Синеморец началото на Август.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
chamsi
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 3:10 am

Синеморец началото на Август.

Мнение от chamsi »

Здравейте колеги! Предстои ми да прекарам лятната си почивка тази година на Синеморец, 1-ви - 10-ти Август. Никога не съм и хвърлял въдица в морето, не знам нито монтажи, нито стръв. Някой запознат би ли ми дал съвет, какви пръчки от моите да си взема с мен (Шаранджииски, спининг, мач, фидер)? Къде точно на Синеморец мога да практикувам любимото хоби и как? На какъв монтаж и на каква стръв? Също така там от къде мога да си набавя стръв.. Знам, че ще кажете, че има много такива теми, да чета.. но в няколкото теми, които са уж за начинаещи, не видях никъде да е обяснено за какъвто и да е монтаж. Благодаря предварително!
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Синеморец началото на Август.

Мнение от Риболовец Гб »

Здравей колега,
за съжаление по отношение на морския риболов, не бих могъл да ти бъда полезен. В Синеморец със сигурност има магазин за рибарски стоки, там може да си намериш стръв, а и да получиш съвет за риболова. Ако не си я видял вече, ето ти една тема - viewtopic.php?f=145&t=9875&hilit=%D1%81 ... 6&start=75.
Точно до Синеморец е река Велека - ето тема и за нея - viewtopic.php?f=140&t=79672&start=30. Имай предвид, че от моста нагоре е забранена за риболов. Последно ходих преди две години, ловеше се основно дребен уклей и то в изобилие, също и лупавец, който е защитен вид и трябва да се връща обратно. По реката се виждаха да скачат и сравнително едри морски кефали - не съм пробвал да ги ловя. Имаше риболовци и на плажа, там където реката се влива в морето. Това е от мен, сигурен съм, че ще намериш начин да се насладиш на хобито си.
Поздрави и наслука!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Синеморец началото на Август.

Мнение от bubamara »

Колега отива се на Синеморец за риба есента и тогава може да хванеш всичко илария ,зарган,чернокоп,сафрид.От 1 до 10 август е по сигурно е да хванеш трипер. Но като си мераклия първо мини през Бургаз там има доста добри магазини с качествени такъми и продавачите ще те консултират доста добре. На Синеморец магазин няма най близкия е в Ахтопол НО ТАМ ТАКЪМИТЕ СА ДОСТА КОМПРОМИСНИ общо взето щи вземат парите и нищо няма да хванеш в Ахтопол има още 1-2 магазинченца но ако си отворя рибарския куфар ще убия конкуренцията.За пръчките да не мъкнеш един багажник наи добре е да вземеш някое телескопче с водачи 3,6 - 4 метра или телема4 може и ма4 добре е да е с акция поне до 60 грама за да може да я ползваш хем за бомбарда и да чепаруваш от брега(фидера също върши работа), може да вземеш някое телескопче без водачи 6-7 метра да му вържеш две чепарета(12,11,10 номер куки) и да клатиш с 20-30 гр. олово надвечер за дребна рибка хамсия , сафрид (граца) вземи си челник ,стол бира мезе и си ти удобно място е на фара на Ахтопол на мостчето там става и на светеща плувка за сафрид на червей . С някоя дънарка може да пробваш за кефал на дъно с морски червей(съхраняваш го в хладилника а по време на риболова в хл. чанта и така живее по 1 седмица)с него се лови и зарган на бомбарда то на бомбардата всичко може да удари. Места в Синеморец за риболов има много наи известното е селския Борун питаи местните ще ти го обяснят лесно е там може да ловиш на бомбарда , блесна (за чернокоп)и с чипаре сам пробвал става ама внимаваш има каманак по дъното да не закачиш и да скъсаш.Друго място за същия риболов е на плажа БУТАМЯТА отиваш в наи левия краи на плажа прецапваш през 20 мерта каманаци качваш се на една скала и след нея има 3-4 плоски каманака удобни за риболов. Трето място е ПЛОЧАТА намира се до плажа на велека(има път въобще не се занимаваш със плажа ама е трудно за обясняване) като си на плажа от ляво е велека а от дясно брега е скалист и хлъзгащ тръгваш по него, върви около 20-30 метра прав после леко свива в дяснопо тясна скалиста пътечка вече залива трябва да е зад теб държиш дясно и търсиш дълга полегата плоча която е удобна за всички видове риболов даже и за клатене със телескоп плуука квото се сетиш НАСЛУКА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”