Моля за малко помощ

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
geno77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 12:14 am
Местоположение: Пловдив

Моля за малко помощ

Мнение от geno77 »

Здравейте,колеги другата седмица заминавам за Царево и ме интересува какъв занимателен риболов мога да практикувам по това време там? Мисля да ползвам фидер но не знам каква риба да търся,места (кей или скали),монтажи,сръв и дребни тънкости (местни хитринки).Много ще съм благодарен на компетентна и адекватна информация.Поздрави.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Моля за малко помощ

Мнение от ianimar »

може да пробваш платерините на дъно или бомбарда,за дъно от рибарски магазин купуваш такъм за дъно,олово над60гр./ако го позволява фидера/ и морски червей и си ти.за места немога да ти помогна.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Моля за малко помощ

Мнение от Hills »

Ами аз не съм местен ама съм живял 3-4 години в Ахтопол и Царево(Мичурин) по работа.
Попчета може да си ловиш всеки ден на мида на дъно или парчета сланинка- абе това яде
всичко. Понеже на някои хотели тръбите с фекалийте отиваха точно в морето те рибите се хранят там . Летуващите ловяха ароматните попчета и се къпеха сред кефали от фекалии.
Сега не знам дали са им забранили това и дали имат пречиствателна станция.
Риба си копувах на кея от рибарите с лодките направо с касите и бум в фризера паламуд и калкан цацата ми е подаряваха защото няма да си хабят място в фризера за цаца.
Аз на риболов ходих на делтата на река Велека -Синеморец преди Резово .Там е по красиво и по чисто място !!!
Сега може да се е променило нещо.
Преди на центъра имаше маршрутки. Взимаш една хладилна чанта с бири и докато ги изпиеш-
ще се освободи място за хванатата рибка !!!
Интересното е че попчета имаше и в реката доволно на километър от морето.
Последно промяна от Hills на Пон Юни 22, 2015 7:49 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Зл.Атанасов
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Окт 05, 2014 7:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Моля за малко помощ

Мнение от Зл.Атанасов »

По това време може да отидеш на бившата резиденция Перла в Приморско и от двата кея да мяташ на дъно за платерина.На бомбарда (потъваща, плаваща и бавно потъваща) няма да имаш успех.В самото Царево също може да метнеш за платерина долу от кея на пристанището, направо в залива.Ако не ти се практикува морски риболов мръдни до р.Велека от дясната страна на моста, след наряда на гранична полиция.Мястото е много удобно и можеш да хванеш речен кефал, луповец (връщай го обратно, че е в червената книга), белица и др. видове риба.На устието на р.Резово, предимно попчета с малки размери.На реката има сом и шаран, но след поратала, а там няма да те допуснат.Може да опиташ и на р.Караагач, Дяволска река и р.Ропотамо от дясно на моста в посока град Бургас - град Царево - от другата страна е резерват и е забранен риболова.
- Риба, ама цаца...
- Цаца, ама риба! (“Кит”, 1970)
Grigor.S.
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 6:34 pm

Re: Моля за малко помощ

Мнение от Grigor.S. »

Здравей, аз не съм също от Царево, но всяка година ходя на море там и разбира се риболов. От местните знам много хубаво място за риболов на края на скалите при големия плаж на Василико. Ходенето до там е малко бавно, но може да се мине и с кола. Хубавото там е че водата е по-дълбока и студена, което е по-добре за риболов през лятото, но за сега не знам какви са условията.
Успех и наслука:)
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Моля за малко помощ

Мнение от maranzika »

geno77 написа:Здравейте,колеги другата седмица заминавам за Царево и ме интересува какъв занимателен риболов мога да практикувам по това време там?
Здравей колега.Би ли споделил как протече риболова,че утре ще заминавам и аз на там...Взел съм една пръчка и мисля да пробвам платерините на дъно...Доколкото разбрах трябва да ги търся в района на плажовете,ама ще видим....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”