Съвет за риболов на Кара Дере

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
pepel
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 12:19 pm

Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от pepel »

Здравейте,колеги !!!
Тази година решихме с жената да ходим На къмпинг към 22,06,2019 на Кара Дере.Никога не съм пробвал морски риболов,по принцип съм шаранджия,идеята е да си пия бирата на плажа и да си ловя риба на дъно.Имам два хеви фидера но не знам на каква стръв и монтаж да подготвя, какви такъми ще ми трябват?
gogotod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 10:17 pm
Местоположение: Ruse

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от gogotod »

Вземи си морски червеи от Варна, 2,50 - 3 лева за доза! вземи си и такъми за платерина, това е специален такъм с 2 или 3 куки. На повода на всяка кука има едно топче стиропор прави така , че куката да е нагоере, за да не го ядат раците. От брега хвъррляс е бъбрековидно олово около 40-50 метра! Червеите се нанизват откъм главата и задължително да покриват цялата кука и да висят.
i predi i sega shаmpion e CSKA i ...SOMA
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от rap66 »

Щом си шаранджия, си вземи шарснските пръчки 3 или 3.50 лб. Олова 90-100 гр. крайно. Монтаж хеликоптер 2 бр., На 50 см и на 1 м от оловото, 2/3 педя с 8/10 номер шаранска кука. Ако инаш FC, монтажа го направи с него, основно 0.28-0.30, поводи 0.20. Стръв морски червей.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от bobopeli »

Не ти трябват сигнализатори или други индикатори, усеща се направо по пръта :D стойки може да си купиш по морето за пясък, в Бяла май имаше рибарски магазин. Ако има някой местен колега на плажа може да видиш при него кое как. На слука!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
pepel
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 12:19 pm

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от pepel »

Благодаря за съветите,след риболов трябва ли да мия макарите и въдиците със сладка вода.
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от bantumi »

pepel написа:Благодаря за съветите,след риболов трябва ли да мия макарите и въдиците със сладка вода.
Задължително.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от stefannankov »

Гледай ся, като истински шаранджия приготви и стървище - захранка морска дето мирише на развалени чорапи и полуразвалена цаца- правиш топки и хвърляш колкото можеш надалеч.
pepel
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 12:19 pm

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от pepel »

stefannankov написа:Гледай ся, като истински шаранджия приготви и стървище - захранка морска дето мирише на развалени чорапи и полуразвалена цаца- правиш топки и хвърляш колкото можеш надалеч.
Това шега ли е или ...че на мен малко ми трябва
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Съвет за риболов на Кара Дере

Мнение от stefannankov »

Въобще не е шега. Напиши cefalo fishing или гледай риби и такъми епизода за риболов на платеринки на Белополски..
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”