зарган 2017

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Днес проби в черноморец отидох доста късно кам 8:00 до 10:00 два заргана .Имаше още един колега каза че бил от 06:00 имаше 4 и някоя платерина иначе морето бонбон но смоците още ги няма качествено.
jorkatap14
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 4:58 pm

Re: зарган 2017

Мнение от jorkatap14 »

Някой ще сподели ли информация дали се хваща зарган около и във Варна? За тези, които ползват плетено, каква е дължината на шок лидера, който ползвате и какъв възел правите? Аз ползвам плетено 0.6 по японската и флуоро 0.235 и FG възел.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Аз съм с плетено 0,08 с шок лидер 0,20 монофил Ред Девил около 6м. и ползвам възел между двете double uni knot
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
jorkatap14
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 4:58 pm

Re: зарган 2017

Мнение от jorkatap14 »

Благодаря за информацията. Аз залагам на значително по-къс шок лидер около 1.5 м, избягвам възелът да е на шпулата, колкото о фин да е. Ако FG не даде нужният резултат, ще опитам като теб с double uni knot. Има ли проблем с изнизването през водачите и губи ли се от чувствителността на влакното? Моля рибарите от Варна да споделят имформация относно наличието на зарган около града. Поздрави
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: зарган 2017

Мнение от rap66 »

Всеки конец над #0.4 е достатъчно здрав да издържи бомбарда 30 гр. А ако бомбардата наранява влакното, леко нагряване на двата края на тръбичката със запалката решава проблема
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от rikitikitavi »

Вчера на Болата заргани нямаше.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Днес пак на черноморец отново два заргана единият много качествен 54 санта .Имаше още един колега той дръпна две платерини,това от мен засега почивка от проби.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

След като си смених последните три водача на пръчката с по широки , дори не усещам кога възела минава.Предните ми бяха много тесни и не ставаше.Аз знам само този възел за свързване да две влакна и си ми върши работа :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
vasko8008
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 10:20 am
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от vasko8008 »

jorkatap14 написа:Благодаря за информацията. Аз залагам на значително по-къс шок лидер около 1.5 м, избягвам възелът да е на шпулата, колкото о фин да е. Ако FG не даде нужният резултат, ще опитам като теб с double uni knot. Има ли проблем с изнизването през водачите и губи ли се от чувствителността на влакното? Моля рибарите от Варна да споделят имформация относно наличието на зарган около града. Поздрави
Колега ти реално с тоя 1.5 метра шок лидер си си без шок лидер. Шок лидера трява да прави няколко намотки на макарата. Така като хвърляш цялата тежест на бомбардата ще пада на него и се намалят късанията при заямятане. При теб тежета при замятането отива на основното влакно и от тоя шок лидер дето си сложил няма никаква фаида
Аватар
vasko8008
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 10:20 am
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от vasko8008 »

[yandex][/yandex]
Pe6o_Tikvata написа:След като си смених последните три водача на пръчката с по широки , дори не усещам кога възела минава.Предните ми бяха много тесни и не ставаше.Аз знам само този възел за свързване да две влакна и си ми върши работа :drinkers:
Вече си си решил проблема с минаването на възела ама все пак да напиша и по лесният начин за справяне с проблема. Вместо монофил за шок лидер ползвай плетено влакно с диаметър 0.8 или 1 по японската номерация. Така възелът става по-малък по-мек и без мустаци.Минава и през доста тесни водачи без да се усеща. А иначе смяната на водачите с по широки ще ти донесе само позитиви. успех през новият сезон
Minchorna
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 25, 2017 10:39 am

Re: зарган 2017

Мнение от Minchorna »

Този уикенд мисля да пробвам и аз стрелите. Колебая се в ляво от Маслен нос, или да ходя на Агалината (макар, че там най-вероятно ще е цирк за сафрид). Има ли смисъл да слизам по-надолу, или все още зарганата е по на север?
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: зарган 2017

Мнение от bobo_33333 »

Вместо монофил за шок лидер ползвай плетено влакно с диаметър 0.8 или 1 по японската номерация. Така възелът става по-малък по-мек и без мустаци.Минава и през доста тесни водачи без да се усеща.
:supz: Те това е доста добро
Аз там съм пораснал...
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: зарган 2017

Мнение от Ivan_nikolov »

Днес на шкорпиловци 6.45 до 8 две заргани и една илария. Снимки ще кача в галерията че не мога в темата
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес в Черноморец гоооляяямаааа мъка от 06:00 до 09:00 5 кълванета от които 1 зарган и 2 платерини като след 07:30 нямам кълване :fishing7:
Рапорт даден
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
jorkatap14
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 4:58 pm

Re: зарган 2017

Мнение от jorkatap14 »

3 броя от мен за днес - 2 писалки и 1 среден размер на малка дистанция. Имаше много дребна илария.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”