Риболов на чернокоп и лефер от брега

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от ianimar »

евала за монтажа на дъно .п.п с риболова на плувка и тези телове мисля че няма да имаш успеш,то ва е мое мнение.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dantho.mihov »

Благодаря erols! Ясно и нагледно в два-три поста. Същевременно просто и ефективно. Без да си губя времето да чета много страници, за да отсея ценното.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dantho.mihov »

Имам въпрос към erols, а и към съфорумниците ни. Erols показа как е свързал трите куки с вирбелчета и халкички от реотанова тел. Въпроса ми е реотановата тел запоява ли се ? Предвид корозията на морската вода.
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от checho_58 »

Проводниците за нагреватели, с високо съдържание на хром и никел (неръждавейка), трудно се запоява с кален припой, дори и с много агресивен флюс!

Иначе, много изчерпателно и добре обяснено от erols, за което заслужава само адмирации!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dantho.mihov »

Благодаря колега ! Ще го пробвам с полувъзел тогава, пък във водата ще си покаже.
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от jivko.uzunov »

Нагряваш ухото на куката,разтваряш я и прекарваш другата. И не ти трябва халкичка.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

Защо не ползвате проволки само не ми е ясно?
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от erols »

zazturbo написа:Благодаря на колегата Еролс,босфора си е друга бира,но мисля да пробвам методите ти през следващия сезон на гръцкото море.Ще ти съм благодарен ако споделиш нещо за методите на риболов на Лаврак.
Колега "zazturbo", ще се постарая в най-скоро време да отворя нова тема, където ще споделя и методите за риболов на Лаврак.
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от erols »

pepericos написа:Много изчерпателна информация.Браво.Искам да попитам колегата Еролс за риболова от брега на паламуд.Ние тук/на Халкидики / го ловим на самоделно направена плувка от фибран.След нея вирбел и полиангистро с подвижна тежест около 50 грама.Стръвта е ПРЯСНА сардела.Замята се от понтоните на пристанището максимално на вътре.На плувката се монтира и светеща ампула,защото се лови вечер.Тази есен имам около тридесет хванати паламуда по около 800 -900 грама.Имах и един кило и триста.Имам и един голям провал- един паламуд ми отмъкна пръчката,понеже я бях оставил ей така на понтона без да е застопорена някъде.
Колега, с удоволствие бих споделил своя опит относно риболова на паламуд от брега, но за да не се смесват темите и да не се получи тема в тема смятам, че ще е по-добре да споделим знанията си в отделна тема, отворена специално за риболова на паламуд.
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

Еми хайде действай зимата е време за размисли, трябва се понаучин това онова .....
Последно промяна от XegouX на Съб Дек 22, 2012 9:46 pm, променено общо 1 път.
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от erols »

dantho.mihov написа:Имам въпрос към erols, а и към съфорумниците ни. Erols показа как е свързал трите куки с вирбелчета и халкички от реотанова тел. Въпроса ми е реотановата тел запоява ли се ? Предвид корозията на морската вода.
Колега Михов, реотановата тел не се запоява, а се връзва от едната страна към халкичката на куката и от другата страна към халкичката на вирбелчето. Ако погледнете по-внимателно на снимките ще видите как са вързани...
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от erols »

XegouX написа:Защо не ползвате проволки само не ми е ясно?
Колега, в снимката с номер 10 (Рис.10) съм показал монтаж с тапа, където куките и вирбелчето са вързани с проволка (или както го наичам аз - стоманена тел)... Но аз по принцип избягвам или рядко използвам проволки в тези монтажи понеже след първата употреба много бързо се деформира проволката и при повторното закачане на стръвта (филето от сафрид), стръвта не стои добре, а това оказва отрицателно влияние на кълвенето на лефера/чернокопа.
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dantho.mihov »

erols написа:
dantho.mihov написа:Имам въпрос към erols, а и към съфорумниците ни. Erols показа как е свързал трите куки с вирбелчета и халкички от реотанова тел. Въпроса ми е реотановата тел запоява ли се ? Предвид корозията на морската вода.
Колега Михов, реотановата тел не се запоява, а се връзва от едната страна към халкичката на куката и от другата страна към халкичката на вирбелчето. Ако погледнете по-внимателно на снимките ще видите как са вързани...
Благодаря ти erols ! След празниците започвам да подготвям монтажите по твоя метод.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

erols написа:
XegouX написа:Защо не ползвате проволки само не ми е ясно?
Колега, в снимката с номер 10 (Рис.10) съм показал монтаж с тапа, където куките и вирбелчето са вързани с проволка (или както го наичам аз - стоманена тел)... Но аз по принцип избягвам или рядко използвам проволки в тези монтажи понеже след първата употреба много бързо се деформира проволката и при повторното закачане на стръвта (филето от сафрид), стръвта не стои добре, а това оказва отрицателно влияние на кълвенето на лефера/чернокопа.
Колега моите уважения написал си много хубави неща за риболова .Аз обаче съм длъжен да си защитя тезата :) От проволки до проволки разлика голяма нали !Пробвай със Surflon на AFW 7x7 knotable със найлоново покритие говоря за ултратънка проволка, тая година ми подариха едно парченце догодина ще си поръчам от интернет.Иначе ползвах такава на quantum 1x7 тая година и се родих.Тея приказки не кълве , виж не стои естесвено ги слушах цяло лято,и пак ловях повече риба от другите.цял месец убеждавах авера дето ходим с него на риба че губи и най накрая му увря главата :D .Има си възел да вържеш проволката на куката така че да си остане права ненакъдрена , после залагането на стръвта става без да чупиш/ огъваш проволката.Като изкараш риба от водата не я пускаш по кея да се мята нагоре надолу , а си я държиш да виси на въдицата докато я откачиш.Когато откачаш рибата хващаш куката , а не както някой правят хващат бидема и почват да въртат и сучат.И така си имаш права проволчица.И въпреки всичко ДА понякога се накъдря , на риболовен излет ми се е случвало да сменя най много един път бидема.Това за мене е по добрия вариант отколкото да ползвам големи ченгели шлаух или кука в кука и прочие.Кука номер 4 или 6 да лапат и хайманите покрай чернокопа 10-15 сантиметра проволка и бидема завършва със 50-80 сантиметра месина 0.16-0.18.А според тебе реотановата тел (кантал)и разни вирбели не ги ли усеща рибата?
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dobria1 »

XegouX написа: .Има си възел да вържеш проволката на куката така че да си остане права ненакъдрена , после залагането на стръвта става без да чупиш/ огъваш проволката

Един въпрос: Как връзваш 2-та кука (спомена горе че не ползваш метода кука в кука) ???
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”