Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

hris47 написа:--някъде четох че солеността на Йонийско е 34-36 промила,докато на Егейско пада на 23-24.На Черно море не знам ,но имайки предвид реките и това че е затворено--трябва да е доста под тази на Егейско.Та затова някак си невероятно ми звучат твърденията че няма такива риби в Черно море....щом има 5-6 килограмови лавраци :drinkers: :drinkers:
16-17 промила е,а лястовици се хващат и по 4кг,лавраци над 10кг има,Злия
миналата година беше измъкнал един минокоп към 16кг.
Вчера се чухме с него,тралят около Созопол тези дни,вадят
много едра трицона,има и доста граца между трицоната,чат пат
по някой чернокоп,и доста акула.
Това е моята лястовица иначе,хваната на чепаре 10-тка

https://youtu.be/LSEfpuOjt-A
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Повтарям,като папагал - в Черно море има лефер ,има гофани и това е !
Рядкост е да се дигнат горе на джорум,има няколко обяснения за това...
Сега е момента да направим една калибровка,връщайки се в годините назад,когато Имането определяше критериите.
До 80 гр. е дафинов лист/не нося такава риба в къщи/,до 500 гр. е чернокоп,до 1.500 е лефер,нагоре е гофан.Това е мойто виждане за тая работа.Малко е консервативно ,но ...
Колегата,който казва ,че си има градинки е безкрайно прав! Не ги обитава,но ги проверява с по-голяма честота.
Ето ви един жокер - разберете къде муларят зарганата и сте вие!!!
Айде още един - проверете всички зауствания в районите си,особенно ако има цехове,фабрики за рибни консерви и др. /ама май вече няма/...е да ама има плажни ресторанти !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Пречиствателните станции въобще не са за подценяване !!!
Има един стар принцип - гледай попчето и си мисли за лефера !
Няма какво да се лъжем - рибата е при СКАТАТА...е Хрис ще ви каже какво е ската! :D :wink:
Морето обича хората,които го обожават !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8344876686

Клип с лястовицата

На номер 8 кукички на чепаре

И мойта
Screenshot_2018-03-11-11-20-41.jpeg
Работил съм с пилкер 100 грама.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от hris47 »

От 16-17 до 34-36 промила разликата е огромна...ето защо черноморската риба е по-вкусна от всяка друга,особенно сафрида,както каза Люси--тука има огромни сафрди-кокали-ама не го ли ядеш докато е топъл,като изстине става на ламарина , и котките не го ядат даже.Затова е добре рибите тук да се мариноват преди печене.Колкото до ''ската'' та-прав си ,Чакале,тук на такива места се намират трофейни лавраци и ''бафи''( големи кефали над 5-6кг) иначе гофарите следват пасажите от кефал и платерина.Знам за класификацията при нас -чернокоп,лефер и гофан,интересното е че тук няма такава-всички са гофарита,в някои случаи(особенно когато наблизо има чужденци за да не разберат за какво става дума) им казват''даганоря''--та чуете ли малаките да споменават това ,да знаете че са излезли гофарите. :lol: А 16кг минокоп си е вече рекордна риба-за тук поне не съм чувал да е хващан по-голям от 7-8кг. :drinkers: :smt023
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Чудя се ,с какво ли ще ни изненада тая година ?! :fishing6:
Прогнозите са хубаво нещо ,но се иска задник да ги онародиш,тъй да се каже...
Да,лихмуса е налице барабар с някакви странни присъствия на риби,дето кво правят тука по това време ,само Оня знае ...
Според мен ,тук е мястото за прогнози ,виждания,спомени в годините и сравнения...докато още не ни навалила рибата ,де !!!
Няма страшно,всеки греши...защо да не кажете ,какво мислите по въпроса,пък какво толкова... ?!?!?! :fishing7:
Например на мен ми се чини,че отделни екземпляри от някои видове/на които мястото им беше другаде/ презимуваха тука/отсам Босфора/,което е малко странна работа ,ама...
За хубаво ли е,за лошо ли е ......................................................... :?
Морето обича хората,които го обожават !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

В София се появи чернокоп по 20 см

От корабите тия дни.

Комшията,е готвач карат им

Прясна риба,като сафрид и чернокоп

Само черноморски,щото клиентите

Това търсят,а са само богати.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
reyal
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 11:09 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от reyal »

Да , и един мармот завиваше станиол
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lozzy.68 »

А бе ...морски са ,но не Черно... !!! :wink: :drinkers:
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Бе ,смейте се вие ,смейте се ...
Като почне да зимува тука ,да не ви измръснат скандилчетата да ги гоните по декември,януари ...
То и за маслините така се съмнаваха,ама на...
Морето обича хората,които го обожават !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

Тая зима и у Рим падна сняг.

У Гърция,сериозно си Валя и дъжд и сняг,

Не е доволен и Христо от риболова.

Днес чак излезе теза,че нашето

Море е черно,щото много се бонтува.

Един комшия,разясни че щом е по

Малко солена водата,плътността и пада

И вълнението е по силно съответно.

Преди е било езеро,много отдавна.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от hris47 »

lusienn написа:Тая зима и у Рим падна сняг.

У Гърция,сериозно си Валя и дъжд и сняг,

Не е доволен и Христо от риболова.



Ами то и сега си вали, а вчера валя поне десетина пъти за по 20-30мин,ама дъжд ли е -днес гледам че са отворили преливниците на язовира.Даже на два три пъти дъжд вали -слънце грее--абе..гръцка му работа..Колкото до риболова--ми то няма такъв при това време,повече от месец не съм ходил,на два- три пъти - ха да се оправи и пак се подкара на дъждове.То ако е само дъжда--с дъждобрана ще стоим ,лошото е че много често има и светкавици,та не рискувам да ме намерят на пръжка :D :lol:
kuka70
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 12:23 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от kuka70 »

IMAG0175.jpg
от Галата късна есен
IMAG0176.jpg
вече е препарирана 1,8 кг
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Не мога да не кажа едно голямо БРАВО и да не пожелая на всички такива слуки !
Морето обича хората,които го обожават !
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lozzy.68 »

вече е препарирана 1,8 кг ..... Лично аз,бих я снимал и пуснал !!! :? Снимката е достатъчно доказателство,за майстрлък и късмет!!! :smt023 Още повече,че стар морски вълк,като тебе,Чакале,знае много добре,че тези Красавици,си живеят по двойки !!! :smt045 Какво ли се е случило с ... ..ежката,, ....?!?!... :smt102 :drinkers:
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

lozzy.68 написа:вече е препарирана 1,8 кг ..... Лично аз,бих я снимал и пуснал !!! :? Снимката е достатъчно доказателство,за майстрлък и късмет!!! :smt023 Още повече,че стар морски вълк,като тебе,Чакале,знае много добре,че тези Красавици,си живеят по двойки !!! :smt045 Какво ли се е случило с ... ..ежката,, ....?!?!... :smt102 :drinkers:
Ей това е проблема с тия риби!
Има едно нещо,което се нарича ЛИЧЕН ИЗБОР !Всеки знае себе си...Аз съм правил компромиси и не съм правил компромиси !!! Важно е ,според мен ,е да има баланс стъпил здраво на културата,самоконтрола,самоуважението и Познанието !!!
Не е грях да вземеш трофейна риба-грях е да го правиш непрекъснато !!!!!!!!!

пп
Лястовиците ги пускам винаги,при мен е закон.Така ме научиха навремето и толкова.
Морето обича хората,които го обожават !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”