Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Повод за създаване на такава тема, е една препирня в друга тема - ,,Кефалови риби'' !
На въпрос: - Къде и как,колега отговори...
-Ами ела и виж.../нещо такова/

Уважаеми гости на Варна и морето,
за риба ходя от мого ,много години...На море,на сладка,в чужбина...
Винаги съм вярвал в един принцип - Търси местния,той знае !
И до болка познавам усещането,когато ,,местния го няма'' !!!
Безкрайно съм наясно,какво предизвиква нашата ,,краста'',като отидем на далечно място и то с различна от риболова цел - ей така да оставиш жената и децата да плажуват и да метнеш за нещо...разходи,ядове,разочарования.............

Е,тука в тази тема питайте/и аз ще питам,защото не се притеснявам да науча нещо на стари години... :wink: /
Питайте какво яде,къде яде,защо яде...как се взема и т.н.
Майстори за 10 дена няма да станете,нито ще изловите морската риба...
Но пък ,шанса да се накефите е необозрим !!!

Ето ви пример:
1. В момента яде сафрид,илария и платерина...
2. Местата са Варна - залива с буните,пристанището,Аспарухово-Карантината и Петрол,Галата,Черноморец,Ветеран,Св.св Константин и Елена/х-л Рубин.../,Кабакум/Ной/,Слънчев ден/буната/,Зл.Пясъци /буната,Балчик/плочите/,Икантълъка/Белия бряг/,Калиакра/Зеленка/,Болата,Тюленово,Шабла/камъните/,Дуранкулак/всичките плажове/...
Всяко място си има специфика,но имайки предвид,че морския риболов не е от най - трудните,шанса ви е голям !
Когато има риба,се гребе с лъжица... :D
По тези брегове,не си давайте труд и не горете напразно бензин ,при западен и южен вятър/изключение могат да правят само големите бухти...но !!!/
Не купувайте от магазините подозрително евтини такъми и бройте морските червеи във вестника... :wink: - няма по-кофти вариант от това ,рибата да дава ,а вие да сте без ем...
Дръжте червейте в термо кутия !
Мокрете червея преди да заметнете !
Чипаретата за брегови риболов се различават от лодкарските ,както и от тези за нощен риболов!
И не само чипаретата...
............................................................................................................................
Винаги гледайте местните,какво правят...личи си кои са... !!!
Такива ,едни работи ...

Уважаеми колеги/местните/,
няма да издадете ,кой знае какви тайни, ако кажете на гостите, нещо за морските рибки !
Тук е мястото да кажа,че има невероятни колеги във форума,които не пестят време и сили да обясняват !

Уважаеме колеги гости,
питайте,уважавайте местните и пазете Морето !

Наслука !
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от emo vasilev »

Много полезна тема , дано хората отиващи към тази част на морето да я ползват !
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от ТТ лови по реки »

Много яка тема :smt023 ,мерси на колегата от Варна дето я почна.Дано да се развие в правилна посока,и да е полезна на всички.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от garfield_90 »

Рядко темите се развиват в правилна посока, заради други всезнаещи, можещи, не признаващи и не уважаващи чуждото мнение и труд хора, но наистина и аз се надявам да излезе добра и полезна тема. Поздравления на автора, че иска да сподели своя опит с по-младите колеги или тези на които морския риболов не им е най-силната страна.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Благодаря,радвам се ,че се прие !
Наслука и помнете,че въдичарството е забавление,а когато се съчетае с други забавления,става ГОЛЯМО ЗАБАВЛЕНИЕ !!!

Старите казваха- ,,Морето е бременно'',което означаваше за нас - Сега е момента !!!
Е,аз вече съм стар и казвам- МОРЕТО Е БРЕМЕННО .
Вие сте !
Морето обича хората,които го обожават !
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Dragan123 »

Колега чакал мисля че ти някъде беше написал че на вълнолома нощно време може да се лови на бомбарда и на булдо такъма като за заргани ли го правиш или нещо по-различно?
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Нещо не е наред - не мога да пиша отговори на лични и липсва пост ?!
Поста е писан в бързи и беше отговор за такъма,но...
Може да е в мен проблема ?!

