Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

madevil_82 написа:Имам въпрос към старите кримки :) Зарган може ли да се лови нощем някак си??? Вчера на Петрол като се стъмни и завря от заргани на 10-15 м от брега.При положение , че има светлина от базата и от към Аспарухово , няма ли да гони блесната?Поздрави и наслука.
Де да знам, дали съм стара кримка...
Тоз южния си няма друга работа,ами подлудява риби и рибари !!!
Не съм ловил никога заргана вечер ,ама съм бил на муларене навремето.
Прави се на кълбо и така си мисли ,че се пази .
Да не би да е имало кучета отдолу в твоя случай ?!
В такъв случай, няма да се въздържа и ще бруля с блесната или с воблера пък да видим кой ще измъквам...
Задължително е !
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Точно ти ми трябваше Чакале :)Немога на 100%да кажа , понеже я видях с периферното зрение , но май ще е както казваш ти.Довечера ще взема и блеснарката пък да видим , кой какво , къде и защо.
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Пробвах с блесната , капо - много плитко и събира водорасли на куките.Ако има зъбатковци то ще трябва с воблери.За жалост нямам подходящи за целта :( малограмажни са и няма дистанция с тях.Поздрави и наслука
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от ianimar »

воблерите също ще събират водорасли
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

madevil_82 написа:Пробвах с блесната , капо - много плитко и събира водорасли на куките.Ако има зъбатковци то ще трябва с воблери.За жалост нямам подходящи за целта :( малограмажни са и няма дистанция с тях.Поздрави и наслука
Ще си позволя един съвет -
Винаги да има в чантата по някой Попер намират се и по 90 гр. и можеш да ги мяташ ,колкото си искаш.
Има моменти ,когато кучето не може да им устои,направо полудява и това ги прави задължителен атрибут !!!
Имал съм случаи в джуруми,когато са единствен вариант за вземане.
Такъв беше и момента миналата година,когато на брега сафрида завря и аз за 5 минути се сдобих с 2 лефера по 800 гр.
А беше лято !!!
Морето обича хората,които го обожават !
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

Чакале, някаква прогноза за Петък и Събота? Водата още е топла.. вятъра ще стихне, шансове имаме ли?
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

stefannankov написа:Чакале, някаква прогноза за Петък и Събота? Водата още е топла.. вятъра ще стихне, шансове имаме ли?
Бе то ,ако някой може да прави такива прогнози ,направо взима Нобелова награда ! :D
Снощи мъртвака не попречи да се вземат по 4-5 риби на вълнолома и то доста прилични.
Каквото и да говорим ,утича се вече...
Но,аз съм твърдо за риба и това е !
Добре е да се знае ,че на мръкване е най-дащно !
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

Чакала от Варна написа:...................Но,аз съм твърдо за риба и това е !
Като си замине чернокопа,чакайте сардина и змарид,и си мисля,че са вече тук.
Ако в неделя котките не са по пътищата,може да съм в морето.
Ще търся тези две риби,и най- вече поп.
По възможност да не е на пости. :lol: :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

КИРО написа:
Чакала от Варна написа:...................Но,аз съм твърдо за риба и това е !
Като си замине чернокопа,чакайте сардина и змарид,и си мисля,че са вече тук.
Ако в неделя котките не са по пътищата,може да съм в морето.
Ще търся тези две риби,и най- вече поп.
По възможност да не е на пости. :lol: :lol:
Ти само гледай къде са вечер РК-тата и недей да бързаш със змарида и поповете ! :D
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Чакале , обяснете на новодошлите с кои бомбарди трябва да се лови.Всмисъл 2,50 ; 5,00 и 7-8 лева , това са цените им.Бях свидетел в неделя как едни и същи бомбарди (черни ) еднакъв грамаж , но с разлика в цената от 5 лв. Няма дистанция , майсторлък или нещо от сорта , просто са потъващи до определена дълбочина .Е познайте кой беше победителя ;).Досега не съм чел никъде , да се коментират ??? По- запознатите да споделят от опита си :)
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

