Познават ли старите рибари ?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

ганев
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от ганев »

Тая година много слабо като резултат 15-20 бр.най много на излет.Та затова не съм и писал много.Но всички заргани бяха пълни с мас.Много повече от предните две години.Да се запасяваме с повече дърва , или да трупаме и ние мас?
CKC
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2012 10:51 pm

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от CKC »

Един въпрос към "старите рибари":
Защо няма риба тази година? Миналата, и по-миналата, и по миналата, и .......... години, по това време ловяхме
циганки, и чернокоп се обаждаше, а за сафрида да не говорим, имаше го цяло лято, а сега къде са тези риби?
Аватар
StefanHristov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 4:40 pm
Местоположение: Варна

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от StefanHristov »

Може би в по-чистите води на Черно море..?
Аватар
ZaMoreto
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 1:08 pm
Местоположение: Несебър
Обратна връзка:

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от ZaMoreto »

Няколко признака които съм вписал в тази статия http://zamoreto.com/%D0%B2%D0%B5%D1%82% ... %8A%D1%80/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Признаци:

Когато, гларусите летят високо а лястовиците ниско – времето се разваля.
Когато, долният пласт облаци се движи бавно а горния бързо и в срещуположната посока и обикновено се накъсват – времето се разваля.
Има ли роса сутрин, ветровия цикъл е нормален. Вечерника и Морския са със сигурна посока и могат да се използват от моряците.
Духне ли от Драмодана и продължи няколко дена, като постепенно завърта към Леванти и задържи в Леванти – много лошо време. Ако премине към Сироко – времето се оправя.
Духне ли от Гарби и завърти и застане на Острия – идва дъжд. Ако премине в Сироко, Сироко-Леванти – няма дъжд.
Ако залезът е оцветен в червено – на другия ден ще има вятър от запад
Когато иларията скача над водата – времето се разваля.
Когато медузата се изтегля от брега, към открито море – времето се разваля.
Когато гларусите се къпе/мие в морето – времето се разваля.
Ступат ли се много курниди и образуват голямо ято – времето се разваля. Намалеят ли – се оправя.
Ако хвърчат във въздуха дълги паяжини – идва хубаво време.
Производство на Моряшки тениски https://OtMoreto.com
Сайт на черноморска тематика http://ZaMoreto.com
zliaster

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от zliaster »

хаха :) ай предскажи ми дали ще мине течение на 40тия метър пред Калиакра и ще събори калканските мрежи .. предскажи ми рапана дали ще избие след тоя северо-изток , който духа сега :) щото онзи ден за 30 часа изкарахме тон и половина на мръсното .. а предното влизане два дни преди това 3 тона на чистото :) такива предсказания поне при нас не вървят ;щ влизаш и търсиш .. тва е
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от dobria1 »

zliaster написа:хаха :) ай предскажи ми дали ще мине течение на 40тия метър пред Калиакра и ще събори калканските мрежи .. предскажи ми рапана дали ще избие след тоя северо-изток , който духа сега :) щото онзи ден за 30 часа изкарахме тон и половина на мръсното .. а предното влизане два дни преди това 3 тона на чистото :) такива предсказания поне при нас не вървят ;щ влизаш и търсиш .. тва е
хахахахаха как да ти предскаже,тези работи са писани и предавани през поколенията много преди да сме били родени много преди да е измислено смешното корито с което влизаш за ТОНОВЕТЕ рапани много преди да измислят КИЛОМЕТРИЧНИТЕ мрежи за калкани с две думи казано преди да се пръпнат наглите бракониери :axe:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”