Помощ за избор на блеснарка.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от s_gaitandjiev »

Здравейте колеги
Другия петък отивам на морето да си пробвам късмета. До сега си лових с един телемач Zargana 4.5m с акция 40-80. Имах добри успехи с него- доста чернокоп, зарган и няколко лефера, но за жалост много не усещам ударите и съм решил да си взема някоя пръчка с по-чувствителен връх и по-ниска акция(нещо от сорта на 10-30/40) с която мога да си хвърлям на блесни и бомбарди. Държа да е над 3.3м. След известно търсене из магазините се спрях на въпросните 3 пръта. Знам че има известна разлика в цената на един от тях но все пак кой от тях бихте избрали?
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... ct_id=8444
-
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... ct_id=6453
-
https://fish24.bg/lazer-cobalt-sbirolino-405
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от bubamara »

Колега що не си смениш върха на твойта с един плътен карбонов "жилка" им викат и ще си спестиш някои лев ,а пък като ти се харчи виж в Мегафишинг има два телемача на дайва ще ти вършат перфектна работа по 140"160 лева са и са с такива върхове . Мой приятел има такъв мач ама вече ги няма никъде и са малко по скъпи мисля ,че беше с акция 5_35 перфектен за зарган .
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от rap66 »

Никой от трите няма обявено тегло, което за мен значи "не е за казване"
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от bubamara »

Има ги в спецификация 269,243 само lazera няма грамаж
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от s_gaitandjiev »

Притеснението ми за телемач пръчките е че са с тесни водачи. За това търся някоя спинингова пръчка с по-големи.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от Димо Михалев »

То проблема не е във въдицата,а в тежестта на бомбардите и блесните.Има много изписано на тая тема за акциите,ако хвърляш с бомбарда 40гр няма да е така.Тези въдици ще ти вършат работа,но ако пред теб мястото е чисто и не ти се налага да бъркаш над камъни и тетраподи да извадиш рибата,а дистанциите на хвърляне няма да се променят заради по-широко те водачи.
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от s_gaitandjiev »

Димо Михалев написа:То проблема не е във въдицата,а в тежестта на бомбардите и блесните.Има много изписано на тая тема за акциите,ако хвърляш с бомбарда 40гр няма да е така.Тези въдици ще ти вършат работа,но ако пред теб мястото е чисто и не ти се налага да бъркаш над камъни и тетраподи да извадиш рибата,а дистанциите на хвърляне няма да се променят заради по-широко те водачи.
На мястото на което ловя се изисква малко по-дълъг прът защото ръба на скалите понякога се намокря и ми трябва дълъг прът за да извадя рибока без да стъпвам по лигавото.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от Димо Михалев »

s_gaitandjiev написа:
Димо Михалев написа:То проблема не е във въдицата,а в тежестта на бомбардите и блесните.Има много изписано на тая тема за акциите,ако хвърляш с бомбарда 40гр няма да е така.Тези въдици ще ти вършат работа,но ако пред теб мястото е чисто и не ти се налага да бъркаш над камъни и тетраподи да извадиш рибата,а дистанциите на хвърляне няма да се променят заради по-широко те водачи.
На мястото на което ловя се изисква малко по-дълъг прът защото ръба на скалите понякога се намокря и ми трябва дълъг прът за да извадя рибока без да стъпвам по лигавото.
Значи тия 3.90 ги забравяш или слагаш на тая въдица по-тежки неща,или купуваш друга въдица, много зависи какъв ти е бюджета.
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от s_gaitandjiev »

Димо Михалев написа:
s_gaitandjiev написа:
Димо Михалев написа:То проблема не е във въдицата,а в тежестта на бомбардите и блесните.Има много изписано на тая тема за акциите,ако хвърляш с бомбарда 40гр няма да е така.Тези въдици ще ти вършат работа,но ако пред теб мястото е чисто и не ти се налага да бъркаш над камъни и тетраподи да извадиш рибата,а дистанциите на хвърляне няма да се променят заради по-широко те водачи.
На мястото на което ловя се изисква малко по-дълъг прът защото ръба на скалите понякога се намокря и ми трябва дълъг прът за да извадя рибока без да стъпвам по лигавото.
Значи тия 3.90 ги забравяш или слагаш на тая въдица по-тежки неща,или купуваш друга въдица, много зависи какъв ти е бюджета.
Сегашния ми прът ми стига като дължина. Според мен и да е 3.90 пак ще е окей като дължина. Не е огромна разлика.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от Димо Михалев »

s_gaitandjiev написа:
Димо Михалев написа:
s_gaitandjiev написа: На мястото на което ловя се изисква малко по-дълъг прът защото ръба на скалите понякога се намокря и ми трябва дълъг прът за да извадя рибока без да стъпвам по лигавото.
Значи тия 3.90 ги забравяш или слагаш на тая въдица по-тежки неща,или купуваш друга въдица, много зависи какъв ти е бюджета.
Сегашния ми прът ми стига като дължина. Според мен и да е 3.90 пак ще е окей като дължина. Не е огромна разлика.
И аз така си мисля,слагаш една бомбарда 40гр или една блесна 40гр и си решаваш проблемите.Просто под тия 40гр, които са ти написани като минимална акция тя не може да е толкова чувствителна.
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от s_gaitandjiev »

Димо Михалев написа:
s_gaitandjiev написа:
Димо Михалев написа:Значи тия 3.90 ги забравяш или слагаш на тая въдица по-тежки неща,или купуваш друга въдица, много зависи какъв ти е бюджета.
Сегашния ми прът ми стига като дължина. Според мен и да е 3.90 пак ще е окей като дължина. Не е огромна разлика.
И аз така си мисля,слагаш една бомбарда 40гр или една блесна 40гр и си решаваш проблемите.Просто под тия 40гр, които са ти написани като минимална акция тя не може да е толкова чувствителна.
Въпроса е че искам и да мятам на дребни воблери и блесни №1 . Затова търся нещо с ниска акция за леки блесни и с нормална към 35-40 за бомбарди и тн.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от bubamara »

Колега нали ти писах смени върха на твоята за около 20 лева ти е решен проблема . Просто този връх ще е с по ниска акция ще е значително по чувствителен перфектен за бомбарда , блесна даже и за чепаре до 30-40 гр.олово. Ако си от Варна Огито на печатницата ги прави Тея смени на върховете .
s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Re: Помощ за избор на блеснарка.

Мнение от s_gaitandjiev »

Мерси за коментарите колеги. В крайна сметка се отказах от толкова дълга пръчка защото повечето варианти не ми се ловкаха. В крайна сметка си взех Daiwa black gold spin 2.90m 10-40gr.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”