Познават ли старите рибари ?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Познават ли старите рибари ?

Мнение от КИРО »

Щях да пускам тази тема още през лятото,но реших да изчакам,за да видя резултата.
В тази тема ще пишат само модераторите,за да не се получи мазало.
Вашите мнения ще ги вземаме от другите теми,после ще се подреждат тук.
Та повода да отворя темата е,за дългосрочните прогнози на старите рибари.
Как са познавали,каква риба ще се лови през лятото и есента.
Затова почвам от тук.Това е от темата е "Воблери за лефер,паламуд"
...................................................................................................................................................................................
от КИРО на Пет Юли 25, 2008 4:35 pm
Днес се видях с един от приятелите,за когото мога да кажа,че е наистина голям рибар.От лаф на лаф,та и за риболова се разговорихме,за големите риби де.
Неговата прогноза за есента е,че ще има доста паламуд.Тази честа смяна на посоката ветровете щели да го докарат.Остава да чакаме,за да видим дали е истина.
....................................................................................................................................................................................
И доказателствата

Колегата allenkoi от 31.10.2008
Изображение

Колегата ttkkxx от 08.10.2008
Изображение

FiSheRMaN от 01.11.2008
Изображение

Има и още,но тази приказка на батето излезе вярна.

В заключение:

Честата смяна на посоката на вятъра през летните месеци,ще докарат през есента паламуда.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от КИРО »

От Дели- 12.01.2009
тема - Лефер и Паламуд.Има ли го !!!!


Забелязъл съм, че от пролетта до есента, каквото излезе на Босфора след месец е при нас. През януари обаче никога не са вадили чернокоп ?! Началото на декември чернокопа там беше от 200 до 300 гр. Какъв вадят сега? Това трябва да е признак повече риба от Средиземно море да ни посети догодина. И като имаме в предвид колко до късно сафрида, циганетата и паламуда се задържаха при нас , би трябвало да очакваме тази година да е ЛЕФЕРЕНА и ПАЛАМУДЕНА.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
savi aleksiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от savi aleksiev »

Киро обещаваш ли???? :D Аз ще те чакам :axe:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от КИРО »

До тук,поне чернокопа си го имаше доволно,
а има още време и за паламуда.
Отворих темата,за да си кажете наблюденията.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
devesil4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 10:51 am
Местоположение: Варна

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от devesil4o »

Кире,толкова ува не съм виждал в живота си във Варненския залив -кажи какво значи?
Мечката се мие ,чисти
във потоците сребристи
има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от КИРО »

devesil4o написа:Кире,толкова ува не съм виждал в живота си във Варненския залив -кажи какво значи?
догодина ще анализираме
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
devesil4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 10:51 am
Местоположение: Варна

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от devesil4o »

Докато се занимаваме с анализи да не ни изненада паламидата? :(
Мечката се мие ,чисти
във потоците сребристи
има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка
Аватар
lisygera
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:44 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от lisygera »

devesil4o написа:Докато се занимаваме с анализи да не ни изненада паламидата? :(
И се оказа че паламуд за 2009 нямашеее.
от страх файда няма
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от tolio_pm »

lisygera написа:
devesil4o написа:Докато се занимаваме с анализи да не ни изненада паламидата? :(
И се оказа че паламуд за 2009 нямашеее.
Еи,Провокатор :D
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от КИРО »

Амчи нямаше - ко сега,
ама чернокопа беше доволно.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от runner »

Абе я кажете, ЧУРУЛИКА СТАР РИБАР ЛИ Е? За стар не е стар, ама рибите много ги разбира! През есента на 2008, наблюдавайки мастните натрупвания на зарганите, (а тях ги нямяше никакви, бяха изпосталяли до последно) каза че зимата ще е мека, и така си беше - нямаше зима. През миналото лято и аз ги поразглеждах рибетата и видях че още от към края на ЮЛИ рибетата си бяха хъп мазнички. Викам, я да видим на зима, ще познае ли Чурулика. И гледайте ква зима ни натисна, на няколко пъти, че и не за ден-два, какъв бой ни би по главите. Мисля, че Чурулика е прав дето зарганата показва зимата, и че макар и да не е стар е голям чак. :D :D Аве, Чурулик, де се загуби? :wink: Знаеш ли колко приятели имаш тука, а?! :smt024 :smt023
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от starcho »

Еее,заргана не е учил климатология и гадаене в бъдещето,намирисва на вярвания дето бабите ги поддържат.Зизи винаги е стегнат в тигана,в отлична спортна форма,ама му фанах цаката във фолио да е по- алтав.Риба да има,ако ще да е само чернокоп.Дай боже пак тунци,скумрия и всяка гадинка да се умножи,да дойдат на гости разни средиземноморски рибета,раци и прочие,че ние не пускаме.Ходете на черква като православни и палете свещи,щото скоро климатолозите няма да отговорят на въпросите ни.Совите не са това което са преди 100 години.
Аватар
Joro59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 11:11 am

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от Joro59 »

:D
"Човек трябва да е достатъчно голям за да признае грешките си, достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен, за да ги поправи" Джон Максуел. Човек трябва да е достатъчно смел, за да ги сподели."
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от КИРО »

Joro59 написа::D
Усмивки от Ямбол ? - И ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Познават ли старите рибари ?

Мнение от roko-koko »

runner написа:Абе я кажете, ЧУРУЛИКА СТАР РИБАР ЛИ Е? За стар не е стар, ама рибите много ги разбира! През есента на 2008, наблюдавайки мастните натрупвания на зарганите, (а тях ги нямяше никакви, бяха изпосталяли до последно) каза че зимата ще е мека, и така си беше - нямаше зима. През миналото лято и аз ги поразглеждах рибетата и видях че още от към края на ЮЛИ рибетата си бяха хъп мазнички. Викам, я да видим на зима, ще познае ли Чурулика. И гледайте ква зима ни натисна, на няколко пъти, че и не за ден-два, какъв бой ни би по главите. Мисля, че Чурулика е прав дето зарганата показва зимата, и че макар и да не е стар е голям чак. :D :D Аве, Чурулик, де се загуби? :wink: Знаеш ли колко приятели имаш тука, а?! :smt024 :smt023
ЕЕЕЕй зарганджиите....какво става с мастните натрупвания по зарагана,да видим каква зима ни очаква.И прав е колегата за чурулик пенчо ,човек от който може доста да се научи,дано само не се е обидил от оная тем за смисъла дето толкова се разводни че чак ме е яд да я чета.Някой си ходил за риба и дал инфо а другият ходил ама не дал третия се обидил на първия и тинтири минтири някой имал кой да му снесе и видите ли ако не бил той нямало никой една рибка да извади от морето .Всички си имаме приятели които да попитаме или да им дадем информация,когато съм имал такава сам давал навреме когато съм имал възможност ,ако съм закъснял просто я споделям ако реша ако ли имам някаква работа и закъснея с инфото просто не я пускам както и ако не съм на кеф някой може ли да ме обвини .Не ,както и аз никой не обвинявам ,всеки решава сам за себе си.Разни хора разни идеали ,а и си е рибарски форум все пак да има четчщи и пишещи споделящи информация и така нататак,не е някакъв справочник или бюлетин .Абе всеки знае себе си аз както винаги пак се отплеснах .Таааа зарганджиите да оглеждат мастните натрупвания да разберем дали има някакъв резон в това.Лека вечер колеги. :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”