Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
dim
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 6:24 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от dim »

Привет на всички! Предстои ни пътуване този уикенд до Тюленово и, разбира се, рибарската душа не я свърта, ще трябва да се намокрят макарите. Имам ли някакви шансове в този район в момента? Освен каята излиза ли нещо друго? Наздраве!
valio_suzumar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:02 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от valio_suzumar »

В Поморие каква риба може да се лови от брега сега?
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

Основният риболов е на попчета с въдица с чувствителен връх, при тежест 10-20 гр. за да се засича без голяма амплитуда на въдицата. Може да се пробва и за хариб на чепаре, на север в мрежите все още излиза карагьоз.
valio_suzumar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:02 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от valio_suzumar »

Помориици няма ли да споделят нещо?
Аватар
hgtod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 3:28 pm
Местоположение: Бургазъ Репутация: 0.1

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от hgtod »

Аз не съм от Поморие, но утре съм там за попче и ще докладвам. Миналата и по-миналата седмица пак там доста слабо...
Аватар
hgtod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 3:28 pm
Местоположение: Бургазъ Репутация: 0.1

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от hgtod »

Отписвам Поморие като дестинация за попче от брега - само дребосък, а някои даже се скриваха зад оловото :lol:
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Вчера под Аспарухов мост , към 14:30 отидох да проверя има ли риба .Един възрастен колега още с първото хвърляне улови два хубави хариба .Имаше много вятър и голямо течение към езерото.Същият сподели че се ловят харибчета и кандидат карагьози , но упорство му е майката. Чакаш и хвърляш.Интересното в случая , че ги взе много горе .Наслука :)
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Ами ,то упорството къде не е необходимо ?
Особенно при ,,вътрешно,, време, проверката на канала е задължителна!!!
Търсенето трябва да е отгоре надолу.Оптималния вариант е двама ,трима колеги един до друг,на 2-3 дълбочини.
Не забравяйте ПЕРОТО !!!
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Лошото е , че при голямо течение има много водорасли които се носят и пречат на риболова :) Шкарпа откъм Аспарухово ли е по- близо или откъм Варна? И още нещо , никой не споменава за вечерния риболов.Има тема от миналата година по това време , че вече се е ловяло нощем на бомбарда под моста? Освен на чепаре може ли да се излъже на плувка с монтаж за чернокоп, но с по-малки куки? Голяма хамалогия е с чепарето , особенно с редки риби :) А и не видях да пробват с двойни чепарета.Само да оздравея и ще я пробвам и аз :) Наслука.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

По-добре пробвай с тапа да задържиш чипарето горе ... това е един стар добружански пиниз ,който работи! :fishing10:
Два са начините- единия е фиксиран монтаж на чипарето,другия е подвижен ,мисля че всеки знае как става това .Майсторите работят с 5-6 м. толеранс,даже повече...
Добрата новина е ,че по този начин чепарето работи във вертикална и хоризонтална посока,т.е. прави функционално ветрило.
В този случай няма нужда от двойни-тройни чипарета, а макса е 10 бр. куки.Мен ,ако ме пита някой,аз си бича с 5-7 куки.
Това, ДОНЯКЪДЕ решава проблема с водораслите ,замятанията,теченията,комшиите и т.н.
Течението и силния вятър са проблем за този начин !
Комшиите са също проблем ! :ANAL:
Не съм ловил карагьоз на ем с чернокопски такъм. :butthead:
Шкарпа на такива места можеш да го проследиш по три начина - с водолазен костюм :wink: ,с оловно топче по дъното ... и като гледаш шамандурите за преминаващите кораби... :drinkers:
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Тапата от тея оранжевите ли имаш предвид (30,40,50 гр.).Стопирането е интересно как се прави , едва ли е със два стопера за сладководен риболов които ползваме , че ще мърдат постоянно ми се струва. Стопер и зад стопера мачов възел ? За риболов на ем , във форума от 2012 в темата има една снимка с една кука и на нея или трицона или хамсия се виждат .Затова ми стана интересно като любител на плувката , дали няма да се лови така :)
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

madevil_82 написа:Тапата от тея оранжевите ли имаш предвид (30,40,50 гр.).Стопирането е интересно как се прави , едва ли е със два стопера за сладководен риболов които ползваме , че ще мърдат постоянно ми се струва. Стопер и зад стопера мачов възел ? За риболов на ем , във форума от 2012 в темата има една снимка с една кука и на нея или трицона или хамсия се виждат .Затова ми стана интересно като любител на плувката , дали няма да се лови така :)
Да,стават тези тапи!
Можеш да използваш лидера и да твориш стопа...там може да сложиш всичко за не се се мести много,много ...
Има и нещо друго- зависи с каква пръчка работиш и на каква дълбочина ?!?!?! Ако си със 5м. сопа ,а чипарето ти е 1м. нали се сещаш ,че проблема със стопера е един ,а със 3 м. е друг по-различен?!
Добрата новина е ,че 30-40 гр. тежест изхлузват много яко и може да слагаш тесни проходници и съответно стегнати ,малки стопчета!
Лошата е ,че дърпат яко и натискат стопа нагоре,а това се мултиплицира с всяко придърпване-пропадането на чипарето предизвква удар по стопа !!!!!!
Да, ама правилната калибровка и дублиране възел-стоп- може да помогне за решаване на проблема...
Аз доизкусурявам тапите в проходната тръбичка ,има такива с много малък,ТОЧЕН/пасващ/ отвор и се получава.
Ще подскажа -сега е топло и лидера може да се опъне лесно,до съответното изтъняване... възел, като при леферското чипаре с мека месина и след това отпускане до впиване на насуканото ...Работи !

За ема- нито съм виждал,нито съм чел ...но неведоми са пътищата Господни..............
Наслука !
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Евала Чакале !!! Дай боже повече като теб в тая държава и форум най- вече :) Само обясни каква е разликата от 3 м и 4 , 5 м за тапата?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от rikitikitavi »

Ми комфорта на работа е разликата. Знаете ли какъв кеф е да работиш с шест метрово болонезе с 40грама тежест и без тапи. Където искаш там си водиш чипарето, а мекия връх не позвооява да се късат устите на рибите...
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

madevil_82 написа:Евала Чакале !!! Дай боже повече като теб в тая държава и форум най- вече :) Само обясни каква е разликата от 3 м и 4 , 5 м за тапата?
Сърдечно благодаря!
Дал Господ и други ...морски,сладководни колеги...
Има доста готини пичове !!!

По същество !
Не толкова за тапата,колкото за мястото на възела ,разбирай стопа .Има значение дали е в шпулата или някъде по водачите !!!
Работата с дълъг прът е наистина удоволствие,както каза колегата.Всеки си избира сам ,дали да сложи тапа или не !
Ще го питам обаче ,ако е на първа буна в Кранево на каменисто дъно и дълбочина има няма 3м., как ще стане без тапата???!!! И не само там...
Аз си бруля с една тунингована болонеза 5м. - 190гр. и реагирам според мястото...В куфара винаги трябва да има място за ТАПА !!! На гореспоменатата буна, видях миналата година един блед човечец да пита някой има ли една в повече,защото се беше нахакала именно там...А да гледаш до тебе гол след гол и да пръскаш чипарета ,като бюлетини ,не е работа .
Морето обича хората,които го обожават !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”