морски дар за стръв

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
vetsov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 9:41 am

морски дар за стръв

Мнение от vetsov »

Изкам да попитам във лидал продават тарелки морски дар .Могат ли да се ползват за стръв и как става ,а също замразени сърдини
:fishing11:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: морски дар за стръв

Мнение от lozzy.68 »

По принцип да, но този вид "стръв" освен, че излиза много скъп е и не-много ефективен, защото съдържанието му не е черноморско и така наречената "стръв " съдържа калмари, октоподи, скариди, миди, рачешки рулца и т.н. Тези съставки са полубланширани и замразени, в което няма нищо лошо с цел съхранение, но за риболов трябва да бъдат размразени много бавно, в противен случай се разпадат, което означава, че бързо ще паднат от куката и съответно са неефективни и неудачни за "предполагам" дънен риболов! Класическата стръв за дънен риболов е скарида и бял "хам"- бял ем от рязана граца, сафрид, хамсия и т.н. Наслука през новият сезон на теб и всички риболовци...
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: морски дар за стръв

Мнение от недялко радков »

На морския дар,ако го приготвиш както трябва,можеш да хванеш мен примерно за компания за виното :lol:
Като истински "морски дар"можеш да получиш от морето,като си го уловиш сам скариди,миди и рапани,бяла мида,астахос и т.н.,с които ще ловиш поповете с успех!
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2492
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: морски дар за стръв

Мнение от kukukuka »

купувал съм морски дар за 1,30 лв.и съм ползвал само октоподчета.за кая е супер.
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: морски дар за стръв

Мнение от starcho »

Купи си един калмар или пипала от магазина ,таман на пролет бялото месо се откроява на камъните и ежилаво
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: морски дар за стръв

Мнение от icefire »

то и аз иЗкам ... ама нема..........
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”