Колеги, стягате ли се ?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от kalkan4o »

Влакното не е просто добро, то е перфектно ! Идеални качества на идеални разфасовки и диаметри с перфектни цени...малко реклама :lol: . 2 години ловя с такова (сменям го де) и съм страшно доволен. :wink:

Някой има ли информация дали скоро ще има морски червей, пък може и да има някъде вече :roll: ?
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от чуруликпенчо »

Морски червеи имаше в събота на магазинчето срещу "Полиграфията". Става въпрос за онова,което се намира най-близо до светофара.Цената им все още е 2,50лв.,а качеството сравнително добро. Добре,че ги оставиха тази година да се размножат както си му е реда.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от kalkan4o »

:smt023

Мисля в началото на другия месец да правя първите опити, ако до тогава не сте ги метлани платерините :D .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Шнорхел
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 3:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от Шнорхел »

kalkan4o написа: Мисля в началото на другия месец да правя първите опити, ако до тогава не сте ги метлани платерините :D .
Извинявам се,ако въпроса ви се стори тъп,но по принцип на морето забраната за риболов само за попчета и калкан ли важи?Четох в сайта на ИАРА,само за тези два вида пише!?
Най-трудно е да замълчиш , когато няма какво да кажеш !!!
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от grizmin »

забраната е за риболов с мрежи в морето,така че си къцкай рибата и да не ти дреме.
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
Аватар
Bastardo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:59 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от Bastardo »

grizmin написа:забраната е за риболов с мрежи в морето,така че си къцкай рибата и да не ти дреме.
И аз не знам да има някаква забрана за каквато и да е морска риба ако се хваща с примамка (етествена или не) и въдица.
Този текст в закона е само за промишлен риболов.

Вчера на морска гара на фарчето си "хванах" 2 прозрачни бомбарди (20 и 25 грама) и 1 дънен такъм за илария на веднъж... мнооооого боклук по дъното, добре че излизат и такъми чат-пат :)))...

Калканчо, от скоро станах Варненец завинаги (надявам се :). Ако имаш желание пиши ми ЛС да пообиколим района :) бензина и колата - от мен!
Аз съм повече по спининга и мухарския риболов, но май около Варна няма много места!?!
Чух за малка река около Девня, където имало кефали. Някой има ли инфо?

На слука!
Не е важно да влагаш чувства, важно е да чувстваш влага!!!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от tolio_pm »

чуруликпенчо написа:Морски червеи имаше в събота на магазинчето срещу "Полиграфията". Става въпрос за онова,което се намира най-близо до светофара.Цената им все още е 2,50лв.,а качеството сравнително добро. Добре,че ги оставиха тази година да се размножат както си му е реда.
Питане:Черава холандски(кутииките)ли беше,или варненски(завит кат баница във вестник),моля за малко инфо.Щото като попитах при нас в поморие ма изгледаха кат голям камък в магазина :oops: :oops: :oops: П.п ;"чучурликпенчо"нещо да кажеш за правописа :roll: и благодарско за Лс-то което ми изпрати,стараем се :P, ААААА, и на слука със тазгодишните глисти :D :D :D :D :D :D
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от rumci »

Варненския обикновено е във вестник, а холандския в кутийки :wink: .
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от tolio_pm »

rumci написа:Варненския обикновено е във вестник, а холандския в кутийки :wink: .
Е да де, да де ,въпроса беше при вас какъв се намира???????? :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от чуруликпенчо »

Чист,нашенски,прясно уловен,завит като баница във вестник "Позвънете". :D :D :D :D
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от tolio_pm »

чуруликпенчо написа:Чист,нашенски,прясно уловен,завит като баница във вестник "Позвънете". :D :D :D :D
Бравос,бравос,ашколсунн(пак браво ма на турски),е аде де ко чакате,миналата събота на пристанището като мръкна и светнаха лампите,ма кат хукна оназ ми ти илария,ята,ята:стотици че имаше и прилични екземпляри сред косарчетата :D :D аиде ше чекаме инфо за таз годишните рекорди :D Успех на всички и НАСЛУКА :!: :!:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от чуруликпенчо »

Бравос,бравос,ашколсунн(пак браво ма на турски),е аде де ко чакате,миналата събота на пристанището като мръкна и светнаха лампите,ма кат хукна оназ ми ти илария,ята,ята:стотици че имаше и прилични екземпляри
Хуква,ма не хапва........ По моите места се вижда как върви като река на 2-3 метра от брега,обаче не пипва стръвта.Има още малко /технологично/ време докато се активизира. Само още няколко градуса.......
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от kalkan4o »

Бастардо, ще отидем, само да почне сезона :D .На 1-4 май съм на палатка значи на 6ти май рано сабахлянта ако има червей ще ходя за иларий.Надявам се точно тогава да тръгне работата :roll: .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от Камбата »

Аз утре-вдругиден ще си купя нова зарганджийска сопа и ще се озова на трета буна.Само да не е опасана пак от всички страни с мрежи,че предния път беше луда работа-на 100метра от всички страни.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Bastardo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:59 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Колеги, стягате ли се ?

Мнение от Bastardo »

kalkan4o написа:Бастардо, ще отидем, само да почне сезона :D .На 1-4 май съм на палатка значи на 6ти май рано сабахлянта ако има червей ще ходя за иларий.Надявам се точно тогава да тръгне работата :roll: .
Чудесно! :) Ще чакам включване.
А на палатката ти пожелавам приятно!
Не е важно да влагаш чувства, важно е да чувстваш влага!!!
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”