Царево 2018г

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Царево 2018г

Мнение от санчес »

Здравейте Колеги,днес 19.04.18г хванах 30бр. хамсийка на стръв белена скарида и няколко неизвестни за мен рибока с 3 шипчета на гърба.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Царево 2018г

Мнение от lozzy.68 »

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1 ... 0%BA%D0%B0 Дано ,си хванал тези,че другите с бодлите са опасни и отровни ! :? Направил си добър риболов,Наслука !!! :fishing5: :drinkers:
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Царево 2018г

Мнение от санчес »

Браво Колега,точно такива рибки хванах,БЛАГАДАРА,че ми каза какви са
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Царево 2018г

Мнение от Ribar »

Колега, а пробва ли на чепаре или само със скариди?
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Царево 2018г

Мнение от санчес »

Само на скарида кълвеше(друга стръв нямах,още нямаше в магазина),пробвах и чепаре,но нямаше резултат...
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Царево 2018г

Мнение от санчес »

Здравейте Колеги,рибата ли измря или вече не ходите за риба-дайте пресна информация какво се случва на морето...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Царево 2018г

Мнение от lozzy.68 »

Водата е много топла 27-28 гр. ! :? Риболова от брега е труден :cry: С лодки, вземат ,,циганета ,, ,и не знам защо,ги прибират ! Иначе сафрид ,миджит и лихнар си дава ,НО от лодка ! :fishing5: :drinkers:
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Царево 2018г

Мнение от bantumi »

Мисля, че в последните дни рибата се приближи към брега. Онзиден на Ахтопол имаше лодки за циганка/паламуд малко пред фара. Звучи ми много еретично, но дали имам някакъв шанс да прилъжа някоя риба на воблер от брега? Никога не съм практикувал този риболов в България, има ли изобщо почва за него?
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Царево 2018г

Мнение от Ribar »

Не виждам защо не. Миналата или по-миналата година на Траката от брега (на чепаре, обаче) вадиха циганки..
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Царево 2018г

Мнение от rap66 »

Преди няколко дни на Тюленово ме изненадаха 3 на сафриденото чепаре надвечер. 2016 около Варна от брега се взимаха циганета също. Но циганката издава присъствието си. Винаги когато сме взимали има и джуруми - дребосъка се пръска панически и подскача над водата.
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Царево 2018г

Мнение от bantumi »

Значи има шанс. Определено ще опитам, от утре съм там за 4-5 дни.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Царево 2018г

Мнение от санчес »

Колеги Риболовци,ще се намери ли някой от вас да ми направи компания за риболов на зарган в Царево?може да прескочим и на Атопол,да пробваме каква риба излиза на кея...(е,това ще го правим когато пристигна на Царево на 7ми септември,смятам да остана до 19ти)
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Царево 2018г

Мнение от chema154 »

Колеги някой има ли актуална информация за риболов на зарган и платерина на бонбарда.Отивам за първи път и незнам местата така ще съм благодарен ако някой ме насочи.
заимало са е едно немане
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Царево 2018г

Мнение от stareca »

chema154 написа:Колеги някой има ли актуална информация за риболов на зарган и платерина на бонбарда.Отивам за първи път и незнам местата така ще съм благодарен ако някой ме насочи.
Пробвай на скалите пред църквата във василикото мястото е дашно .Гледаи да си там преди изгрев слънце като се разведини и ги почваш.В момента излиза дребен до среден зартан мача свършва още към 08:00
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Царево 2018г

Мнение от bubamara »

Като пътуваш от Царево към Синеморец след Нестинарка идва един завод за лодки 200-300 метра преди него има отбивка в ляво(виж картата) той пътя те води стигаш до едни бараки ,складове има малко паркингче иначе може да се слезе и до долу с колата малко е кофти пътя. Добре дава и на най северната част на този залив но там се минава през Нестинарка ляв десен има по черно кал вилни селища сложно е да ти го обясня но с картата може и да се оправиш там добре пази от запад северозапад. Добре е първия път да отидеш по светло за да се ориентираш по добре в тъмното не е работа ние бая се лутахме първия път в тъмното. Отбивката преди завода е още горе на правия участък да не се объркаш защото преди самия завод на един завой има отбивка и се виждат разни постройки НЕ Е ТАМ.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”