зарган 2017

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от Митко Кирилов »

stareca написа:Прясно инфо от мой приятел днес на ахтопол гръцкото училище двама човека от 10:00 до 04:00 130+ в дъжда само те са били на боруна рибата е вземала стръвно цял ден.
Нормално за края на сезона: рибата се е събрала на юг, а на север-само единични бройки. :lol:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
du6ev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 31, 2015 11:02 pm

Re: зарган 2017

Мнение от du6ev »

Днес в Балчик циганската буна 1 зарганче.Доста народ се събра към обяд, някои хванаха други не ,аз трябваше да тръгвам дано е станал добър риболов после.
ivenceto
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 6:57 pm

Re: зарган 2017

Мнение от ivenceto »

Не е имало риба по Северното Черноморие изобщо, но на Шабла броили 20 трала!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Зарганския сезон си продължава тук на юг преди два дена имам 30-на риби на юг от царево от две места общо като на едното имам две за 3.5 часа .Вчера също имам инфо за добри количества около 30 един колега даже 60+ пак доста южно.По моя преценка е възможно до средата на декември да се ловят подобни количества около ахтопол.Да похваля и варненските червеи в момента са първо качество две дози се равняват на четери в активния сезон-това без да преувеличавам.Хванах се да броя едната доза 58 броя втората ми артиса че и на 2лева ко му плащаш :D
jorkatap14
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 4:58 pm

Re: зарган 2017

Мнение от jorkatap14 »

Днес край Варна 3 броя зарган и 1 изтърван. Още с първите 2 хвърляния се хванаха 2-те риби около 09:00 часа. Бурно море, мътилка и много водорасли. Беше труден риболов, но времето беше топло и приятно.
barabando
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:53 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: зарган 2017

Мнение от barabando »

Вчера ( 26,11,2017) от 13 до 16ч. на Рубин на панелите 3 бр. не много едри заргани. Днес 27,11 пак там от към 11ч до към 15ч - 6бр. и две изтървани- 4те бяха приличен размер. Като всички риби ги хванах между 13 и 14ч.
пробвах и един иновативен за мен метод - понеже работя с 2 куки на едната доната поставих силикон , а на горната слагах червей . И 6те риби ги хванах така , като 3 от рибите бяха нагълтали и силикона. Не знам дали имаше ефект , но тримата колеги които бяха на високите панели до мен мисля че имаха общо толкова.
IMG_20171127_155147.jpg
IMG_20171127_130405.jpg
IMG_20171127_130327.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:fishing2:
zargani
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 15, 2017 7:16 pm

Re: зарган 2017

Мнение от zargani »

Здравейте колеги! Тази събота мисля да си опитам късмета за последно за този сезон който между другото е първия в който целенасочено ходя за зарган. Мисля да пробвам към Приморско но не знам местата. Моля някой да ме насочи. Благодаря предварително и поздрави на всички!
Аватар
ribarya
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 6:08 pm
Местоположение: Варна

Re: зарган 2017

Мнение от ribarya »

Хващаш по черно през гората към Маслен нос и си избираш място някъде срещу последните мидарници. Успех :fishing6:
Тодор Иванов
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 03, 2017 9:26 pm

Re: зарган 2017

Мнение от Тодор Иванов »

Днес за два часа улов хванах два заргана на буната в Каварна
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Днес не издържах в 10.30 се позиционирах на малката агалина с третото замятане един добър зарган след това удър и откачил се взех още два набързо после час без пипване накрая взех още един и бегом че задуха качесвено.Риболова протече от 10.30 до 13:00
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: зарган 2017

Мнение от Момчил Димитров »

stareca написа:Зарганския сезон си продължава тук на юг преди два дена имам 30-на риби на юг от царево от две места общо като на едното имам две за 3.5 часа .Вчера също имам инфо за добри количества около 30 един колега даже 60+ пак доста южно.По моя преценка е възможно до средата на декември да се ловят подобни количества около ахтопол.Да похваля и варненските червеи в момента са първо качество две дози се равняват на четери в активния сезон-това без да преувеличавам.Хванах се да броя едната доза 58 броя втората ми артиса че и на 2лева ко му плащаш :D
Колега,как само ти ловиш риба в Ахтопол,а всички други(по памет сме 10 тина човека в Ахтопол) не хващаме риба!Нещо тука не се връзва :lol: .Незнам какви са тия числа по 130 и по 50,60,но тук от две седмици повече от 10 риби не съм хващал.Колегите пък с 2,3,5.Обхождаме ежедневно Грелото,Гръцкото,Ахтото.На Синеморец на боруна оня ден са се хванали някакви риби,но всичко се е свеждало до двама човека които са хвърляли отдясно,от другата страна е нямало една риба.Ако може да не се лъже толкова много,не че е проблем за мен,ама така се заблуждават много хора!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: зарган 2017

Мнение от stareca »

Колега писъл съм че на 19 предния месец мои приятели имат 130 общо двама човека в дъжда да не би да си бил на гръцкото тогава?А аз на 24 пак предния месец имам 2 на варвара и 28 на гръцкото тогава рибата излезе точно в 12.30 аз си тръгнах към 14.30 горе долу като продължаваше да си кълве но времето ме притискаше.Същия ден на зъберите имаше 5 човека един хвълляше четирима надуваха някаква субстанция от ПВЦ бутилка седнали.Видях ги със стария си съветски бинокъл зенит .Пак същия ден на гръцкото имаше още две момчета те също взеха риба.Писъл съм в темата на чакала че преди седмица имам 3 риби на резово никого не подвеждам давам абсолютно точна информация .Пиша и когато вземам риба и когато е слабо например както днес за разлика от някой други колеги.Поздрави ,наслука и честит никулден.
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: зарган 2017

Мнение от санчес »

Здравейте Колеги,има ли шанс по това време да се хване зарган на Царево? Утре(18.04.18г) ще пътувам за Царево,да взимам ли въдици???
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: зарган 2017

Мнение от lozzy.68 »

Не ,колега,не вземай пръчки!!! Още е много рано,за Зарган ! Дори ,за попче от брега е трудна работа, Да не се разочароваш ! Сега, може да хванеш само ,, ревматизъм ,, ...в тази ,,студена мъгла,!!! ,... Има време ... :fishing5: :drinkers:
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: зарган 2017

Мнение от санчес »

БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА,ще се пробвам за тази риба след 10.09.(тогава ще посетя Царево за 5 дни...)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”