madevil_82 написа:Чакале , обяснете на новодошлите с кои бомбарди трябва да се лови.Всмисъл 2,50 ; 5,00 и 7-8 лева , това са цените им.Бях свидетел в неделя как едни и същи бомбарди (черни ) еднакъв грамаж , но с разлика в цената от 5 лв. Няма дистанция , майсторлък или нещо от сорта , просто са потъващи до определена дълбочина .Е познайте кой беше победителя ;).Досега не съм чел никъде , да се коментират ??? По- запознатите да споделят от опита си :)
А,имаше бе,някъде бях чел нещо по въпроса...
Както и да е.

Аз,щото съм дърт вече,трудно се оправям с тия новите бомбардировачи... :D
Коефициенти,моефициенти/става дума за тия с разноцветните ленти и цифричките/ ...
Работя си с едни стари очукани ,ПРО пише на тях - 1,5 м. ,2м. и 3,5 м./имам ги защото, не че не ги губя ,ами навремето бях взел количество.../ Разликата в скороста на прибиране е малка, по разбираеми причини,обаче аз ги ,,разнообразявам'' с върха.Вдигам ,свалям- въпрос на усещане е,чалъми необясними ...ама те ,,слушат и се подчиняват'' !!! :wink:
Бомбардата ,трябва да е като подводница бягаща от разрушител...
Не мисля ,че в твоя случай, някои са взели именно защото са им са скъпи бомбардите !
Просто са влачили в пласта !
Добре, ама евтините пък не ,,съвпадат,не се водят'' много,много ... Е и ,какво правим ?!
На случайноста и на капризите на рибите ли да разчитаме ???!!!

На този риболов ,според мен има три основни принципа ,изключая супер качествата на въдичаря ,линиите и т.н. :
1. Гледай кой взима и с какво взима-тука няма как да обясня ,какви грешки стават с мене-гледат някаква тъмно сиво черно и окачат ония намалените боклуци ,дето сякаш от асфалт са правени,ама...
2. Ползавай винаги КАЧЕСТВЕНИ бомбарди,те подлежат на добро управление и с малко опит и мислене... :fishing1:
3. Дебелината на пласта и местонахождението му !!! Може да се прихване от комшиите,може с различни бомбарди/губейки ценно време/,може и да си сам и с една ,ама наистина ИСТИНСКА БОМБАРДА да ,,обходиш'' всички дълбочини търсейки пласта. И оттам ,обаче иде въпроса - знаеш ли във всеки момент КЪДЕ е бомбарадата ,къде си намерил рибата ,откъде си я измъкнал,за да ловуваш именно там при следващите замятания ,докато не си смени дълбочината или не си бие камшика нанякъде !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Успех,все още е тука,дано съм бил полезен с нещо ! :drinkers:
Морето обича хората,които го обожават !
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Неделя прогнозата е обещаваща :) Въпроса е на север или на юг да я търсим зарганата , иларията? Много се чудя , дали пак на Кранево , Златните , Дружба или Бяла , Шкорпиловци , по на юг много става пътя.До колко градуса на водата може да се лови около Варна? Поздрави и наслука.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Ivan_nikolov »

madevil_82 написа:Неделя прогнозата е обещаваща :) Въпроса е на север или на юг да я търсим зарганата , иларията? Много се чудя , дали пак на Кранево , Златните , Дружба или Бяла , Шкорпиловци , по на юг много става пътя.До колко градуса на водата може да се лови около Варна? Поздрави и наслука.
Рибата си е още тук. На Шабла дава добре, за Балчик и Кранево също чувам за добри резултати за миналия уикенд, но къде я видя тази обещаващата прогноза ?
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от madevil_82 »

Gismeteo.ru Облачно , но без дъжд и горе долу вятъра бива.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”