Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от ianimar »

а навремето като си правил волти по гезмето,не си ли се нядавал на някоя шавранджийка да ти върже
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от kiril_bulgaria »

Предният пост за шаранджийката ми напомни вица:

Двама приятели си говорят за жените си и единия вика:
– Не мога да ги разбера тия жени! Моята помни на коя дата сме се запознали, къде сме се срещнали, какво съм й казал аз, какво ми е казала тя, в кое кафе сме отишли на първата среща и не можеш да си представиш какви неща още! А аз братче, нищо от това не си спомням!

Другият помислил и казал:
– Виж какво! Ти помниш ли, когато хвана първия си голям шаран?
– Е как да не помня! Беше на язовир Доспат, бяхме отишли петък вечер, 12 април преди 5 години. Петък през нощта нищо не ми клъвна! Чак неделя сутринта видях, че се е закачил, вадих го един час – беше 5 кг! Накрая Пешо влезе с ботушите да го вади с кепчето, щото оня се мяташе така здраво, че мислех, че ще ми изскубне въдицата от ръцете…
– А мислиш ли, че шарана помни?
Изображение
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

ianimar написа:а навремето като си правил волти по гезмето,не си ли се нядавал на някоя шавранджийка да ти върже
Градски,тъй беше ,няма да си кривя душата.Не знам кой набор си,но покрай тази твоя закачка се сетих за едно нещо - навремето във Варна шаврантиите бяха малко/професионални 10-12 и аматьорки, дето се криеха по предприятия и спартакиади/ ,а риба имаше БОЛ ! Сега е точно обратното ... :fishing7:

А за ,,волтата'' ...все някой от старите ще каже,няма начин .....
Срока е докато водата стане стабилно 15 градуса и гръмне първата гръмотевица !
Наградата е едно шише ракия,дъбова ,6 годишен елексир ...
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bullbg »

гледам водата почнала да се стопля 12-13 градуса, да взема да ви поздравя с една песен аз да ви напомня за какво иде реч :) Карагьоз
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

bullbg написа:гледам водата почнала да се стопля 12-13 градуса, да взема да ви поздравя с една песен аз да ви напомня за какво иде реч :) Карагьоз
Сърдечно благодаря ,колега,не съм предполагал ,че има песен за Черноочко ?!?!?! :drinkers:
Тая риба заслужава много песни,въпреки че е малко низвергната-говоря за ширката публика.Като барбуна,чаталкуйрука и даже дракона и меджита ...
Като чуя някой да казва - А бе ,хубава риба ,ама много кости ми идва да го поразходя до Аладжа банк в едната посока...
Тази красавица запълва всички дупки/времево и не само/ в Черноморския риболов,а освен това е с висока кулинарна оценка според мен. За риболова на карагьоз се изписало толкова много,че е тъпо да обяснявам къв кеф е да го вземаш с въдица ...
Наздраве на всички и се молете за грузински вятър ...на водата и трябва само една идея и ... готово !!!

пп
ВНИМАНИЕ ИНФОРМАЦИЯ !!!
Като говорим за карагьоз ,който му трябва да бяга в Балчик ... скъсаха му дирника днес !!!
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bullbg »

Чакала от Варна написа: Като чуя някой да казва - А бе ,хубава риба ,ама много кости ми идва да го поразходя до Аладжа банк в едната посока...
преди доста време и аз бях така, но един много възрастен рибар в Тюленово веднъж ми каза "За да е вкусно месето трябва да расте на кокал. Колкото повече костици има рибата, толко по-вкусно е месото, защото е по-крехко и не е "стипцаво". А и НЕ МОЖЕШ да направиш хубава рибена чорба без кости."
Много му се зачудих тогава и си помислих "тоз съвсем изкуфял" , но 2 дни след това дядото ме извика и ми даде да опитам 2 вида риба. Тогава аз не ги познавах коя каква е, хапнах си доволно. Едната риба определено беше много по-вкусна та питам дядото каква е и той ми каза
"Преди 2 дни ти казах нещо, сега ти го показах и нагледно,тази вкусната риба е барбун, "царска риба" , има много кости, но когато е добър размер те почти не се усещат, а месото е уникално вкусно. Другата риба е черноморска акула, да няма кости, но место не е толкова вкусно"

и така от тогава научих нещо много важно :)
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от kiril_bulgaria »

Шефа, Анани Нанков (тогава на около 65-70г), преди може би 35г, бяхме заедно на Офелия. Че той казваше за попчето и софиянци:

"Ядат, плюят и на майка псуят, ама е най-хубавата риба"
Изображение
Аватар
Новобранец84
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 8:42 am
Местоположение: Първомай/Хасково

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Новобранец84 »

Най- важното е, че през забраната за попчета в Морето с уреда Волта е позволено. :fishing3:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

Е ади кажете що му викат ВОЛТА бре,
да науча и аз нещо на стари години.
Чакала правил волти по гезмето,ний правехме тигели.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bullbg »

КИРО написа:Е ади кажете що му викат ВОЛТА бре,
да науча и аз нещо на стари години.
Чакала правил волти по гезмето,ний правехме тигели.

според мен идва от френското volte - въртене, обръщане
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bubamara »

На 18 .04 проба за харип под аспааруховият мост от 16 до 18.30 двама души 1 харипченце имаше двама вадеха дребна кая . На малкото мостче също имаше хора и те чешеха крастата с попчета.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

Аз като гост на черноморието ми е все Тая какво ще ловя.

Варненци казват-Кая,

На Юг ми казват-днес е тихо влизаме за Попче.

Рибата една и съща,с разновидностите-черни,лихмуси,кафяви.

На юг-чуконта му казват на клатене на чепаре на ръка,

и като го качат до лодката го прибират с дървена пръчка под формата на Четал.

Ако ви заведа в Западна България морските в старо Трънско село,

И ви заговори някой Трънчанин на 90 години-няма да разберете нищо.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stareca »

Към колегите от Варна ,продават ли вече блатен червей по магазините ?Ако може да ми кажете адрес на магазин където има че ми се въртят едни проби на дюни до седмица.В бургас все още няма и не ясно кога ще има.
Аватар
sarfa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 6:30 pm
Местоположение: Малко съм моряче и съм от Бургас и юга

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от sarfa »

Здравей колега. :fishing2: Вчера бях при Слави Косара и при него има вече блатен червей. :fishing3:
Няма нищо по - хубаво от лошото време!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stareca »

Това е много добра новина значи пробите могат да започнат мерси за инфото колега
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”