Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

Това го установих случайно,
Режа си сафрида на дъската,
И опашката и главата хвърлям
Около лодката,нанизвам си
Парчето риба на едната кука,
На другата четвърт пилешко сърце
И пускам,след малко вадя лихмуси,
И в устите им и главата и куката със
Стръвта :shock:
И аз си мислех че течението ще
Ги отнесе далеч,но явно
Пред Китен,къде са градинките на
Километър и нещо били сме точки
Няма течение.
Иначе хранилките са фидер,имам 2 кг
Такива по 100 гр.
FB_IMG_1552649669886.jpg
Те колега днес проверява точно тия места
За попчета,ние още по навътре влизаме.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

Няма тема за калкан от няколко години, та затова пиша тук.. Та първи проби на Шабла вчера... от 6,30 до 13,30 ч. С 2 сопи на дъно и една на бомбарда - никой.... ама клъвване нямаше, само раци...До мен имаше още двама с 5 сопи и при тях не видях някакво движение до към 14 ч... Е.. простреляхме новата макара , пробвахме плетеното как ще е .. Мятах със 150 гр. с клатене да видим на североизток колко мога да метна при насрещен и те така....
Sea hunter
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 01, 2019 5:03 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Sea hunter »

Поморие на пристанището попчета . За час 50 броя. Дребно до средно. Има хайвер. 2-3часа следобед. На скарида.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

:fishing1: Предвид затоплянето на водата, южния вятър тия дни и морското течение предвиждам че първите съобщения за сафрид от южното черноморие ще дойдат не по-късно от 6 май! Казах!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

То и миналата година дойде
Около Гергьовден,
17 градуса вода е вече,
Връзвам яко.
IMG_20190501_180833.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stareca »

stefannankov написа::fishing1: Предвид затоплянето на водата, южния вятър тия дни и морското течение предвиждам че първите съобщения за сафрид от южното черноморие ще дойдат не по-късно от 6 май! Казах!
Проби на 9-ти май два часа от 06;00 до 08:00 риби никакви проби и на 11-ти май този път три часа отново без бели риби само от тия дето бодът лошо това от мен мястото е Агалин борун.
Водата не е 17 градуса не повече от 14 е ако беше 17 щеше да има някакво движение. :(
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Здравейте колеги , имам едно предложение.Да разискаме въпроса с теченията ,как помагат или пречат на риболова.Мисля ,че ще бъде много полезно за всички колеги.Така или иначе повечето от нас ползват интернет за следене на вятъра , вълните и теченията.Аз използвам Windy и съм много доволен от информацията която дават.Поздрави и наслука .
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

Водата е средно с 3 градуса по-студена от миналата година, когато по това време е била 18 градуса още от края на април.... Чак сега почна да минава 16 на юг....Отиде то до юни за Сафрида по Варненско. Има хамсия, няма граца, много пасажи дребни зарганки се виждат по буните... ай дано да са предвестник някакъв...
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от El Pescador »

stefannankov написа:Водата е средно с 3 градуса по-студена от миналата година, когато по това време е била 18 градуса още от края на април.... Чак сега почна да минава 16 на юг....Отиде то до юни за Сафрида по Варненско. Има хамсия, няма граца, много пасажи дребни зарганки се виждат по буните... ай дано да са предвестник някакъв...

тез дребните зарганки ,дали не са пясъчница (така наречената ува ) ;)
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

Моя приятел в Приморско казва,
Че сафрида,ги подминава с някакво
Течение,което върви,от Ахтопол,та до
Бургаския залив.
Преди е било друго.
В дълбокото е 10 гр водата.
Сафрида се чувствал в поне 15 гр вода добре,в дълбочина вървял някъде около 15 метра.
Между резиденция Перла и Маслен нос
Са били най-силните риболовни места,
С дълбочини близо до брега,
Вече там е заградено за мидени полета,
Те се скъсани,но въжетата остават
Под водата,и се късат много Чепарета
В района,а рибата там седи.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lozzy.68 »

А ,има ,,чалъм ,, да не се късат или по-малко да се губят (главно в търсене ,кагато я няма) ! :D :drinkers:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

Има,добре че имам хора там,
Различни в инфото от теб Лози :wink:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

Днеска пред Галата и на Даляна малки количества сафрид чувам нещо... На Ной преди ден лодкар излязъл с 2-3 кг. сафрид... Граничар ми обади че към Бургас го скъсвали с лодки... ама няма кой един рапорт да даде... Люси ти нещо от Маслен нос репортаж нямаш ли, чувам и там било дащно...?
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от El Pescador »

stefannankov написа:Днеска пред Галата и на Даляна малки количества сафрид чувам нещо... На Ной преди ден лодкар излязъл с 2-3 кг. сафрид... Граничар ми обади че към Бургас го скъсвали с лодки... ама няма кой един рапорт да даде... Люси ти нещо от Маслен нос репортаж нямаш ли, чувам и там било дащно...?

те когато са му звънели да му кажат ,той е връзвал чепарета и не ги е чул :lol:
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Не виждам постове на чакала? Дано е жив и здрав колегата , много информация и съвети дава.Поздрави и наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”