сезон 2018

Модератор: nkolev66

boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: сезон 2018

Мнение от boqn_belchev »

Поздравления, колега! Много добре си се представил и разказал.
Този сезон на север е много бурно и рядко става.
На 22 ри и аз гмурках на паметника. Колега от Шабла ми подари места без дори да подозира, че имам празник.
После рибите подарих на един рибар, че нещо се резвика , че съм му заел мястото. Общо взето този сезон риби много, не са едри, но ги има. Стига времето да позволява.
На 22ри сутринта рибата беше по повърхността на обяд на средна дълбочина а вечерта в Каварна пасеше в брега.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: сезон 2018

Мнение от lozzy.68 »

Ч.Р.Д. на ,,баретата.. ! :smt113 Много здраве,слука,късмет,безброй подводни красоти и незабравими мигове ! :smt023 и на равно... !!! :drinkers:
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: сезон 2018

Мнение от boqn_belchev »

След два месеца и половина прекъсване вчера намерих два часа да се потопя. Въпросът беше къде. по обяд наминах към морето и не ми изглеждаше мнаго бистро имаше и мартвак. Въпреки студеното време напълних една голяма туба с топла вода. Дрешките и плавниците бяха в колата вече две седмци ги разкарвам и вси не намирам време. Поех на север и си избрах една от извисните варненски буни. Хем колата се вижда хем не се върви много. Пак имах и въдица и червей за план Б. Спирам на буната оглеждам все същото. Двама колеги хвърлят за заргани, но нямат много успех. Вятър студен, водата мътна, но мерака голям. Набързо се обличам. Днес целта е да пробвам плавниците имам леко съмнение, че ще ми стискат с 5 мм. В първите пет минути усещах как пръстите искат да си намерят място, но нама на къде. После свикнах и дори накрая на гмуркането имах място да поставя палеца над показалеца. Яно са моите плавници. Обиколих района. Малко по-бързи ми се струват от тези, които съм имал до сега, но още е рано за такива сравнения. Чувах и някакав шум от едното перо, но може и така да ми се е сторило. Май се закачаше в кордата на буя, когато се опитвах са го повторя не се получаваше. Може поради това, че са по-дълги да удрям края на перото. На буната доста мътно. виждаха се уви, доста медузи, по дъното имаше попчета, една доста една заргана тормозеше дребните рибки. Рапаните доста дребни, миди почти нямаше. Въпреки това обрах доста от рапаните. После се отправих към рифа. По рифа вече почти няма миди. Камъните са обсипани с дребни бели рапани големи колкото 50ст. От средата на рифа мартвака се усилваше. Беше си и доста облачно и матно. Там на два пъти мернах платеринки. Дори и нямах шанс да повдигна харпуна. Третият път ги видях и решех да използвам татктиката на любопитството. Лагам не в посоката в която съм ги видял а по-посоката в която са изчезнали. Те нали са любопитни и по някога се връщат да ни оглидат ако не сме ги претиснили. така и се случи. Появиха се три не много големи дори направо дребни. Поведох едната и почти не очаквах да съм точен след толкова време на сушата, но рибката остана на въжето. После я преместих и на кукана. Не продължих да ги търся бях си обрал достатъчно рапани и една ми беше добре. Даже вече се сещах как ще я уважа, като я приготвя по спецялен начин.
Изводи:
Плавниците ще стават, вярно, че чорапите са на еден сезон, но за по-голяма част от сезона ще са добре.
Неопрена е много удобен. Върпеки че минах направо от 3мм на 7мм, го обличам най-лесно от всички до сега. Вече разбирам какво е втора кожа.
Какво да подобря:
Да сложа фолио на перата, за да не се драскат.
Да преглеждам оборудването дори и да не го ползвам.
20181115_191514.jpg
20181115_163635.jpg
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: сезон 2018

Мнение от Диканаров »

Честита Коледа на цялото подводно войнство! Здраве във вашите домове и винаги "на равни"!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”