двигател

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
pelikan
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 8:22 pm
Местоположение: Бургас-Ямбол

двигател

Мнение от pelikan »

Дойде време да сменям двигателя.Искам пак да е 2т но да бъде чисто нов.През последните 5-6 год.съм с Ямаха 25к.с. 2т произведена 94 год.и съм много доволен но доста остаря и мисля за нов пак японски 2т.Въпроса ми е продават ли се нови 2т извънбордови двигатели в България и линкове към магазини в Турция понеже съм чувал че там цените са почти на половина по ниски
Малко червейче пита майка си: - Мамо къде е татко? Майката: - Отиде за риба.
.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: двигател

Мнение от kiril_bulgaria »

Разбира се, че само 2Т. Лошото е, че ги няма вече.

Където работих допреди 2г, лодководачите знаят само стоп и пълни обороти, ама разбирай "на винт" движение. Всеки ден имат поне по 4 часа експлоатация. Гарантиран живот, при тази зверска експлоатация - 3 години работа. След това минава на основен ремонт. А горивото, което използват? бензин, керосин, кондензит, всяка алхимия на джунглата. Трябва да ги видиш, иначе фантазията ти е малка.

Когато си търсих двигател, за новата лодка, затова си взех 2Т, нов!. А, да не забравя и марката - Ямаха.

Шумни били, повече гориво консумирали - майната му. Важното е, че имаме "пей сърце", никаква поддръжка и мисъл за него.

А 4Т двигателите? - маслата, филтрите, да не са без пари? И като им разхвърляш цената върху моточасовете, излиза в парични знаци много по скъпо за 1 моточас с 2Т.

Виж китайските двигатели, те все още имат 2Т. Копия са на Ямаха. По руските форуми отзивите за тях са добри.

Но да бъде нов или такъв, на който знаеш историята. Втора употреба - от човек от форума. Той няма да те излъже, няма да заложи името си за някои лев. Име се гради цял живот. Колеги сме!

Само да допълня, че в Турция не са по-евтини. Пък и гаранцията я няма. И трудности през митницата.
Изображение
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: двигател

Мнение от nabor4eto »

Двутактов Ямаха или Тохацу и т.н в БГ не се продават нови. Можеш да погледнеш китайските Парсън или Геново те са копие на Ямаха, нооооо са си Китайски. Иначе оригинални съм гледал да се предлагат в руски сайтове и там действително цените им са доста добри. Но пък транспорт и после мито ...не съм проучвал въпроса в детайли и не мога да кажа дали идва изгодно да се поръча от там
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”