколко пъти ще разберете, че тази диета не е диета а начин на мислене. Важно е съзнанието. Ники е успял да ни накара да се замислим за началото. Научил съм от него, че успешният подводен риболов е 90% работа на сушата. Благодаря, Ники!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”