Колега,приемам въпроса с траленето,като дружеска шега ...
Можем да отидем да потралим някой ден, със седми,осми номер... :wink:
Траля само,като скъсам ваглера на нощния,щото моите са много ценни... :D
Като нищо, ще се видим на риба...а,може би се виждаме,а ?!
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от emo vasilev »

Проблема не е в теб ....Мненията на всеки новопостъпил се одобряват от модератор - това е направено за да бъде предпазен сайта от атакуващите реклами на руски сайтове.Личните съобщения на новорегистрираните пък са свързани с определен брой мнения .Търпение още малко !
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Dragan123 »

Сто процента се виждаме.Въпроса всъщност не беше шеговит беше ми интересно защото някой път като отида още по тъмно да мятам бомбарда за заргани или иларии някой път хващам не малко сафриди и се чудех дали някой лови така целенасочено.:D
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Няма начин да не сме се засичали някъде , последните пъти ходих на моста под аспарухово , уви във вторник времето изигра лоша шега с нас и ни прибра по къщите. Днес също мисля да пробвам пак там вечерта , ако искаш давам си номера 0894/981054 звънни да се разберем :). Наслука на всички. Дмитрий се казвам .
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Dragan123 написа:Сто процента се виждаме.Въпроса всъщност не беше шеговит беше ми интересно защото някой път като отида още по тъмно да мятам бомбарда за заргани или иларии някой път хващам не малко сафриди и се чудех дали някой лови така целенасочено.:D
Ето ,сам отговаряш на въпроса !
Само не разбрах,какво общо има траленето с вземането на сафрид със заргански такъм ?!

Добре е ГОСТИТЕ да знаят ,че заргана ,илария,сафрид и чернокоп се ловят по един и същ начин ,но с различни такъми !Разликата е в поводите/бидемите/ и куките...Но изключения си има,разбира се - прибират се иларии на заргански такъм,сафрид на чернокопски,чернокоп на иларджииски,платерини на сафридски ...
Роля играе и стръвта - всички тези риби си падат по морския червей...
Морето обича хората,които го обожават !
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

madevil_82 написа:Няма начин да не сме се засичали някъде , последните пъти ходих на моста под аспарухово , уви във вторник времето изигра лоша шега с нас и ни прибра по къщите. Днес също мисля да пробвам пак там вечерта , ако искаш давам си номера 0894/981054 звънни да се разберем :). Наслука на всички. Дмитрий се казвам .
Ще звънна и ще се видим !
Сега си правя разни опити в Района на Кранево - Златни пясъци...
Във вторник ,какво се е случило под моста ? Аз бях в Балчик и беше супер за риболов ,но в 17.30 температурата беше 28 градуса при почти пълно безветрие ,а влажноста 94%,мараня 600-700 м. видимост - а бе,АД !!!

Наслука !
Морето обича хората,които го обожават !
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

emo vasilev написа:Проблема не е в теб ....Мненията на всеки новопостъпил се одобряват от модератор - това е направено за да бъде предпазен сайта от атакуващите реклами на руски сайтове.Личните съобщения на новорегистрираните пък са свързани с определен брой мнения .Търпение още малко !
Благодаря ти !
Проблема е в изчезналия пост,който беше отговор на колегата Драган 123...
Ако може модераторите да направят нещо !

Наслука !
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Еми във вторник , тъкмо се появи рибата и даже да не вярваш течението почти спря . Загърмя и почна да пръска на едри капки , с тея карбони трябва да си луд да останеш да ловиш :). Всеки по колите и дим да ни няма.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bobo_33333 »

Много добра тема
И хубав диалог става
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”