Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от hris47 »

Браво на колегата за слуката ,много добра риба,щом се хващат такива риби по нашето Черноморие,нещата вървят на добре.Аз нямам толкова голяма хваната,най-голямата която съм виждал е около 1,5 кг ,хваната от мой познат по време на съвместен риболов....не знам как ''излиза''от лодка ,ама от брега е много борбена риба с много мощно кълване...Всички които съм хванал съм ги върнал обратно (струваха ми се маломерни) но иначе от пазара съм си взимал за консумация--от две-три лястовици и някоя скорпина става една от най-хубавите супи..
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lozzy.68 »

Не само Лястовица,но и Морска мишка ,не задържам!!! :cry: Уникално красива рибка, има я най-често на кейчето,след вливането на Ропотамо в морето !!! А за консумация съм купувал ,от за жалост ,хванати в мрежите! И в компанията на някой Барбун ,скорпид , сафрид и паур ,става ..... Невероятна чорба ,съгласен съм с Хрис !!! :smt023 :wink: :drinkers:
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от gamon »

Явно е доста разпространена тази лястовица по света. Такава съм ловил миналата година през месец май на източното крайбрежие на САЩ - малко на юг от Бостън. За около 3 часа / по време на прилива / хванах към 15 бр. Интересното за мен беше, че ги лових на спининг с воблери които използвах за риболов на Бас. Рибите бяха между 0.5 и 1.5 кг. Задържах 2 риби, въпреки че приятел ми каза, че тия риби не ги ядели там. Ама аз не им вярвам на американците, защото при първия си риболов там / преди 5 години / донесох в къщи няколко риби - според мен лефери по около 1.5 кг. И тогава дъщеря ми каза, че не харесвали тези риби, защото миришели на риба. А те бяха много вкусни, особено на скара. Странни вкусове имат тези американци. Та и лястовиците се оказаха много вкусни, включително и рибената чорба която направих от тях.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от starcho »

Ласточката съперничи на вкус на попчето но се хваща напролет.На пазара карат от малакия понякога но дребни.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Момчил Димитров »

starcho написа:Ласточката съперничи на вкус на попчето но се хваща напролет.На пазара карат от малакия понякога но дребни.
Лови се от късна пролет до късна есен през цялото време.Може на стръв,може също и на чепаре за сафрид.И на двата начина е удряла лястовица.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

Моята я хванах август,на летния рейд - там наоколо,между корабите няма камъни,
а комшийската лодка извади две скумрии,малко по-големи от едър сафрид.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Сега !!!
Дойде време да си поговорим за КАМЕННАТА РИБА !
Зажаднели за риболов през дългата ,досадна зима,бактисали от вино,ракия и зелева чорба,с изтръпнали от вързване на чипарета и бой по клвиатурата, треперещи ръце........
......дойде пак нашето време да удавим някоя друга кука...!!!
Използвам момента за да отбележа,че риболовът на КАМЕННАТА РИБА е жестоко подценяван,принизяван и низвергван от Майсторския... !?!?!
Но!
ОБАЧЕ !
Въобще не вярно, че е лесен.Да,всеки се прибира с по някоя рибка,но тука думата иде за друго ...
Подчертавам- става дума за бреговия МАЙСТОРСКИ риболов на тази риба !
Там се вижда ,,кой стреля и кой заляга'' ... :fishing10:
Предлагам ,ако и да е писано толкова много за този риболов,все пак да споделим тука някои висши техники ,подходи,методи за взимане на изключителната КАМЕННА РИБА...
Повярвайте ми има майстори,които ще ви отстъпят мястото си на буната и на 5 м. от вас ще вземат 10 пъти повече риба...после пак ще се смените и това ще се повтори,като резултат...Цял ден може да се местите ,като пръдливи и да се приберете с едно дъно риба,да ви се смее жената...

Весели празници!
Стягайте такъмите и опъвайте локумите !!! :D :drinkers:
Морето обича хората,които го обожават !
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bubamara »

Вчера с трима приятели открихме сезона на Панорама . Въпреки ,че си мислехме ,че отиваме по скоро на разходка отколкото за КАМЕННА РИБА то взе ,че се получи задоволителен риболов ,като за сефте.От 16 ч. до 19,30ч. взехме по 2-3 тигана на човек .Закачки доста скъсани такъма и олова ,съответно базици и студена бира времето беше супер.Излязоха и 3-4 по едрички екземпляра ловихме основно на цаца , куки 5-6 номер.
dimi4
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 8:15 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от dimi4 »

Вчера на Траката от таляна изкараха около 5 каси едър карагьоз. На чепаре дали ще се хваща
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от rikitikitavi »

До една седмица почва сериозния риболов на ....гюмюш. Правете правилните чипарета и се кефете по буните. При нормален ден се прави по килограм и отгоре на час. И то седнал.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bubamara »

Колега поясни малко за правилните чепаретата за разцветката ,номер куки, по натруфени ли да са или по постни, отстояние от кука до кука , на спининг или на телескоп без водачи. Благодаря предварително.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от rikitikitavi »

[image]http://media.snimka.bg/s1/4091/034426843.jpg?r=0[/image]
[image]http://media.snimka.bg/s1/4091/034426844.jpg?r=0[/image]
Това са едни от чипаретата. Клечката за зъби е мащаба.
Подробни описания и все необходимо съм писял в книгата дето ми е в подписа.
Основно аз ловя с голи петметрови и три метрови телескопи
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

Ник'Рик - не се пише ( [ image ],
а [img]-[/img].
не ти се виждат снимките бре. :fishing12:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от rikitikitavi »

Ми помогни де. Аз не успях да ги извадя по убави.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Ivan_nikolov »

Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”