зарган 2017

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес скромно и от сърце 35 заргана и 7 платерини , това 06:30 до 11:30 като поне 15-сетина се откачиха при ваденето.От години не ми се беше случило да се ровя като кокошка в дозите си и да обирам дребните парченца за да ловя на тях.Поздрави и наслука :D :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: зарган 2017

Мнение от lozzy.68 »

Поздрави за слуката !!! :smt023 Това с червея го играх ,вчера сутринта.а беше закупен ,Петък ,вечерта като супер пресен !!! :shock: Няма да споменавам,магазини и т.н. ,но повече ,няма да се повтори !!! Наслука и :drinkers:
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Не колега червея беше прекрасен но явно не съм се изразил правилно.Заргана кълвеше добре и не му пукаше какъв е червия.Като ми свършиха двете дози (от тях обрах първо хубавите червеи) взех да ровя за всяко парченце останал червей , нанизвах ги по2-3 по стеблото на куката и бидема и взимах.Алчност кво да се прай борба за още една риба за буркани :lol:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Днес добър риболов горе долу се получи отидох сравнително къснокъм 06:30 но все пак се ориентирах в обстановката.Специални адмирации към колегата от по предния пост Пешо ,въпреки лудницата сутринта на скалите и гъстотата на колеги ми предложи място до него.Та сега за риболова риба си даваше цял ден лових от втория етаж три метра височина малко трудно се работеше но все пак към 12:30 завърших с 48 броя .Този сезон нямам късмет да хвана още платерина на бомбарда .Когато си тръгвах рибата още си продължаваше да кълве но адцки ме зацепи главата
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от stareca на Нед Сеп 17, 2017 7:43 pm, променено общо 2 пъти.
jorkatap14
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 4:58 pm

Re: зарган 2017

Мнение от jorkatap14 »

Здравейте, колеги! Моля за информация, какво е положението със заргана край Варна?
Успешен сезон на всички!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от Митко Кирилов »

jorkatap14 написа:Здравейте, колеги! Моля за информация, какво е положението със заргана край Варна?
Успешен сезон на всички!
Трагично, колега! За разлика от преди, когато заргани по това време започваха да се ловят на север от Варна и около Варна, сега истинското начало на сезона е на юг от н. Емине. След 5 неуспешни дни на проби, днес си дадох почивка и се надявам нещата да се променят. Може би трябва да се изтегли сафрида и тогава във вакума да се настанят зарганите.Кой знае?
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: зарган 2017

Мнение от Ribar »

Не знам дали това инфо ще ви е от полза, аз не ловя зарган, но преди около седмица, когато влизах с лодка за сафрид и пред нос Галата и на Траката натралих няколко без да искам, на сонара се показваха доста плътни групи. Разстоянието не беше възможно за достигане от брега, но нямаше повече от 250-300м.
Това е, което знам...
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
slavv
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 9:23 pm

Re: зарган 2017

Мнение от slavv »

Северно от Варна, днес , от 7.30 до към 12.30 триисетина риби
среден размер , върнати 4 - 5 дребосъка, наслука :fishing3:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Днес следобяд проба за час и половина с половин доза от четвъртък , ми кълвеше си .Една бърза десятка и бегом че времето взе да ме притиска.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Харпунджия
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от Харпунджия »

Къде е това,колега? Някой с актуално инфо от "The Bay" във Варна има ли? За след обяд става въпрос след 18.00?
На каква стръв я ловите златната рибка бре?!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес голям сулган ,на няколко пъти ми уми краката и очите.Рибата рядка , дребна и капризна с мноо мъки излагах 20 заргана и 2 платерини.Това от 06:30 до 10:00 :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Днес и при мен слабичко,от09:00до 12:00 осем заргана .Периодично се вземаха по една две риби имам и две откачени .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес риболова започна мноо силно но закратко в 7:30 започна да притъмнява , загърмява и засвятка не наделеч от нас но към 08:00 пръчките започнаха да бият ток и с колегите се отказахме , малко след това заваля,Почаках в колата до към 09:30 но времето так и не се проясни и си бих камшика.В крайна сметка за час и малко взех 24 заргана
Колеги имам въпрос?Как се спасявате от осите по време на риболов , направо ми ракостиха червея , кацаха ми и по ръцете , голям късмет че не ме жилнаха.Около кофата ми все имаше по 5-6 оси
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: зарган 2017

Мнение от Burgas_Vaq »

Това на Крайморие ли колега?
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: зарган 2017

Мнение от Бобo »

Pe6o_Tikvata написа: Колеги имам въпрос?Как се спасявате от осите по време на риболов , направо ми ракостиха червея , кацаха ми и по ръцете , голям късмет че не ме жилнаха.Около кофата ми все имаше по 5-6 оси
Покриваш го с парцала,дето си бършеш ръцете.Така хем не го пече слънцето,хем не го стигат гадините.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”