Риболов на чернокоп и лефер от брега

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

Ето някоя снимка.....
Изображение
Изображение
За тая втората снимка не ме питай защо съм ги вързвал тия дебели ченгели мислел съм нещо ама и аз не знам какво :roll:
Иначе ще се опитам със снимки ,куки номер 5/0 и телефонно кабелче да обясня как става номера
Развивам си от ролката проволка колкото съм преценил че ще ми трябва за бидем, не режа нужната дължина .Слагам примерно 1 см отгоре да предположим че токова ще поемат възлите +още малко за възела които ще поеме вързването със месината (там ползвам олбрайт възел)
Изображение
Правя първата намотка като използвам лопатката на куката и жилавоста на проволката така че да остане "ухо" ...
Изображение
Втората намотка е леко пристегната тя ще бъде подвеждаща за другите.Останалите са по стегнати но не прекалено (да кажем между 5-7 намотки)
Изображение
Пускам проволката като придържам намотките така че да се освободи напрежението на проволката ако има такова
Следва завършването на възела като свободния карй отива във оставения "клюп/ухо"
Изображение
Леко стягане на възела,като стягането става със клещи от единия краи другия държа със ръка проволката която идва от ролката
Изображение
Изображение
Оправям/завъртам възела във посока така че бидема-проволка да застане където трябва, ако е далече от от края на куката го коригирам .Следва по сериозно стягане
Изображение
Изображение
Тази свободна намотка която беше първа затваря възела.Премахване на ненужния край....
Изображение
Оттам нататъка следва втората кука по същия начин. Естествено преценя се нужното разстояние което ще се остави между куките.....
Изображение
Същата процедура......
Изображение
Изображение
Изображение
Стяга се като се държи куката и края със клещи
Изображение
Изображение
Който желае да пробва .Надявам се да е станало ясно със тези импровизирани снимки. :drinkers:Не случай казвам да се стяга със клещи , ако почнете да стягате със ръце като омотавате проволката около пръстите или ръката си ,задължително ще я накъдрите.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dobria1 »

Колега имам само една молба,би ли оразмерил дебелината на проволката като я снимаш до една кибритена клечка или топлиика (ако ме разбираш) защото на тази снимка Изображение
куките може и 4 номер може да са но може и 5/0 да са (говоря за голямата)

п.п. и още нещо да питам,ако може: колко риби(бройки) имаш изкарани с 1 такъм от най-горната снимка :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

Куките са VMC първата е номер 2 втората номер 4
Изображение
Снимката не е от най добрите :?
Ето ти данните от микрометъра куката номер 2 е 1,1мм , а проволката е 0,15 мм.До тях има Mustad за да прецениш същите номерации (тях не съм ги измервал).Статистика не водя колко риби хващам на бидем преди да го сменя, ловил съм и със доста накъдрен защото ме е мързяло да го подменя.Най много риба съм ловил като съм бил на точното място във точния момен :D .Късане на куки ,проволки, чупене на плувки загуба на тежести всичко това е консуматив.......
Ето тука има още снимки http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=141&t=67472
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

Да попитам колегата erols в турския ареал на черно море колко големи лефери ловите? Гледам турски клипове във тубата големи рибоци вадят да му се невиди?!
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от erols »

XegouX написа:Да попитам колегата erols в турския ареал на черно море колко големи лефери ловите? Гледам турски клипове във тубата големи рибоци вадят да му се невиди?!
Да, вярно е колега... Аз по принцип много рядко ходя на риболов в черноморското крайбрежие, понеже Мраморно море ми е съвсем наблизко. Преди около три седмици ходих на риболов за лефер на босфора и бях хванал лефер с дължина 48 см. и двайсетина по-малки леферчета, но сега вече лефера почти отмина през босфора към Средиземно море и в момента при нас се лови предимно сафрид. А всъщност сафрида при нас може да се лови целогодишно.
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от barutchiata © »

erols имаш ЛС. Извинявам се за спама но виждам, че не си видял пощата си.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dobria1 »

Премълчах си за таз проволка,но тъй като сме се зачепили с "приятеля"-така ме прекръсти колегата
Мисля че форума е да се споделя най-добрия и най ефикасния начин,и проволката не е от тях,от доста години го практикувам това и много черги на колеги съм запалил :wink: :wink: :wink: и през това (с проволката минах) преди 4 години и доста риби съм хванал с такъв такъм но не е най добрия и ефикасен избор.Някъде из боклуците ми имам няколко вида(добре е че ги пазя че тази година ще ми потрябват в Испания)
Да се правят изводи от тази година не е редно защото беше кал от риба и не е критерии,при капризна риба ефекта е коренно различен.Няма да се впускам в подробности щото 2-3 сраници няма да ми стигнат(това ми е най-болната тема в риболова)

А на "приятеля ми" който се подиграва с разни слънчеви очила и снимки на риби ще покажа и аз някоя снимка
XegouX написа:
Изображение
Изображение

Оууу да не забравя да поздравя и да спомена на "личния ми приятел" че тия гадинки съм ги ловил на оная проволка. Загубени риби да вземат да забравят да си свалят слънчевите очила , не я виждат проволката .Така хем чернокоп си хващам хем събрах една чанта слънчеви очила .......
Аз рибките си ги правя така,но не са ловени с проволка :wink:

Изображение

а рибките са такива

Изображение

по средата на снимката има и оразмеряване,сафрид,чернокоп и ...........

Изображение

Някой ще каже не е по темата щото не са ловени от брега,просто да споделя колко ми е болна тази тема
а ето и рибки точно по темата,мога да поствам снимки от последните няколко години но няма смисъл ето 1-2 и от брга се срещат горепосочените риби

Изображение

Изображение

Ванката пък да не почва със снимките че по неговия край бяха 2-но а за 1-ва година ги лови ама им е майстор :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от XegouX »

Браус на колко мили от брега ги хвана ?
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от ianimar »

това с рибите на масата ми се струва фото измама :prayer:
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от Дядо Иван »

ianimar написа:това с рибите на масата ми се струва фото измама :prayer:
Не е измама колега ,ами е "майсторлък". Ние в нашия край така му викаме. И не само така им викаме ,ами и се учим от подобни майстори. А като почнем да ловим и ние ,отиваме да им благодарим. :!:Аз се понаучих малко и веднага благодарих за съветите и чалъмите .
Снимки няма да показвам,щото са много.Много вечери и много риби.Благодаря ти Митак!!!
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от Моряка »

Изображение Аз имам обещана почерпка на Траката Изображение Че ще попиваме от опита на Уважаемите Колеги :wink:
А сега де? :roll:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от dobria1 »

ianimar написа:това с рибите на масата ми се струва фото измама :prayer:
Не е Янкич не е,ама това е за друга тема.Обичам да оразмерявам затова ще пусна още някоя снимка от друг ден :wink: :wink: имаше и дни с риби но без снимки :?

Изображение

Изображение
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от Д.Граховски »

Някой може ли да ми даде инфо относно риболова на лефер на Несебър,ще съм там от 22.08 до 25.08.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от Д.Граховски »

Някой може ли да ми даде инфо относно риболова на лефер на Несебър,ще съм там от 22.08 до 25.08.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов на чернокоп и лефер от брега

Мнение от Д.Граховски »

Някой може ли да ми даде инфо относно риболова на лефер на Несебър,ще съм там от 22.08 до 25.08.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”