Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

Ники,напротив - лефера най-добре се лови нощем на дъно и в тъмното,
Чакала е писал останалото.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

msss77 написа:Не знам за сезон но на Тюленово от юли до може би октомври от скалите нощем съм виждал такива торпеда които пръскат сафрида за отрицателно време. Тях търся аз , чернокопа е ясен.Ваглерчето филето и бой.
Най-вероятно филето ще бъде изядено от чернокопа и сафрида,а ти ще береш ядове с гелета защото тях на две,три нули няма как да ги вземеш...
Но ,всеки знае мястото и себе си ! :wink:
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от nkolev66 »

КИРО написа:Ники,напротив - лефера най-добре се лови нощем на дъно и в тъмното,
Чакала е писал останалото.
Съгласен съм и с двама Ви, но при мен (Бургас и на юг) съм ловил на вълноломи с дълбочина на стръвта около 12 и повече метра. На тази дълбочина около 15 метра, си кълват риби до 1,3 кг. през деня, докато през нощта излизат близо до тетраподите и на по-плитко. Балчик на яхтеното дълбочината е по-малка от 7 метра и през деня е възможно да се притесняват едрите риби (там съм ловил кефали преди доста време и съм се гмуркал)?
msss77
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 9:39 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от msss77 »

За дълбоки места на сърф разстояние 100_150 метра и да е подходящо за риболов се сещам за вълнолома Балчик, от Тюленово та чак до естакадата, и самата естакада , която дай боже догодина я завършат че да търсим риба бреговаците на дълбокото и през деня.А относно филетата и тигелите както им викаме на гелетата ясно ми е че ако бутна филенца ще бера ядове с дребосъци.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Пак казвам -друга България !
Тази риба при нас излиза по мръкнало,иначе си кюта вътре някъде с лодкарски афинитет... :D :wink:
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Здравейте колеги :) Предстои ми едноседмичен престой в Ахелой и естественно ще го комбинирам с риболов.Ако някой има информация за местата там , моля да сподели.Да не губя време в обикаляне и лутане :).Поздрави и наслука!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Преди години в Ахелой на гъбата(това е една каменна буна в Ахелой) съм взимал платерини на дъно и бомбарда но от 3-4год. не съм ходил натам .Пред самата буна пролетно време даваше и попчета, ако имаш кепче може да пробваш за скарида , а по тъмно с фенер по камъните може да хванеш и някой рак :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Да гъбата я видях на картата , ще се пробва задължително там :) Ще ми се да дава на бомбарда , че ще уча кумеца на морски риболов .
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

3-ти ден в Ахелой , рибата я няма .Нито на дъно , нито на бомбарда.Няма и една лодка , все едно няма пукнат рибар :)На гъбата нестава да се лови , пускат джетове , банани дърпат и т.н.Поздрави и наслука.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Ivan_nikolov »

madevil_82 написа:3-ти ден в Ахелой , рибата я няма .Нито на дъно , нито на бомбарда.Няма и една лодка , все едно няма пукнат рибар :)На гъбата нестава да се лови , пускат джетове , банани дърпат и т.н.Поздрави и наслука.
До буната под свине комплекса се вижда доста илария ,но съм без такъми и не знам дали ще кълве
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Хмм там ще е кльопачката за рибата значи :)Ще се пробва утре , мерси за инфото
Аватар
Новобранец84
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 8:42 am
Местоположение: Първомай/Хасково

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Новобранец84 »

Здравейте колеги, искам да Ви питам нещо. Тия дни смених водачите на един 4.10 м. стар телескоп, който това лято мисля да ползвам, като резервен за бомбарда пък може и за дъно и сега ми предстои да слагам макародържача и се чудя на какво разстояние да ми е макарата от дръжката. Има ли някаква закономерност или на кой както му е удобно? Гледам тия новите въдици за далечно замятане бая разстояние има от макарата до края на дръжката, някои колеги пък си удължават дръжката за да имат по - голямо рамо, което пак става. Знам, че това е строго индивидуално за всеки, ръст и т.н., но все пак горе - долу да ме ориентирате. Поздрави и Наслука и този сезон!
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

3-4 пръста да стърчи зад лакътя. Сърфовете не ги гледай ,там е друго.И пак оная работа с индивидуалноста...
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
Новобранец84
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 8:42 am
Местоположение: Първомай/Хасково

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Новобранец84 »

IMG_20180731_210016.jpg
IMG_20180731_210034.jpg
Е така се получи пък ще видим как е, въдицата дето съм я купувал пак е 4.10 м и разстоянието оригинално е по-малко от колкото при тунингованата , макар че с нея фърлям доволно, като за новобранец. :D Можеше и по напред към водачите но пробите ще покажат. Тая стара въдица мисля че е Руска но не съм сигурен, по наследство ми е от Чичо ми и имам още една такава малко по къса, имам съмнение, че това първоначално е било директен телескоп с допълнително монтирани водачи и държач но може и да греша. Сега и залях и навивките на макародържача и до утре трябва да е готова за мятане. Извинявам се за това, че пиша малко извън темата. :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

Да това е рашънмашин 80.
Имам я същата,чат пат още я ползвам,ако съм на брега.
Нищо че е малко тежка,има много чувствителен връх.
Добра е и за сафриди,и за попчета,усеща хамсията и с лекота
ще ти вади 200-300 грамови риби.
IMG_0055.JPG
третата от долу нагоре
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”